Dengeleyici ve $BAL Simgesi Nedir? | bozuk para hoparlörü

Burada, protokolleri, dApp'leri, akıllı sözleşmeleri ve varlıkları içeren merkezi olmayan bir finans çözümü olan Balancer ile ilgili tüm önemli bilgileri topladık – tümü dijital blok zinciri ölçeğinde.

Dengeleyici, iki veya daha fazla kripto para birimi arasındaki maliyet farkını azaltan, piyasa için otomatik bir üretici olarak tanımlanabilir. Hizmet, işlem gören menkul kıymetlere hareketlilik sağlayan harici bir taraf olarak hareket eder. Aynı zamanda Akıllı Sipariş Yönlendirme (SOR) tekniğini de kullanır; bu nedenle, yatırım ve ticaret için birçok platform, adil ticaret maliyetlerini ve oranlarını belirlemek için bunu kullanır.

Hizmet, aboneler için pazarı dengelemek için bir hesaplanmış sözde kodlar koleksiyonu kullanır, ancak bu denge, her kişinin kendi platformundaki takdirine bağlı olarak düzenlenebilir. Hizmet, kullanıcılardan yalnızca her platformun yönetimi için bir ücret alır, ancak yapılan işlemlerde yüzde ücreti almaz.

Çevrimiçi hizmet, Fernando Martinelli ve Mike tarafından 2019'un üçüncü çeyreğinin sonunda başlatıldı. Merkezi olmayan, güvenilir bir gelecek yaratmak amacıyla tek amacı olan McDonald; bir yıllık başlangıç ​​​​içinde belirli bir seviyeye ulaşılan bir hedef. Firma, ilk 8 aydan sonra net değeri 16 milyon dolara yükselen ve mevcut net değeri yaklaşık 50 milyon dolar olarak tahmin edilen net değeri ile 3 milyon dolarlık bir başlangıç ​​teklifini artırdı.

Dengeleyici Havuzları

Bunlar, hizmetin ana belirteçleri olan BAL'lerin depolandığı yerdir; ticaret faaliyetlerinde kullanılan tüm fonlar buradan elde edilir. Bunun dışında işlem ve diğer işlemlerin kolay akışını sağlayarak tüm tacirler için akışkanlık sağlar. Dengeleyici havuzlarının akıllı sözleşmelerle düzenlenen iki ana alt bölümü vardır:

Kontrollü Havuzlar

Özel havuzlar olarak da bilinen bir havuz, önceden belirlenmiş bir durumda olduğunda, başlatıcının belirteçleri ve ağırlıkları tahsis etmesine izin veren kontrollü olarak tanımlanabilir. Bu form genellikle, benzer ilgi alanlarına sahip, yoğun miktarlarda çalışan ancak harici tüccarların dahil olmasını istemeyen kişiler tarafından kullanılır.

Sonlandırılmış Havuzlar

Paylaşılan havuzlar olarak da kabul edilir, kesinleşmiş havuzlar kullanıcılar tarafından kullanılabilir. genel halk, tüm tüccarların faydalanmasına ve kar etmesine izin verir. Eskisinden farklı olarak, kalıcı bir operasyon sistemine sahip olduğu için ayarlamalara izin vermez.

Yukarıda bahsedilen ikisinin yanı sıra, daha küçük ama daha doğrudan havuzlar da kullanılabilir; Müşterilerin gelişen akışkanlığın yanı sıra jetonları serbest bırakmasını sağlayan LPB'ler (Liquidity Bootstrapping Pools) ve yalnızca geçici kayıplara duyarlı olan stablecoin'ler gibi.

Dengeleyici havuzlarının mükemmel kalitesi, herhangi bir oran biçimiyle sınırlı olmadıklarıdır. Havuzlar, içerik oluşturucunun karar verdiği yüzde bölümü ne olursa olsun, çevrimiçi platformda bulunan çeşitli kripto para birimlerinden herhangi biri olabilir.

Havuzların Başlıca Özelliklerinden Bazıları

Geçici kayıp yok – havuzlarda, içinde çeşitli sayıda altcoin bulunabilir, ancak kullanıcılar, seçilen kripto para birimlerinin eğilimleri zıt yönlerde hareket etmeye başlar. Ancak, birbirlerine göre değerlerinin kesinlikle aynı kalacağı göz önüne alındığında, tüccarın kar elde etmesi beklenir.

Düşük ücretler– Kazançların gerçekleşmesinin garanti edildiği göz önüne alındığında, özel havuzların yaratıcıları en çok keyif alır, başkaları için havuzlar kurar, ancak hiçbir riske maruz kalmaz. Bu nedenle, birden fazla havuzda birkaç tüccardan küçük ücretler talep etme lüksünün keyfini çıkarıyorlar.

Bir havuz inşa etmenin en yaygın şekli basittir – yüzde olarak kripto para birimlerinin temel bir kombinasyonu. Bu, bileşik yaklaşımdan daha az karlı olsa da, daha küçük bir risk oluşturduğundan, genellikle düşük risk toleransı olan kişiler içindir.

Bileşik yaklaşım o kadar basit değildir. Basitçe kripto para birimleri kullanarak bir havuz oluşturmak yerine, başka bir borç verme hizmetinden borç almayı ve ardından havuzu oluşturmak için ödünç verilen altcoinleri kullanmayı gerektirir.

Ne yazık ki, piyasa değeri eğilimleri hemen aynı kâr odaklı yönde hareket etmeye başlamazsa, zarara uğramaya başladığı ve yine de toplanan faizleri ödeme konusunda endişelenmesi gerektiği düşünüldüğünde, yaratıcı daha fazla risk altındadır. ödünç alınan menkul kıymetler. Zaman içinde eğilimlerin genellikle aynı yönde hareket ettiklerini gösterdiği bazı para birimleri vardır. Bu çaba için mükemmeller.

Hizmette bulunan büyük Dengeleyici Havuzları artık, içinde yer alan tüm yatırımcılara %30'a varan yatırım getirisi (ROI) sunuyor.

Hakkında $BAL Jeton

$Bal jetonu, hizmetin ana para birimidir. Firmanın başlangıcında mevcut olmamasına rağmen, 2020'nin başlarında, firma o zamanlar büyük ölçüde Ethereum ile uğraşırken tanıtıldı. Bu bir altcoin biçimidir ve kullanım sıklığını iyileştirmek ve ardından genel değeri güçlendirmek amacıyla hizmet, hizmetteki kullanıcılara haftada ücretsiz 145.000 $Bal jetonu dağıtmaya başladı; yani firma yılda tahmini toplam 7,5 milyon jeton dağıtıyor.

Altcoin, bitcoin dışındaki tüm kripto para birimleri için kullanılan genel bir sınıflandırmadır. Çoğu, bitcoin'in geliştirildiği aynı fikir kullanılarak oluşturulmuştur; her biri selefinin büyüklüğünü aşmayı hedefliyor. Altcoinleri kategorize etmenin birkaç yolu vardır: sabit paralar, güvenlik, normal ve & yardımcı program belirteçleri ve Madencilik tabanlı. Ancak bir para biriminin birden fazla kategoride yer alması mümkündür.

Halihazırda hizmetin sahiplerine ve ana personeline tahsis edilmiş olan yaklaşık 100 milyon $ Bal para birimi mevcuttur, ödeme seçeneğinin tamamen tükenmesi yaklaşık 9 yıl alacaktır, bu nedenle firma geri kalanını hizmet için kullanılabilir hale getirdi. aşağıdaki süreçleri izleyerek.

Diğer mevcut altcoinlerin çoğu gibi, $Bal jetonu da madencilik yoluyla elde edilebilir. Ekonomik bir değeri olmamasına rağmen parasal değeri 25 dolar civarında olup son haftalarda ufak bir düşüş yaşadı. İşlem oldukça basittir, platformdaki aboneler, platformdaki varlıklarını yüksek değerde takas eder ve değer farkını $Bal şeklinde kazanç olarak geri alırlar. Hizmet aracılığıyla kazanmanın başlıca yolu budur.

İkinci bir seçenek, yaratıcının takdirine bağlı olarak kısa veya uzun vadeli kişiselleştirilmiş bir havuz geliştirmek ve havuzunuzu kullanmak isteyen tüccarlardan ücret almaktır. Bununla birlikte, hizmet tarafından ücretlerin küçük olması gerekir ve bunun karşılığında hizmet, birikmiş ücretleri jeton olarak öder.

Dengeleyici Değişimi Nasıl Kullanılır

Diğer birçok çevrimiçi hizmetten farklı olarak, bu platform bir süre sonra kişisel kimliği doğrulamak için birkaç sıkıcı görev gerektirmez. Merkezi olmayan bir ağ olarak, hassas verilerin uygun şekilde şifrelenmesiyle bilgi gizliliğinin her ne pahasına olursa olsun korunmasını sağlar. Hizmeti kullanmaya başlamak için gereken tek şey çevrimiçi bir cüzdandır. Hizmet, yalnızca kendi yerel para birimiyle değil, aynı zamanda birkaç başka para birimiyle de ilgilenir; 20'ye kadar farklı altcoinle işlem yapın.

Hizmeti kullanmak nispeten kolaydır, bu 5 temel adımla yapılabilir:

  • Dengeleyici Web Sitesini Ziyaret Edin

    li>

  • “Bir Cüzdan Bağla”yı tıklayın
  • Tercih edilen bir Cüzdan seçin
  • Seçilen Cüzdan, hizmet için tercih edilen hesabı seçmenizi isteyecektir
  • Seçildikten sonra süreç tamamlanır ve alım satımın yanı sıra takas da verimli bir şekilde başlayabilir.

Dengeleyici Kullanımıyla İlişkili Riskler

Oldukça yüksek getiri sağlayan varlıklarla işlem yapan merkezi olmayan bir ağ olmak, büyük bir başarısızlık olasılığına sahip olduğu anlamına gelir. Nispeten yeni bir kavram olarak, uzmanların henüz tam olarak çözemediği ilişkili riskler olduğu anlamına da gelir. Bu nedenle çevrimiçi platformda hizmet, kullanıcılara paralarını kaybetmemelerini sağlamak için adımlar uyguladıklarını hatırlatır, aynı zamanda hizmetin yeni olduğu ve kullanıcıların sisteme değil bir bütün olarak yatırım yapmaması gerektiği konusunda uyarır.

Bu gerçeğin yanı sıra, işlemlerde faizin asla garanti edilmediğini hatırlamak çok önemlidir; bu nedenle, matematik ve genel eğilim, havuzdaki öğelerin değerlerinin sabit kalmasının beklendiğini belirtirken, büyük bir farklılık durumu, ilk yatırımın büyük bir kısmının veya hatta tamamının kaybedilmesine neden olabilir.

Sonuç

Hizmet, otomatik ticaret için büyük bir platform ve çeşitli kripto para birimleri için ticaret ücretleri için bir moderatör olma yolunda ilerliyor. Basit ve karmaşık yaklaşımlara izin veren benzersiz yapısı ile birkaç havuzun geliştirilmesine izin veren piyasadaki ilk platformdur. Oluşturduğu sistem, bu şekilde hacimli ücretlerin ve ödüllerin ücretlendirilmesine izin vermiyor.

Gelecek için ana hedef, yalnızca Ethereum'un en iyi tüccarları olmak değil, aynı zamanda yerel Ethereum'u da teşvik etmek için diğer rakipleri tamamen geride bırakmaktır. para birimi. Koronavirüs pandemisi nedeniyle son zamanlardaki kilitlenme, para biriminin durumunu etkilemede fazla bir şey yapmadı ve büyüme oranını biraz yavaşlattı. Kuruluşunun bir yılı boyunca kaydettiği muazzam ilerleme gerçekten çok büyük ve övgüye değerdi ve merkezi olmayan finansın (DeFi) güç merkezleri arasındaki sıralamasının üçüncü sıraya yükselmesi bekleniyor.

Share