Cook Protokolü (COOK) Nedir?

İşte, yatırımcılara güvenli ve likit fonlara erişim sağlayan, DeFi demokratikleşmesi için şeffaf ve güvenli bir platform olan Cook Protocol hakkında bilmeniz gereken her şey.

Çok sayıda özel finansal kolaylığa sahip merkezi olmayan finans (DeFi) dünyası, her geçen gün sürekli olarak benimsenmektedir. Merkezi olmayan pazarda oluşturulan etkili ve verimli yenilikler, DeFi için büyük bir coşkuyu önemli ölçüde artıran önemli bir faktördür. DeFi sektörüne sorunsuz bir giriş yapma olasılığını oluşturmak ve DeFi'nin benimsenmesini hızlandırmak amacıyla, sistemin verimliliğini artırırken etkili yenilikler yer alıyor. Bu yeniliklerden biri de Cook Protokolü'dür (COOK).

Cook Protokolü: DeFi Demokratikleşmesine Açılan Kapı

Cook Protocol, hem perakende hem de kurumsal yatırımcıları profesyonel varlık yöneticileriyle ateşlemeyi amaçlayan merkezi olmayan bir zincirler arası platformdur. Platform, DeFi demokratikleşmesine özel bir kapı görevi görüyor. Merkezi olmayan ekosisteme kolay erişim sağlar. Bu nedenle, özellikle yeni başlayanlar için sektörün kullanımını kolaylaştırır. Cook Protocol, yatırımcılara güvenli ve likit fonlara erişim sağlayan şeffaf ve güvenli bir mekanizma sağlar. Ayrıca, Cook topluluğu içindeki kullanıcıların, pasif olarak uyarlanabilen ve çeşitli blok zincirlerinde konuşlandırılabilen yeni stratejiler ve araçları özgürce başlatmalarına olanak tanır.

Bu nedenle, yatırımcılara çeşitli varlık yönetimi hizmetleri sağlanarak onlara seçim yapma fırsatları sunulur. kendilerine en uygun araçlar. Nispeten, platform operasyonlardaki karmaşıklık sorunlarını ele alıyor. Bu nedenle, DeFi operasyonlarını kavramaya ilişkin her türlü karmaşıklığı ve karmaşık kavramları ortadan kaldırarak en iyi anladıkları alternatif stratejiyi seçer.

Cook Protokolü'nün Yol Haritası

Cook Protokolü geliştirme fikri 2020'nin ortalarında ortaya çıktı. DeFi'nin kolaylıklarını ve en iyi varlık yönetimi hizmetlerini kitlelere yayma arzusundan geldi. Kripto alanında farklı alanlarda sağlam deneyimlere sahip uzmanlardan oluşan bir ekip, Cook Protokolü girişimini gerçekleştirmek için birlikte çabalara katıldı. İki uzman Cage Chen ve Andrian Peng, çeşitli varlık yönetimi hizmetlerini barındırabilecek daha büyük bir blok zinciri projesi aradı. Hal böyle olunca “Cook protokolü” ve planları gerçekleştirmek için birlikte çaba sarf etti. Daha sonra sırasıyla Cook protokolünün CTO'su ve CEO'su oldular. Andrian Peng, blok zinciri teknolojisi geliştirmede özellikle deneyimlidir. Dijital varlık sektöründe dört yıldan fazla deneyime sahip bir mezun.

Diğer bir ekip üyesi, 15 yıldan fazla deneyime sahip bir yazılım geliştiricisi olan Rahul Rodrigues'dir. Cook Protokolü inovasyonunun arkasındaki baş mimar olan platformun ana beyin kutusudur. Ayrıca, projenin kredisi, blok zinciri geliştirme konusunda uzman olan Antonio Wong'a gidiyor. 2013'ten beri kripto alanına ilgi duymuştur ve sektörde yüksek deneyim kazanmıştır.

Cook Protokolü'nün ilk aşamasına başlamak için ekip, platformun ve dağıtmak istediği sistemin arkasındaki amacı ortaya koyan Teknik Belgesini yayınladı. Bu, 2021'in ilk aylarında gerçekleşen platformun mimarisine ve kullanıcı arayüzü tasarımına yol açtı. Ardından, platform Uniswap'ta listelendi ve Cook kaldıracı ve Cook DeFi endeksini daha da serbest bıraktı.

geliştirmenin son aşaması olan platformda gerekli denetim süreci ve testler gerçekleştirildi. Moreso, COOK jetonu WeStarter, Poolz ve BSCPad gibi önde gelen İlk Dex Teklifi platformlarında dağıtıldı.

Cook Protokolü'nün Teknik Özellikleri

Cook Protokolü'nün arkasındaki ekip, teknolojiler, kripto, finans ve blok zinciri konularında tatmin edici uzmanlığa ve deneyime sahip kişilerden oluştuğu için, kullanıcıları için olağanüstü bir modele sahip yüksek etkili bir platform garanti edilmektedir.

Platform özel bir platformdur. DeFi demokratikleşmesine açılan kapı. Merkezi olmayan ekosisteme kolay erişim sağlar. Dolayısıyla sektör özellikle yeni başlayanlar için kullanımı kolaylaşıyor. Başka bir deyişle, yatırımcılara güvenli ve likidize fonlara erişim sağlayan şeffaf ve güvenli bir mekanizma sağlar.

Platformun sahip olduğu çok ilginç ve benzersiz bir kalite, Cook topluluğu içindeki kullanıcıların pasif olarak uyarlanabilen ve birkaç blok zincirinde konuşlandırılabilen yeni stratejiler ve araçları özgürce başlatmasına izin vermesidir. Ayrıca Cook Protokolü, birkaç yetenekli varlık yöneticisine onlardan ilham alan potansiyel stratejileri uygulama fırsatı veren bir mekanizma kurar.

Platform, Ethereum ana ağında çalışır ve çeşitli blok zincirlerinde profesyonel fon yöneticileri tarafından başlatılan çok çeşitli varlık yönetimi stratejilerini barındıran bir sistemi benimser. Bu nedenle, Cook protokolünde çok çeşitli varlıklara, borç verme hizmetlerine ve getiri kaynaklarına erişim sağlanması, gaz ücretlerinin etkilerinin olası bir şekilde azaltılmasına olanak tanır.

COOK ve ckTokens

Platform, işlemlerini yürütmek için COOK ve ckToken kullanır. İlki, protokol düzeyinde ayarlamalar yapmaya ve yeni stratejiler başlatmaya ve oylamaya yardımcı olan platformun yönetişim simgesidir. Platformda belirli değişiklikleri yürütme yeteneğine sahiptir. Bu değişikliklerden bazıları şunlardır:

  • Platformda yeni varlık yönetimi teknikleri oluşturmak.
  • Yükseltme veya değiştirme platformun yönetiminde kullanılan teknik.
  • Fiyatlandırma sisteminin ayarlanması.
  • Yönetim ücretinin değiştirilmesi vb.

Ayrıca COOK, platformdaki yeni özellikler için güvenlik açığını güçlendirir. DeFi alanına girmek isteyen herkes COOK'u kullanabilir. COOK, fiat için olmasa da tokenin listelendiği herhangi bir borsadan satın alınabilir. Potansiyel bir sahibinin, herhangi bir borsada diğer önde gelen kriptoları satın alması ve COOK'un takas edilebilir olduğu herhangi bir borsaya daha fazla para yatırması ve böylece ilk parayı COOK ile değiştirmesi gerekir.

Bu arada, ckToken, bir kripto para biriminin bir kısmının temsilidir. bir yatırımcının sahip olduğu yatırım fonu. Daha doğrusu, temel alınan varlıklar için kullanılabilecek benzersiz LP jetonudur.

Cook Protocol’s Governance

COOK belirtecine sahip bir kuruluşlar topluluğu, Cook Protokolünü yönetir. Bu sahipler, stratejiler başlatma ve protokoldeki değişiklikler için oy kullanma hakkına sahiptir. Bununla birlikte, sadece 1.000.000 kadar aşçı jetonu tutan kullanıcılar, platformda ayarlamalar için yönetişim önerileri sunabilir.

Pişirme Protokolü, kullanıcılara güvenli ve şeffaf varlık yönetimi işlemleri sağlayan tamamen merkezi olmayan bir platformdur. Bu nedenle, DeFi sektöründeki manipülatif planların ve yaygın fon kaybının zorluklarını ortadan kaldırır.

Cook Protokolü ile yatırımcılar, çeşitli varlık yönetimi hizmetlerine erişebilir. Bu nedenle, kendilerine en uygun araçları seçme fırsatlarına sahipler.

Protokolün yatırımcılara kıdemli varlık yöneticilerinin yanı sıra bir dizi varlık yönetimi hizmeti sunabilmesi, onu gerçekten de yatırımcılara yardımcı olmak için itici bir araç haline getiriyor. kârı en üst düzeye çıkarın.

Share