Kariyer

Editör, redaktör, muhabir, tercüman ve bahsi geçen diğer pozisyonlarda yer almak istiyorsanız, bize özgeçmiş bilgilerinizi ve yetkin olduğunuz alan ya da alanlarla ilgili geçmişte yer aldığınız çalışmaları, hakkınızda bilgi edinmemiz açısından son derece gerekli gördüğümüz, ama yine de isteğe bağlı olan niyet yazınızı bizlere iletebilir ve işbu pozisyonlara başvurunuzu yapabilirsiniz.

Ayrıca yukarıda belirtilen pozisyonlar dışında, yazarlık pozisyonu ile ilgili olan bireyler bilmelidir ki; bünyemizde şu an yüz yirmi kişilik nitelikli bir yazar ekibi bulunuyor olsa da, büyüyen bir platform olması sebebi ile bizimle birlikte görev almak isteyen yazarlara kapılarımızı daima açık tutuyoruz. Bu nedenle de periyodik olarak yazar alımları yapmaktayız. Yapılacak başvurular sonrasında bizlere iletmiş olduğunuz metinler iki aşamalı olarak kontrolden geçmektedir. Eğer yayın kurulu onayı sonrası gerekli prosedürlere uyuluyorsa ve yetkinlik düzeyindelerse derhal yazar profiliniz oluşturulacak olup buna istinaden; yayın politikalarımıza uygun bir şekilde yayına hazırlanacaktır.

İletmiş olduğunuz metinlerin kati surette daha önce başka hiçbir yerde yayınlanmamış olması gerektiğini, metinlerin özgünlüğünü koruması gerektiğini, alıntılanıp hazırlanan metinlerin dikkate değer bulunmadığını, kelime sınırlaması olmasa dahi çok kısa ya da çok uzun metinlerin tercih edilmediğini, haddinden fazla yazım ve imla kuralının ihlal edilmesi durumunda ise çalışmaların değerlendirilme dışında kalacak olduğunu hatırlatmak ve yayın politikamız gereğince çeviri metinlerin yayınlanmadığını, içeriklerin yazarlarımız tarafınca hazırlandığını, yayımlanan hiçbir metinde kaynak gösterilmediğini ve gösterilmeyeceğini, yayın politikası gereğince de bazı editöryel değişikliklerin olabileceğini, çalışmalarınızı editor@komplikedergi.com adresine iletebileceğinizi belirtmek isteriz.