Bitcoin SV (BSV) Nedir?

Bitcoin SV (BSV), orijinal Bitcoin protokolünün devamı konusunda teknolojik olarak daha gelişmiş hale gelmek amacıyla 2018'de Bitcoin Cash'in hard fork'u olarak ortaya çıktı. Kılavuz, BSV'nin ne olduğunu ve işletmeler için neden daha yararlı olduğunu anlamanıza yardımcı olacaktır.

Bitcoin SV (BSV), Bitcoin Cash (BCH) için tam düğümlü bir uygulamadır. Proje adı, “Satoshi Vision” veya SV, orijinal Bitcoin'in (BTC) misyonunu yansıtır. Önde gelen BCH madencilik kuruluşu CoinGeek ve diğer madencilerin talebi üzerine oluşturulan Bitcoin SV, madenciler için net bir BCH uygulama seçeneği sunmayı amaçlıyor. Ayrıca, işletmelerin güvenilir bir şekilde uygulamalar ve web siteleri oluşturmasına olanak sağlamayı amaçlamaktadır.

Bitcoin'in 2009'da piyasaya sürülmesinden bu yana, blok zinciri ağı ve kripto para biriminde önemli bir ilerleme kaydedilmiştir. Bitcoin tasarımının arkasındaki amaç, küresel para sistemini demokratikleştirmekti. Sonuç olarak, Bitcoin (popüler olarak Altcoins olarak bilinir) dışında birçok yeni kripto para birimi ortaya çıktı.

Bu alternatif blok zinciri çerçevelerinin çoğunun yapmaya çalıştığı şey, Bitcoin protokolünün sahip olduğu algılanan eksiklikler üzerinde bir yükseltme yapmaktır. Bunun sonucunda 2017 yılında Bitcoin Cash (BCH) çatalı gerçekleşti. Bitcoin Cash'in amacı, Bitcoin'in işlem hızını ve genel işlem hacmini artırmaktı. BCH ayrıca, kurumsal ölçeklenebilirlik ve Bitcoin ile kripto para birimlerinin toplu olarak benimsenmesi hakkında farkındalık yaratmayı da amaçladı.

Bitcoin Cash, 15 Kasım 2018'de bir hard fork yaşadı ve bu da yeni bir kripto para birimi olan Bitcoin SV'nin (BSV) yaratılmasıyla sonuçlandı. Bitcoin SV'nin amacı, orijinal Bitcoin protokolünün devamı konusunda teknolojik olarak daha gelişmiş hale gelmektir. Bitcoin SV'nin Bitcoin Satoshi Vision'ın kısaltması olduğunu eklemekte fayda var. Bitcoin'in sözde kurucusu Satoshi Nakamoto'nun vizyonunu gerçekleştirmek amacıyla Craig Wright tarafından oluşturuldu.

Bitcoin'den Bitcoin'e SV

Kripto endüstrisinde yalnızca en yenilikçi, benzersiz, gerçekten faydalı projelerin geliştiği bir sır değil. Yatırımcılara, kurumlara ve günlük kullanıcılara fayda sağlamak için mücadele eden blok zinciri projeleri ve bunlarla ilişkili kripto para birimleri arasında sürekli bir rekabet vardır.

Mevcut birçok alternatif kripto para biriminin tasarımının arkasındaki amaç, Bitcoin blok zincirini gerektiren orijinal kullanımları genişletmekti. Çoğu zaman, bu projelerin çoğu, merkezi olmayan uygulama, anonimlik veya merkezi olmayan depolama gibi yeni işlevlerle yeni vakaları gerçekleştirmeye çalıştı. Belirli türdeki akıllı bağlantıların geliştirilmesine göre uyarlanmış iyileştirilmiş programlanabilirlik dahil edilebilir.

Bitcoin'in gelişiminin ilk aşamalarında, ağ yalnızca küçük bir topluluğun işlem yükünü yönetebilirdi. Temelde geliştiricilerden ve kriptografi meraklılarından oluşuyordu. Bitcoin'in artan popülaritesi, artan işlem hacminin bir sonucu olarak ağın tıkanmaya başladığı ve işlem süresini büyük ölçüde etkilediği bir duruma yol açtı.

Bu nedenle, Bitcoin işlemlerinin temizlenmesinin günler veya haftalar alabileceğine dair artan bir endişe vardı. Bu gecikmenin işlem ücretlerini artıracağı endişesi de vardı. Dolayısıyla, bu iki endişe Bitcoin'in ölçeklenebilirlik sorununu oluşturdu.

Bu ölçeklenebilirlik sorununu çözmek için Bitcoin Cash (BCH), dikkate alınan ilk Bitcoin çatalıydı. Büyük bir ağ hard forku aracılığıyla Bitcoin Cash'in yaratılması, saniye başına işlem hacmini artırma arzusundan kaynaklandı. Bitcoin'in ölçeklenebilirliği endişesi, orijinal BTC'nin blok boyutunu önemli ölçüde artıran Bitcoin Cash'in yapısına yansıyor.

Her bir blokta daha fazla verinin bulunması, işlem işleme hızının artması anlamına geliyordu. Her işlemde doğrulama gerektiren toplam veri miktarını azaltmak için de önlemler alındı.

Kurumsal Dostu Blockchain olarak Bitcoin SV

Bitcoin SV iş için yaratıldığı için, tüm ticari girişimler bunun üzerine kurulmalıdır. Bitcoin SV, BCH'nin hard fork'undan ortaya çıkmasına rağmen, bir blok zinciri ve bir token olarak bağımsızdır. Bitcoin SV'nin amacı, orijinal Satoshi protokolünün restorasyonunu, kararlılığı ve zincir üzerinde büyük ölçeklendirmeyi içerir.

Yerli Bitcoin işletmeleri, BSV'ye destek sağlamak için bir kampanya olan #WeChooseSV'yi hızla duyurdu. Yalnızca BSV'ye taşınan bazı BCH uygulamaları arasında Centbee, HandCash, Keyport TV ve Money Button bulunur.

BSV ve Orijinal BTC

Bitcoin SV'nin (BSV) Bitcoin'den gelişmesine rağmen aralarında farklılıklar vardır.

Öncelikle, BSV daha büyük blok boyutu nedeniyle en düşük işlem işlem ücretlerini alır. Bu daha büyük blok boyutu, mempool'daki işlem sayısını azaltarak BSV ağ verimini iyileştirir.

Öte yandan, yüksek işlem işlem ücretleri, blok zincirindeki tıkanıklık nedeniyle Bitcoin'i etkiler.

İkincisi, hız açısından, Bitcoin SV'nin ağı, ölçeklendirme platformu BSV Scaling Test Network (STN) aracılığıyla saniyede yaklaşık 9.000 işlem gerçekleştirme kapasitesine sahiptir. Ayrıca, BSV'nin büyük blok boyutu, yaklaşık 16.4 milyon işlemi tek bir blokta toplarken yeni bir rekor kırmasına izin veriyor. Bitcoin için saniyede yedi işlem gerçekleştirebilir.

Ayrıca, Bitcoin SV için en büyük kabulü, Gravity olarak bilinen bir bankacılık uygulamasından ve bir eğitim platformu Bitcoin SV Academy'den gelen vakaları kullanır. Bitcoin için ise Tesla Inc (NYSE: TSLA), Square Inc (NYSE: SQ) ve MicroStrategy Inc (NYSE: MSTR) dahil olmak üzere bir dizi büyük şirket ve kurum, Bitcoin'i bilançolarına ekledi. Zayıflayan ABD dolarının etkilerine karşı onu yumuşatmak için güvenli liman varlığı.

Bitcoin SV’nin Faydaları

İşinizin temelini, BSV.

Her şeyden önce, BSV kararlı bir protokol vaat ediyor. BSV'nin amaçlarından biri, Bitcoin'i Satoshi'nin 0.1 sürümü protokollerine geri yüklemektir. Bu, Satoshi işlem kodlarının yeniden etkinleştirilmesinin yanı sıra yapay olarak dayatılan sınırların ortadan kaldırılacağı anlamına gelir.

Bunun temeli, orijinal Bitcoin'in canlı ve ölçeklenebilir bir yaşam sürdürmek için her şeye sahip olduğu inancıdır. ağ. Ayrıca BSV, küresel işletmelerin güvenilir bir şekilde sağlam uygulamalar, projeler ve girişimler oluşturmasını sağlayacak sağlam bir kaya temeli sunar.

Ayrıca, BSV, büyük ölçüde ölçeklenebilir bir ağ olabilir. Kasım 2018 yükseltmesindeki BCH, varsayılan blok sınırını 128 MB'a yükselten BSV'nin aksine, varsayılan blok sınırını 32 MB ile sınırladı. BSV, blok kapaklar üzerindeki sınırlamaları tamamen kaldırmayı amaçlamaktadır. Ayrıca madencilere yeterli gördükleri blok boyutlarını yapılandırma özgürlüğü vermek istiyor.

Bloklar ne kadar büyük olursa, büyük işletmeler o kadar çekici olur. Bu nedenle işletmeler, yalnızca ölçeklenebilir olma ününe sahip Bitcoin blok zincirinde kurumsal düzeyde uygulamalar geliştireceklerdir. Gelecekte BSV, 1-2 GB boyutunda blok kapaklar görmeyi umuyor. BSV, terabayt boyutunda daha büyük bloklar bile planlıyor. Bu, onu, verileri ve finansal işlemleri için dünyanın en büyük kuruluşlarının küresel genel muhasebe defteri haline getirecektir.

İşletmeniz için bir başka avantaj da, düzenleme dostu zihniyetidir. Platform, para birimini ve blok zincirini kullanmanın yasal olarak güvenli olduğunu garanti eder. Ayrıca, konu güvenlik olduğunda BSV profesyonel bir yaklaşım kullanır. Sektörün en iyi uygulamalarını oluşturmak ve kalite güvencesi ve profesyonel mühendislik taahhüdü söz konusu olduğunda bir referans olmak için planlar ortaya koymuştur.

Sonuç

Bitcoin SV (BSV), Satoshi'yi yansıtır. Görüş. İstikrarlı bir protokol planının yanı sıra dünyanın yeni parası ve iş için küresel blok zinciri olmak için büyük zincir üstü ölçeklendirme planıyla diğer Bitcoin projelerinden farklıdır. Bu, e-ticaretin geleceğine hayat vereceği için özellikle önemlidir. Ayrıca, Bitcoin endüstrisindeki tüm katılımcılar için karlı bir ekosistem oluşturacaktır.

Share