GameFi (GAFI) Nedir?

GameFi'nin (GAFI) arkasındaki fikir, hızla büyüyen iki endüstrinin kesişme noktasından geldi: oyun ve DeFi. GameFi hakkında bilmeniz gereken her şeyi bu kılavuza ekledik.

GameFi (GAFI), yeni tür blok zincir tabanlı oyunlar oluşturmak için bir DeFi platformudur. Finans, yönetişim ve daha pek çok alanda yeni biçimler ve işlevler için merkezi olmayan finansal araçlar kullanan daha büyük merkezi olmayan finans (DeFi) hareketinin bir parçasıdır.

GAFI oyun tasarımcıları için oyun geliştirmede bir dizi araç sunar. , aşağıdakiler dahil:

  • Çok daha karmaşık oyun içi ekonomiler sağlayan DeFi Cüzdan,
  • Belirli bir başlığın temel mekaniğini değiştirmeden oyun deneyimine katkıda bulunan modları paylaşmak ve satmak için pazar yeri,
  • DApp geliştiricileri için otomatik “ödül” ödemeler (ör. bir DApp'te hata bulma),
  • kullanıcıların mevcut oyunlarını getirebilecekleri ve bunları GAFI platformunda uygulamaları olan diğer oyuncularla oynayabilecekleri, oyun genelinde çok çeşitli oyun deneyimlerine izin verecekleri oyun salonu deneyimi farklı başlıklar,
  • Hem modifiye edilebilen hem de modifiye edilemeyen oyunları GameFi platformuna entegre etmek için geliştirici API araçları.
  • GameCoin, yeni görünümler satın almaktan özel öğelerin kilidini açmaya kadar her şeyin bir miktar paraya mal olduğu oyunlardaki mikro işlemler için özel olarak tasarlanmış bir para birimidir. .

Buradaki fikir, kullanıcıların çok çeşitli oyun deneyimlerine erişmelerini sağlarken, gerekli tüm araçları yerleşik olarak bulundurarak kullanıcı deneyimini basitleştiren blockchain oyunları için bir DeFi platformu oluşturmaktır. Sonuç olarak, kripto olmayan oyuncuları bile çekmeye başlıyor. blockchain oyunlarını kullanma. Bu, MOAC ve NEO gibi diğer ağlarla uyumluluk sağlarken işlemler için mevcut Ethereum (ETH) ağının kullanılmasıyla elde edilir.

GameFi Definition

GameFi, merkezi olmayan bir Oyun Mağazasıdır. Oyun geliştiricileri oyunlarını yayınlayabilir ve oyuncular itibari parayla GameCredits (GAME) satın alabilir ve bunları oyun satın almak için kullanabilir. Oyun yayıncıları, Oyunlar'daki Oyun satışlarından elde edilen tüm gelirin %95'ini alır.

Amazon'un (NYSE: AMZN) araştırmacıları GameFi oluşturmak için piyasadaki tüm başarılı ve başarısız oyunların oyuncularından gelen verilere gelişmiş makine öğrenimi modelleri uyguladılar. Bu, GameFi'nin bu oyunlar arasında başarıya en çok hangi faktörlerin katkıda bulunduğunu belirlemesine izin verdi. GameFi, bazı oyuncu davranışlarının başarılı oyunlarda başarısız olanlardan çok daha yaygın olduğunu keşfetti. Bunlar arasında satın alma yapmadan uzun süre oynamak, bir oyunu sildikten sonra yeniden satın almak veya eski bir oyun kurulu olsa bile yeni bir oyun satın almak yer alıyordu. GameFi ayrıca, bir oyuncunun ilk satın alma işlemini gerçekleştirmeden önceki gün sayısı veya oyunu hafta içi ve hafta sonu ne sıklıkta oynadığı gibi istatistiksel olarak önemli olan diğer önemli faktörleri de belirledi.

GameFi (GAFI) algoritması, yeni çıkan herhangi bir oyunun piyasada başarılı olup olmayacağını tahmin etmek için bu tarihsel analizi kullanır. GameFi, geliştiricilere hangi oyunların yatırımlarına değer olduğunu ve başarısız bir oyunun başarılı olması için hangi değişikliklerin uygulanması gerektiğini söyleyebilir. Oyun dağıtıcıları, bazı oyunların neden başarılı olurken bazılarının başarısız olduğunu anlamak için GameFi’nin verilerini kullanabilir. Oyun test hizmetleri artık hangi oyunların" belirlenmesine yardımcı olmak için GameFi’nin özelliklerini kullanıyor. kullanıcı tabanları, pazarlama çabalarıyla genişletilmelidir.

GameFi Tarihi (GAFI)

Amazon Game Studios, yeni dijital eğlence ürünleri yaratma çabasının bir parçası olarak 2013 yılında GameFi'yi başlattı. 2014 yılında GameFi, Amazon Game Studios tarafından yaratılan Tales from Deep Space, Cat Fling ve Toontown Rewrite dahil olmak üzere birçok deneysel oyun yayınladı. GameFi ayrıca, o yıl en çok satan iOS uygulamalarından biri haline gelen Crossy Road'un tasarlanmasına da yardımcı oldu.

2015 yılına gelindiğinde GameFi, Amazon Game Studios ve diğer şirketlerden oyunlara ve uygulamalara güç veren dahili bir hizmete dönüştü. GameFi'nin ilk dış müşterisi, oyunlar için popüler sosyal platformu GameHouse Social'ı güçlendirmek için GameFi kullanan Game Closure oldu. GameClosure CEO'su Lior Tal, GameFi'nin “oradaki her şeyden daha iyi performans gösterdiğini açıklıyor.”

2016'nın başlarında Amazon, GameFi’ Yaklaşan sanatçıları kırmaya yardımcı olacak veriler. GameFi'yi kullanmak, müzik etiketinin, bir sanatçının diğer oyunlardaki veya uygulamalardaki başarısına dayalı olarak programı aracılığıyla hangi şarkıların yayınlanması gerektiğini belirlemesine yardımcı olur.

2017'nin sonlarında Amazon, GameFi'yi Amazon Web Services Marketplace aracılığıyla geliştiricilere satmaya başlamıştı. GameFi, GPU örneği olarak mevcuttur ve Java, C# ve Python dahil olmak üzere çeşitli programlama dilleri için destek içerir. GameFi, oyun başına kullanıcı davranışının yanı sıra toplu işlevselliğe (oyunlar arasında kullanıcıları izleme) erişim sunar.

GameFi Nasıl Çalışır?

GameFi (GAFI), bir Oyna-Kazan programıdır . Oyuncular oynadıkça jeton kazanırlar ve bu jetonları oyun içi öğeler, XP takviyeleri ve hatta gerçek hayattaki ürünler için kullanabilirler. Sevdiğiniz oyunları oynayın ve sadece oynayarak kazanın.

Henüz Oyna-Kazan programınız yoksa, bir tane edinmekte fayda var. Yerel jetonlar, özellikle sevdikleri şeyleri yaptıkları için ödüllendirildiklerinde, kullanıcıları çekmenin ve onları ekosisteminizde tutmanın en iyi yoludur.

Yerel Jetonlara ek olarak, DeFi özellikleri GameCoins'in para birimi olarak kullanılmasını kolaylaştırır. Gazla Öde veya Yerel Token Ağ Geçidi gibi özellikler, daha önce Ethereum'da mümkün olmayan yeni işlemlere izin verir. DeFi, Yerel Jetonlardan daha fazlasıdır, ancak Yerel Jetonlar, DeFi hakkında bilmeniz gerekenlerin başlangıcıdır.

Oyun içinde yaptığınız şeyler, oyununuzun maliyetini karşılamaya yardımcı olursa ne olur? Değiştirilemez tokenler (NFT'ler), blok zincirinde temsil edilebilen gerçek hayattaki öğeler veya varlıklardır. Takas edilemez jetonlar (NFT'ler), GameFi'deki jetonlarınız gibi çalışır, çünkü onları oyun davranışınıza göre kazanabilir ve benzersiz oyun içi öğeler, XP takviyeleri ve daha fazlası için kullanabilirsiniz.

Nasıl yapılır? GameFi (GAFI) Oyunları Oynansın mı?

GameFi, optimize edilmiş bir sunucu ağı ve oynaması kolay eşleştirme sistemi ile platformlar arası oyunlarda daha iyi bir deneyim sunar. Amacı, cihazları, işletim sistemleri veya bölgeleri ne olursa olsun oyunculara yüksek kaliteli hizmetler sunmaktır. Nasıl çalıştığını görelim.

GameFi Oyunlar tarayıcıdan oynanacak şekilde tasarlanmıştır. Google Play/App Store'dan herhangi bir uygulama veya indirme gerektirmez. Web sitesi, normal bir mobil web sitesine oldukça benzer. Ancak GameFi oyunları, normal bir Mobil oyunda bulabileceğiniz Lider Tablosu ve Başarılardan yoksundur.

GameFi Games oynamaya başlamak için games.gamefi.com'a gidin ve hazırsınız! Oynamak için herhangi bir uygulama indirmeye veya yüklemeye gerek yoktur.

Mobilde Nasıl Oynanır?

Android/iOS için Google Chrome kullanmanız önerilir. Google Play Store ve Apple App Store'dan indirebilirsiniz.

İlk olarak, oyunu başlatın ve resmi web sitesinde hesabınızla oturum açın. Ardından, “Multiplayer” veya “Hızlı Eşleştirme,” ve ardından “Ana Bilgisayar” öğesini tıklayın. Barındırılacak bir harita seçmek önemlidir, ancak varsayılan olarak rastgele seçileceğinden zorunlu değildir. Artık diğer oyuncular GameFi çöpçatanlık sistemi aracılığıyla size katılabilir. Klavye kontrolleri çok karmaşık olduğu için oyuncuların kontrol cihazını kullanması daha iyidir.

Bir maça katılmak için oyunu Google Play ve App Store üzerinden indirebilirsiniz. Ardından, “Multiplayer” veya “Hızlı Eşleştirme” ve ardından “Ara” Oyuncu bulmak zaman alır, ancak bir dakika bekleyin! Bir oyuna ev sahipliği yapmak istiyorsanız, “Multiplayer” veya “Hızlı Maç”, ardından “Katıl” seçeneğini seçin.

Artık GameFi çöpçatanlık sistemindesiniz! Ekranın sağ üst köşesindeki sohbet simgesi aracılığıyla arkadaşınızı davet edebilirsiniz.

En İyi GameFi Protokolleri

GameFi ağında yüzlerce protokol kullanılmaktadır, ancak yalnızca birkaçı çoğu kullanıcı tarafından düzenli olarak kullanılır.

Tüm GameFi protokolleri UDP'ye dayanmaktadır. Bazı protokoller AES-128 ile şifrelenir, ancak her iki oyuncu da aynı protokolü kullandığında bu önemsizdir, bu nedenle rakibinizin davranışını tahmin etme yeteneğinizi etkilemez. Ayrıca, tüm GameFi sunucuları Iowa, ABD'de bulunan yerel donanım üzerinde çalışır. Sunucunun gerçek adresi (bağlantı noktaları dahil) istemcinizden belirlenebilir ve otomatik olarak bağlanmaya çalışan botların kötüye kullanımını önlemek için zaman zaman değişir.

Ayrıca GameFi'de ilk oynamaya başladıklarında herkesin oynadığı varsayılan protokol olan Raw UDP'den bahsetmeye değer. Hiçbir şekilde paket koruması sağlamaz ve yalnızca bu protokolü kullanmayı seçen diğer kullanıcılara karşı kullanılmalıdır.

Oynamak için harika bir oyun arıyorsanız, Axie Infinity, Crypto Blades ve My Defi Evcil hayvan üç mükemmel seçimdir. Axie Infinity, Axies'in stratejik hareketlerle savaşlarda birbirleriyle savaşabileceği bir Axies koleksiyon yaratık oyunudur. Bir diğeri ise çeşitli metallerden güçlü bir kılıç yapmanızı sağlayan Crypto Blades. Son olarak, My Defi Pet, oyuncuların evcil hayvanlarıyla ilgilenerek onları beslediği EOSIO'daki dijital bir evcil hayvan oyunudur.

Sonuç

GameFi (GAFI), oyunculara izin veren merkezi olmayan bir platformdur. oyun ekonomisine katılmak için. Bir oyuncu olarak, oyun içi varlıklarınızı blok zincirine yerleştirmek ve anketler aracılığıyla yayıncılara ve geliştiricilere bilgi sağlamak için GameFi belirteçleri alabilirsiniz. Tüm işlemler, oyuncuların ve geliştiricilerin para birimlerini GameFi ekosisteminde harcamasına olanak tanıyan GFI belirteçleri kullanılarak yapılacak.

Share