FOMO Nedir ve Nasıl Başa Çıkılır?

Bir kişinin çok kazançlı ve verimli bir girişimi kaçırma korkusu veya endişesi, bir yatırım kararı verirken göz ardı edilemez. Bu nedenle, FOMO'nun neyle ilgili olduğunu ve bununla başa çıkmanın olası yollarını doğru bir şekilde anlamak faydalıdır.

FOMO, “Kaybetme Korkusu” tam olarak.

Bu genellikle, insanlara hayatlarını değiştirecek bir deneyimi kaçırma ihtimalini hissettiren ürünler veya ticari girişimler için umut verici ödüller sunan trend incelemeler ve pazarlama içeriğiyle olur.

< p>Birincil faaliyetlerin alım satım ve yatırımı içerdiği finans piyasasından bahsetmişken, FOMO, görünüşe göre, bir tüccar veya yatırımcının üzerine gelen ve onları potansiyel olarak kazançlı bir yatırım veya alım satım fırsatını kaçırma düşüncesiyle bırakan korku hissidir. Göreceli olarak kısa bir süre içinde bir varlığın fiyatında önemli bir artış olduğunda bu duygunun hakim olması daha olasıdır.

FOMO'nun neyle ilgili olduğunu ve zihni ele geçirdiği ve finansal kayıplarla sonuçlanabilecek riskler doğurduğu durumlarda bununla nasıl başa çıkılacağını tam olarak anlamak için biraz daha derine inelim.

<

FOMO Açıklaması

Daha önce de belirtildiği gibi, FOMO “Kaybetme Korkusu” anlamına gelir. Başkalarını olumlu etkiliyor gibi görünen, bir endişe duygusu veya büyük olasılıkla olumlu veya benzersiz bir iş deneyiminden yoksun kalma korkusudur.

Kripto piyasasında bile, bunun gibi duygular genellikle piyasada yeni trend olan bir varlık olduğunda veya çoğu zaman güçlü fiyat dalgalanmaları olduğunda, genellikle piyasa yükselişteyken yönlendirildiğinden, FOMO kavramı aşırı vurgulanamaz.

Kişinin yatırım yapmadan veya ticarete başlamadan önce yapması gereken stratejik planlamayı göz ardı etmesine ve bu çağrıyı duygulara göre yapmasına neden olur. Bazen belirli bir pazarın yükselişi ve düşüşü FOMO'ya kadar takip edilebilir.

Bu duygunun insanı, kaybetme korkusu etrafında dönen duygu temelinde bir yatırım kararı vermeye karşı savunmasız hale getirdiği tartışılmaz. Bununla birlikte, çağrının büyük olasılıkla pişmanlıklarla sonuçlanacağı birçok eğilim olduğundan, bu değersiz bir risk olarak görülüyor.

FOMO'nun Kısa Tarihi

Bu ifade 2000 yılında ortaya çıktığında ortaya çıktı. ilk olarak “The Journal of Brand Management” Dr. Dan Herman tarafından. Birkaç yıl sonra, FOMO kısaltması Patrick McGinnis tarafından 2004'te Amerikan dergisi “The Harbus”

'de yayınlanan bir fikir yazısında kullanıldı.Bu ifade daha çok kişisel bir şeydir, ancak uzmanlar piyasa üzerindeki önemli etkisini fark ettikten sonra finans piyasasında yaygın bir terim haline geldi.

FOMO'nun Kripto Ticaretinde Faydaları

Kripto yatırımcıları ve tüccarları, genellikle henüz elde etmedikleri bir madeni parada veya jetonda bir boğa rallisi gördüklerinde, üretken bir fırsatı kaçırma korkusunu hissederler.

Daha önce de belirtildiği gibi, genellikle bir kripto para biriminin değeri nispeten kısa bir süre içinde önemli ölçüde arttığında bu duygu hakim olur. FOMO hissinin, bir tüccarı bundan iyi bir ticaret yapma fırsatından yararlanmaya yönlendirme olasılığı vardır. Dolayısıyla bu, FOMO'nun kripto ticaretinde de bazı faydalar sağladığı anlamına gelir.

FOMO'nun kripto ticaretinde yadsınamaz faydalarından biri, trend olan bir varlığı kaçırma korkusu arasında tekrarlanan duygunun en yaygın olduğudur. varlığın fiyatında oldukça hızlı bir artışa neden olması muhtemeldir, bu da tüccarlara ve yatırımcılara kar etme fırsatı verir.

Bu aynı zamanda FOMO'nun tüccarlar ve yatırımcılar için uygun alım ve satım fırsatları sağlayabildiği anlamına gelir. Düzgün bir şekilde kullanılırsa, başkalarına harika bir deneyim sağlıyor gibi görünen bir şeyi kaçırma hayali, bu harika deneyimin bir parçası olma gerçeğine dönüşebilir.

Ayrıca, FOMO, kripto ticareti için faydalıdır. genellikle tüccarlar için iyi bir kılavuz görevi görür ve onlara FOMO tarafından yönlendirilen iyi bir ticaret deneyimi sunar.

FOMO'nun Yan Etkileri

FOMO'nun tüccarlara ve yatırımcılara belirli faydalar sağlayabileceği kadarıyla, çoğu zaman ideal olmadığı kanıtlanmıştır. Bu nedenle, ticaret ve yatırım uygulamalarında FOMO duygusuna yenik düşmek muazzam sonuçlara yol açabilir.

Bu nedenle, FOMO'nun finans üzerindeki etkisi, özellikle ticaret veya etkisi altında yatırım söz konusu olduğunda, genellikle olumsuz olur. İnsanların önemli finansal kararlar almanın eşiğinde olduklarında mantıksızca düşünmek zorunda kaldıklarını gördüğü gibi. Bu nedenle, önemli miktarda fon kaybına yol açabilecek mantıksız kararlar alırlar. Ayrıca, tüccarların büyük olasılıkla mantıksız ticaretler yapmaları muhtemeldir.

FOMO'nun Üstesinden Gelme

Gerçek şu ki, genellikle belirli kritik kavşaklarda FOMO ile uğraşmak kolay olmayabilir, ancak iyi haber şu ki, uzun vadede bundan kaçınmak ve geçici olarak üstesinden gelmek mümkün.

Her şeyden önce, FOMO'nun farkında olmak ve önerilen hareketinizi etkileyen faktörün duygu olmadığından çok emin olmak önemlidir. Duygudan kaçınılabilir, ancak önce tespit edilmesi gerekir. Kişi, bir varlığı çevreleyen hype tarafından etkilenmediğinden emin olmalıdır.

Ancak, kişinin kendini kaybetme duygusu ve korkusu tarafından boğulmuş gibi göründüğü zaman, bunu yapması önemlidir. Bu umut verici ama belirsiz deneyimi paylaşacak başka insanlar olduğu için yalnız olmadığınızı unutmayın ve kaçırmanın bir sorun olmadığını anlayın, bu yüzden onunla soğukkanlı olmaya çalışın ve sizi yemesine izin vermeyin.

Bu, FOMO ile ne yapılacağına doğru bir şekilde karar vermek için kişinin iyi ve kaliteli bir araştırma yapmasını gerektiren en önemli adıma yol açar. Varlığın hype değerinde olup olmadığına ve denemeye değer olup olmadığına karar vermesine yardımcı olur. Bu, bir kişinin duygular yerine mantıklı ve makul kararlar almasına yardımcı olmada önemli bir rol oynar.

Sonuç

FOMO'nun neyle ilgili olduğunu anlamak tüm yatırımcılar ve tüccarlar için çok önemlidir. Kripto meraklıları da bir muafiyet değildir. FOMO'nun olumlu ve olumsuz etkilerini öğrenirken, şanssız tarafa düşmemek için bununla nasıl başa çıkılacağını anlamak çok önemlidir.

Yatırımcılar ve tüccarlar önemli finansal paralar kazandıklarından emin olmalıdır. FOMO, uygun mantık ve muhakeme yoluyla alınan kararlar için önerilen bir kararda rol oynayabilir, ancak sözde bir hareketin ana yedeği yapmak için ideal değildir.

Ancak, çeşitlendirme uygulaması büyük ölçüde yardımcı olacaktır. FOMO'nun tüm sıkıntılarına düşmekten.

Share