HODL Stratejisi Nedir?

Kripto alanı hakkında çok şey bildiğinizi düşünebilirsiniz, ancak yine de bazı terimler kulağa ne kadar tuhaf geldiklerini düşününce kafanız karışıyor. HODL bunlardan biri olabilir. HODL'nin anlamını ve içerdiği her şeyi bu kılavuzda öğrenin.

HODL, şüphesiz dış dünya için hiçbir anlamı ve önemi olmayan bir kelimedir. Ancak, kripto para dünyasında geçerli bir anlamı olan en çok kullanılan terimlerden biridir. Bu terim, elde edilen veya satın alınan madeni para miktarını kişinin elinde tutma eylemini tanımlar. Başka bir deyişle, HODL, onu doğru bir şekilde nasıl kullanacağınızı istiyorsanız yararlı olabilecek bir stratejidir.

Anlamın canlı bir değerlendirmesi, HODL'un gerçek anlamı düşünüldüğünde HOLD ile aynı anlama geldiğini gösterir. ikincisi. HODL, kripto ile ilgili faaliyetler söz konusu olduğunda HOLD'a atıfta bulunmak için kullanılır. Bu nedenle, HODL HOLD ve HOLD HODL'dur, ancak bu karşılaştırma yalnızca kripto döngüsünde anlamlıdır.

Ayrıca, bu terim genellikle kripto para sahiplerini ve yatırımcıları, bir kripto para biriminin fiyatı büyük ölçüde ve beklenmedik bir şekilde düştüğünde veya satmak için oldukça kârlı hale geldiğinde varlıklarını düşünmeden satmamaları konusunda bilgilendirmek veya teşvik etmek için kullanılır.

HODL'yi anlamak

HODL bazen Hold On (For) Dear Life'ın kısaltması olarak kullanılır. Temel olarak, sadece bekle, şimdilik daha fazla satın alma ve sahip olduklarını satma anlamına gelir. Bu, çeşitli madeni paraları tutmak için uzun vadeli bir strateji olarak benimsenmiştir.

Öte yandan, HODL en çok kripto topluluklarında veya kripto sosyal medya gruplarında bir eylem kelimesi olarak kullanılır. Bu bağlamda, HODL, piyasanın oynaklığından bağımsız olarak, belirli bir süre boyunca kişinin gözetiminde bulunan sahip olunan kripto varlıklarını elinde tutma eylemini ifade eder.

Daha önce de belirtildiği gibi, terimin yalnızca fiyatların yüksek oynaklığa eğilimli olduğu ve herhangi bir noktada değişime açık oldukları için süper lapa lapa olduğu kripto dünyasında alaka ve anlamı vardır. Bununla birlikte, terim ve farklı anlamı, geleneksel hisse senetlerine ve hisse senetlerine ve en yaygın olarak herhangi bir dijital para birimine çok uygundur.

En alakalı ve yaygın olarak kripto para birimleri veya jetonlar konu olduğunda kullanılır. konu.

HODL Stratejisinin Kökeni

HODLING'in gerçek süreci, finans dünyasında varlıkları satın almak ve elde tutmak için uzun süredir devam eden bir strateji olmuştur. Başka bir deyişle, HODLING uzun zamandır bir finansal varlığı satın almak ve onu belirsiz bir süre için tutmakla ilgili bir yatırım yöntemi olmuştur.

HODL'nin kökeni, yanlış yazılmış bir TUTMA olayından gelmiştir. kripto eğilimli bir ifade. Kelime havaya fırladı ve 2013'te bitcointalk forumu olarak adlandırılan çevrimiçi bir kripto grubuna yapılan bir gönderiyle özel ilgi gördü. O sırada, Çin hükümetinin belirli bir eylemi nedeniyle madeni para önemli ölçüde düştü.

Döküm, madeni paranın 24 saat içinde 716 dolardan 438 dolara düştüğünü gördü. Bundan sonra, GameKyuubi adlı sarhoş bir üye, tutmaya devam etme isteğini ifade etmek amacıyla şunları yazdı: “HODLING,” önceki dalgalanmalardan öğrendiği bazı dersler nedeniyle parayı elinde tutmaktan vazgeçmek istemedi ve kendini kötü bir tüccar olarak gördü. Kısmen alkolün etkisi altında olduğu için daha fazla yazım hatası içeren başka açıklamalarda bulundu.

İfadesi şöyle:

“d'yi iki kez yazdım çünkü ilk seferinde yanlış olduğunu biliyordum. Hala yanlış. w/e.” 'NEDEN BEKLİYORUM?' diyerek gerekçelerini açıklamaya devam etti. SANA NEDENİNİ SÖYLEYEYİM- Bunun nedeni, ben kötü bir tüccarım ve KÖTÜ BİR Tüccar olduğumu BİLİYORUM. Evet, siz iyi tüccarlar, en yüksekleri ve en düşükleri bu şekilde görebilir ve bir milyon doları sorun olmadığından emin olabilirsiniz kardeşim.”

Bunu fakir tüccarlar için en iyi strateji olarak değerlendirdi ve yalnızca iyi bir gün tüccarı ya da yanıltıcı bir çaylak iseniz ayı piyasasında satış yapabileceğinizi belirtti. Aradaki insanlar tutar. Bunun gibi sıfır toplamlı bir oyunda, tüccarlar sadece satarsanız paranızı alabilirler.”

Konuşma yapıldıktan birkaç dakika sonra, HODL kelimesi memlerin konusu oldu ve HODL meme, yalnızca İnternet'in her yerinde yolunu bulmaya başladı ve bugüne kadar kripto alanında daha tutarlı hale geldi.

Neden Hodl?

Kripto alanındaki birçok kişinin inandığı gibi, kripto para birimleri, uzun vadede madeni paralara sahip olan kişiler için en karlı olanıdır. Bu nokta, tek bir Bitcoin'in (BTC) değerinin, on yıldan fazla bir süre önce piyasaya sürüldüğünde bir doların altından son yıllarda beş haneli rakamlara fırlaması gerçeğiyle kanıtlanmıştır. Dolayısıyla bu, kripto varlıklarını satmadan önce uzun süre elde tutmanın daha karlı olduğunu gösteriyor.

İnsanlar satın aldığında kripto para birimlerinin değerlerinin daha iyi olduğuna inanıldığından HODLING, yatırımcılar için iyi bir fikir haline geldi. ve jetonlarını uzun süre elinde tutmaya devam et.

Nasıl Hodl?

HODL'nin anlamından yola çıkarak, terim bir basitlik kavramını tasvir eder. Bunun nedeni, HODL'nin arkasındaki fikir, meraklıların uzun vadeli olarak tutmak ve hodling'e devam etmek için karşılayabilecekleri kadar çok jeton elde etmeleri gerektiğini önermektedir.

Dolayısıyla, hodl stratejisini uygulamak basittir. Sadece yatırımcıların kripto varlıkları satın almalarını ve bunları satmamalarını gerektirir. Bu, bunun bir satın al ve elde tut stratejisi olduğu anlamına gelir.

Artıları ve amp; HODL Stratejisinin Eksileri

HODL stratejisinin belirli şekillerde faydalı olduğu kanıtlanmıştır ve aynı zamanda belirli dezavantajları da beraberinde getirmektedir.

İlk olarak, kripto para birimleri satın alma ve hodling kavramı, yatırımcıları kripto fiyatlarında ani bir düşüşle gelen risklerden kurtarır. Madeni paralarını uzun süre elinde tutmaya karar veren yatırımcılar, madeni paralarını nadiren zarara satarlardı. Bunun nedeni, kripto para birimlerinin genellikle uzun bir süre sonra önemli bir seviyeye yükselmesidir. Bu durumda, satmaya hazır oldukları anda meydana gelebilecek dalgalanmalar kârlarını çok daha az etkileyeceğinden, kolayca kâr elde edebilirler.

Ayrıca, hodling, meraklıların tutmasını ve tutmasını gerektirdiğinden, satmadıkları takdirde, gözlerini piyasadan ayırmamaları ve belirli aralıklarla fiyatları takip etmeleri gerekmediğinden süreç onlar için stressiz hale gelir. Strateji, yatırım yaparken bir barış kavramı getiriyor.

Öte yandan, hodling stratejisi büyük ve yeterli sermaye gerektirdiğinden, düşük fonlu yatırımcılar için zorlu bir süreç olacaktır. Yatırımcıların uzun süre coin'i elinde tutması ve bunun getirdiği faydadan yararlanmaları gerekiyorsa, varlıklarını satmaya veya beklenmedik likidite ihtiyaçlarını karşılamaya zorlanmaktan kaçınmak için yeterli sermaye kapasitesine sahip olmaları gerekir.

Sonuç

Kılavuzda belirtildiği gibi, HODL terimi gerçek anlamıyla karşılaştırıldığında kulağa komik gelebilir. Ancak, kripto alanı için eğlenceli bir şeyin ötesinde. Bir yatırım stratejisi haline geldi ve yalnızca birçokları için işe yaradı.

Share