Farklı Mobil Ödeme Türleri Açıklandı | bozuk para hoparlörü

Modern para alışverişi dünyasında, ödeme şekillerine, işlemleri daha kolay ve daha hızlı hale getiren mobil ödemeler hakimdir. İşte başlıca mobil ödeme türleri açıklanmıştır.

Mobil ödemeler, mobil teknolojilerin kullanımı ve her biri ile çeşitli araçlar aracılığıyla kolaylaştırılır. kendine özgü bir ödeme şekli sunuyor.

Bu modlar üç türdendir: Satış Noktası (POS) çözümleri, Mağaza içi ve Uzaktan ödemeler. Mobil ödeme, nakit akışındaki artışların yanı sıra çok daha iyi ve daha az etkileşimli müşteri hizmetleri yoluyla işletmelere fayda sağlar. Ayrıca, işletme yöneticilerine tüm yönetim işlemlerinin geçmişi için daha iyi bir referans aracı sağlayarak yardımcı olur.

Satış Noktası (POS) Çözümleri

Fotoğraf: Unsplash

NFC Ödemeleri

Ödemeler, radyo dalgaları ve uygun uygulama yazılımı kullanılarak uygulanan kullanımı kolay bir kablosuz iletişim protokolü olan Yakın Alan İletişimi (NFC) kullanılarak yapılabilir. NFC teknolojisine sahip cihazlar, bağlı NFC cihazlarından bankacılık bilgileri gibi gömülü verileri veya bilgileri okuyarak ve işleyerek çalışır.

NFC, sorunsuz ve temassız bir ödeme yöntemi için daha iyi bir araç sağladığı için genel ödemelere büyük fayda sağlar. Şifre ve şifre koruma önlemleri ile kimlik hırsızlığı sorunlarına dayalı güvenlik riskleri de azaltılmıştır.

Platformları olan çok sayıda şirket var. Apple Pay, Samsung Pay ve NFC özelliğini destekleyen diğer Android ve Blackberry OS uygulamaları gibi teknolojilerden yararlanın. Her biri kendi benzersiz kullanıcı deneyimini sunar, ancak aynı amaç, çok yönlü bir anında ödeme yöntemine ulaşmaktır.

NFC ödemeleri, sağlık hizmetleri, çevrimiçi işlemler veya ulaşım gibi hemen hemen tüm ödeme şekillerinde geçerlidir, zorlu bir işlem aracıdır.

Ses Dalgası Ödemeleri

İnsanlık tarihinde parasal olmayan bir ödeme yöntemi hareketi, yeni ve daha iyi dijital ödeme yöntemlerinin icadıyla daha da genişliyor. Bir ödeme yöntemi çözümü olarak Soundwave teknolojisi, ödeme yapan cihaz tarafından üretilen ve alıcının cihazı tarafından iletilen ve alınan şifreli yüksek frekanslı seslerin kullanımını içerir.

Alıcının cihazı tarafından alınan ses dalgaları, aktarımı yetkilendirmek ve sonlandırmak için kullanılan veri veya bilgi görevi gören analog sinyallere dönüştürülür. Ses dalgalarına dayalı teknolojiler, diğer donanım yardımcı programlarına olan ihtiyacı ortadan kaldıran mobil cüzdanlar, POS terminalleri ve bankacılık uygulamalarıyla kolayca arayüz oluşturacak şekilde yapılmıştır.

İnternete güvenmek zorunda kalmadan akıllı ve daha hızlı işlemler mümkün hale gelir; teknoloji tamamen güvenlidir ve uygulanması nispeten daha ucuzdur.

MST Payment

Manyetik Güvenli İletim (MST), manyetik şerit okuyucuları entegre eden bir ödeme terminali ile kart ödeme ayrıntılarını değiş tokuş etmek için elektromanyetik teknolojiyi kullanır. Bu, geleneksel POS terminalleriyle sınırlı olmayan, temassız bir ödeme şekli oluşturmak için kullanılabilir.

MST teknolojisinin kullanımı kolay -kullanım arayüzü ve sahtekarlık ve kimlik hırsızlığı risklerini azaltan tokenizasyon özelliği ile geleneksel kartlı ödeme sisteminden daha güvenli bir işlem yöntemi sağlar.

Samsung, bu teknolojinin sahibi ve ödeme platformu Samsung Pay'de uyguluyor ve birçok ABD bankasıyla ortaklık içinde olduğundan müşteri tabanını artırıyor. Yazılımı destekleyen cihazlar arasında Samsung S6 ve sonraki tüm Samsung ileri teknoloji akıllı telefon modelleri bulunur.

Mağaza içi & Uzaktan Ödemeler

https://unsplash.com/photos/EPeK7w5Eeic

Fotoğraf: Unsplash

Mobil Cüzdanlar

Dijital cüzdanlar olarak da bilinen mobil cüzdanlar, ödeme çözümlerindeki yeni trenddir ve tüketicilere daha rahat ve nakitsiz bir işlem şekli sağlayan dijitalleştirilmiş varlıkların kalesidir. Banka bilgileri veya dijital sertifikalar gibi bilgiler dijital cüzdanlarda saklanabilir ve kullanıcılar tarafından her zaman erişilebilir hale getirilebilir.

Bu, çok daha iyi, daha hızlı ve kullanışlı bir işlem aracı sağladığı için çevrimiçi satın alma ve işlemlerde çok yardımcı olur. Mobil cüzdanlar, basit satın alma işlemlerinden biletlemeye kadar her türlü işlem için kullanılabilir ve bazı dijital cüzdan platformları özel tüketicilere ödüller ve bağlılıklar sunar.

Dijital cüzdanlar, kullanılan para birimi ve çalışma şekline göre farklılık gösterir. Bazı dijital cüzdanlar geleneksel itibari para birimlerini depolarken, diğerleri kripto para birimleri olarak da bilinen jetonlu ödeme biçimlerine sahiptir.

QR Kodları

Hızlı Yanıt kodları, verileri veya bilgileri iki boyutta depolayan ve mobil ödeme yapmak için kullanılabilen kalıplardır. Bu ödeme şekliyle alışveriş yaparken tek gereken, QR kodlarını tarayabilen, okuyabilen ve çevirebilen kameralı bir cep telefonu.

Bu konsept, tüketiciler tarafından yaygın olarak benimsenerek ödeme deneyimini çok daha hızlı ve kolay hale getirir. Güvenlik avantajları, ödeme şekli olarak QR kodlarıyla da katma değer sağlar, çünkü hiçbir bilgi müşterinin cihazından çıkmaz ve hiçbir bilgi saldırıya ve hırsızlığa açık hale gelmez.

QR kod oluşturucuların kullanımıyla kolayca kullanılabilen ücretsiz bir işlem şeklidir ve çevrimiçi birçok ücretsiz web sitesi bu hizmeti sunar.

<

Uzaktan Ödemeler

https://unsplash.com /photos/Q59HmzK38eQ

Fotoğraf: Unsplash

İnternet Ödemeleri

Fatura ödeme, fon değişimi ve diğer işlem hizmetleri gibi bankacılık hizmetleri sunan çok sayıda web uygulaması mevcuttur. Yazılım çözümüne erişim için uygulama platformunda bir hesap gereklidir. İnternet ödemeleri, yüz yüze etkileşime gerek kalmadan işlemleri daha kolay ve hızlı hale getirir.

Erişilebilirlik, her an herkes için mevcuttur. zaman kazandırır ve tüketicilerin harcamalarını takip etmelerine yardımcı olur. İnternet ödemeleri, bir kullanıcının hesabına izinsiz erişimi kısıtlamaya yardımcı olmak için çeşitli güvenlik doğrulama önlemleri katmanlarından yararlanarak geleneksel ödeme yöntemlerinden daha güvenlidir.

SMS Ödemeleri

SMS ödemeleri, tüketiciler tarafından satın alma işlemleri için cep telefonundan iletilen bir metin mesajı kullanılarak yapılan ödemelerdir. İşlemin maliyeti, ön ödemeli bir cep telefonu operatörünün bakiyesinden düşülür veya faturalı aylık faturaya eklenir.

SMS ödemeleri Gizli verilerin depolanmasını içermediğinden, kurulumu kolaydır ve mobil satın alımlarda kullanım için kullanışlıdır. SMS işlemlerinin ücretleri ve ücretleri kullanıcının mobil operatörüne bağlıdır.

Doğrudan Operatör Faturalandırması

Doğrudan operatör faturalandırması, tüketicilerin çevrimiçi hizmetler, faturalar ve diğer işlem amaçları için ödeme yapmalarını sağlayan bir mobil ödeme protokolüdür. Doğrudan operatör faturalandırması, tüketiciler için güvenliğini artırmak için iki faktörlü bir kimlik doğrulama özelliği kullanır.

Yapılan alışverişlerin maliyeti, tüketicinin telefon faturasına veya ön ödemeli bakiyesine eklenir. Bu ödeme yöntemi, tüm kullanıcılar için uygundur ve kolayca erişilebilir durumdadır. Müşteri kullanımının artmasıyla işletmeler için daha düşük maliyetlere neden olur.

Mobil Bankacılık

Bankacılık uygulamaları artık dünyanın her yerindeki bankaların standart bir aracıdır; burada ödeme yapabilir, para alışverişi yapabilir ve tüm işlem faaliyetlerine referans için bir kayda erişebilirsiniz. Bu, finansınızı yönetebileceğiniz çok daha iyi bir bankacılık deneyimiyle tüketiciler için bankacılığı daha kolay ve rahat hale getirir.

Bu, nakitsiz bir işlem sunar. Tüketiciye sunulan çok çeşitli diğer finansal hizmetlerle ilgili deneyim. Bankacılık uygulamaları, varlıklarını korumak amacıyla müşteriler tarafından yapılan işlemlerin daha iyi doğrulanmasını kolaylaştırmak için Tek Kullanımlık Parolalar (OTP'ler) ve diğer güvenlik önlemlerini kullanır.

Mobil bankacılık, tüm bankacılık sürecini kolaylaştırır ve bankacılık işlemlerinde insan hatalarına karşı daha az duyarlı hale getirir.

Share