Huobi Token (HT) Nedir?

Kripto para borsası şirketleri kendi tokenlerini piyasaya sürmenin gerekli olduğunu düşündüklerinden, kripto kullanıcılarının yatırım kararları vermeden önce bu coinlere aşina olmaları önemlidir. Önde gelen bir kripto borsası yerel jetonu olan Huobi Token hakkında bir kılavuz burada.

Piyasada binlerce kripto para birimi var ve her bir dijital varlığın evrimi farklı sebep ve sebeplerden kaynaklandı. Nispeten, kripto para borsaları, yalnızca kripto kullanıcılarına ticaret ve yatırım hizmetleri sunmak için değil, aynı zamanda platformlarının tokenini kullanıcılar için kullanılabilir hale getirmek için de uygun arıyor. Bu yerel belirteçler, platformun onları başlatma nedenlerine bağlı olarak çeşitli amaçlara hizmet eder. Ancak, temel olarak borsa değerlerini piyasada alınıp satılabilir hale getirmek için yaratılmışlardır. Dikkate değer tokenlardan biri Huobi token'dır (HT).

Huobi Global, platformunda yüzlerce dijital varlığa ev sahipliği yaptığı için lider bir kripto para borsası olarak tanınmaktadır. Şirket, 280'den fazla kripto para piyasasını desteklediği için harika bir ticaret deneyimi sunarken kullanıcılara hizmetlerinde verimli olmuştur.

Huobi Global ayrıca, dünya genelindeki kullanıcıları için kripto pazarında değerlerini takas edilebilir hale getirmeye çalıştı. Ayrıca, onlara daha iyi hizmet vermek ve ayrıca düşük işlem ücretleri ile ödüllendirmek için başka yollar düşünüyordu. Bu, şirketin Huobi Token adlı kendi dijital para birimini yenilemesini tetikledi.

Huobi Global'in arkasındaki ekip tarafından tasarlandığı gibi, Huobi belirteci (HT), Ethereum üzerine kurulu merkezi olmayan bir ERC-20 kripto para birimidir. (ETH) ağı.

Huobi Token'ın Kökenleri

Huobi Token, Huobi ekibinin platformunun büyümesini ve gelişimini daha da genişletmeye çalıştığı 2018'in başlarında piyasaya sürüldü. yeni brüt kullanıcıların ilgisini çekebilir.

Huobi Token, ana platformu Huobi Global'in varlığından kaynaklandı. Bu nedenle, tokenin kurucuları aynı zamanda kripto borsasının da kurucularıdır. Platform, iki kripto gazisi Leon Li ve Jun Du'dan oluşan bir ekibin beyniydi. Her ikisi de 2013'te Bitcoin (BTC) savunucuları ve uzmanlarıydı.

Leon Li, kuruluşundan sonra Huobi'de yönetici oldu ve bu nedenle onu kripto ekosisteminde bir finansal hizmet sağlayıcısı haline getirdi. 2018'de ekip, kripto alanında başka bir profesyoneli Huobi ekosistemine, Herbert Rafael Sim'e davet etti. Daha sonra Sim, şirketin halkla ilişkiler direktörü olarak çalışmaya başladı.

Huobi Çin'de ortaya çıktıkça, o dönemde ulusun düzenleyicilerinin neden olduğu kısıtlamaları da yaşadı. Böylece, sınırlı kripto faaliyetlerine ve ülkenin uyguladığı kripto yasağına yanıt olarak Huobi jetonunu yeniledi ve Huobi VIP üyelerine dağıttı. Bu şekilde, ülkedeki düzenleyici kısıtlamalardan bağımsız olarak kullanıcı tabanını genişletebilir. Üyeler daha sonra jetonu kendi seçtikleri diğer kripto para birimleriyle değiştirebilirler.

HT'nin Temel Teknolojileri

Huobi jetonu Ethereum ağında çalışır ve herhangi bir ERC-20 ağında takas edilebilir.

Kullanıcıları platformda finansal kayıplara ve manipülatif planlara maruz bırakabilecek boşlukları ortadan kaldırmaya yönelik çabalarla, token ile ve genel olarak platformda yürütülen faaliyetleri güvence altına alabilecek bazı gerekli altyapıları devreye aldı.

<

Platform, token sahiplerinin finansmanını korumak için bir varlık koruma sistemi benimser. Sistem, Güvenlik Rezervasyon Mekanizması olarak bilinir.

Huobi, dünyanın önde gelen kripto para borsası olma hedefleri doğrultusunda platformunda yürütülen finansal faaliyetleri verimli bir şekilde güvence altına almayı amaçlar.

Böylece Huobi, Huobi ayrıca bir risk kontrol sistemi “Don't Be Evil” kurarak kullanıcılarının hesaplarını ve varlıklarını güvence altına almaya çalışır.

Huobi Token (HT) Cüzdanı

Huobi tokenlerini, Huobi Global tarafından desteklenen resmi cüzdanında saklayabilirsiniz. Bu cüzdan, çok sayıda farklı kripto para biriminin yanı sıra ERC-20 tabanlı jetonları barındırabilir.

İlginç bir şekilde, Huobi jetonlarını depolamak resmi Huobi cüzdanıyla sınırlı değildir. Huobi jetonlarını, jetonun kendisi de bunlardan biri olduğu için, ERC-20 jetonlarını destekleyen herhangi bir cüzdanda saklayabilirsiniz.

Ancak, üçüncü taraf cüzdanlarda saklamanın faydaları konusunda kısıtlamalar vardır.

Bu, yalnızca Huobi tokenlerini depolamak için en iyi yerin Huobi platformunun kendisi olduğu anlamına gelebilir. Bu şekilde, kullanıcılar jetonu kullanmanın ve tutmanın getirdiği optimum avantajlardan yararlanabilir.

Huobi Token'ın Tedarik ve Tahsisi

Huobi jetonunun dağıtımı, token'ın hemen ardından başladı. Ocak 2018'de piyasaya sürüldü. Token dağıtımı yaklaşık bir ay sürdü. Etkileyici ve çok sayıda işlemle tokenin dağılımını gördü. Şirket, piyasaya toplam 500 milyon Huobi jetonu sağladı.

Dağıtım sırasında şirket, toplam arzın %60'ını (300 milyon Huobi jetonu) borsa üyelerine, özellikle paket satın alanlara tahsis etti.

Geri kalan 200 milyon jeton veya %40'ı dolaşımda. Huobi tokenlerinin toplam arzı şirketin gözetiminde kaldı. Amaçları, diğer hizmetleri tatmin etmektir, temel olarak amaçları ödüllendirmektir. Şirket, platformun sadık kullanıcılarını ödüllendirmek için toplam arzın kalan %40'ından 100 milyon Huobi jetonunu ayırdı.

Bu arada, jetonların diğer %20'si platformun ekip üyelerini ödüllendirmeye gitti.

İlerleyen birkaç yıldan sonra, jeton 2021 ortalarından itibaren etkileyici bir işlem fiyatına ulaştı ve 8,38$'dan işlem gördü. o zaman.

Huobi Token'ın (HT) Faydaları

Huobi tokeninin icadının ardındaki nedenleri takiben, token kullanıcıları çeşitli avantajlara sahiptir. Bu avantajlar yıllar içinde yeni kullanıcıların ilgisini çekmiştir. Avantajlardan bazıları şunlardır:

 • Kullanıcıları kaydetme’ fonlar

Platform, VIP statüsüne sahip kullanıcıların token ticareti yaparken bir dizi indirimden yararlanmasına olanak tanır. Kullanıcılar ayrıca farklı seviyelerde VIP durumları satın almak için belirteçleri kullanabilir. Bu sayede yatırımcılar ve tüccarlar kendilerine sunulan komisyonlar aracılığıyla fonlarının bir kısmını biriktirebilirler.

 • Finansal kayıplara karşı sigorta

Platform, yatırımcılar için bir koruma programını kolaylaştırmak için belirteci kullanır. Kullanıcılar finansal kayıplar yaşadıklarında veya manipülatif planların kurbanı olduklarında, platform tokenları yatırımcı koruma fonuna paylaştırır ve onları bu talihsiz durumlara karşı sigortalarken onları tazmin eder.

 • Oy hakları sağlar
 • < /ul>

  Huobi Token'ı elinde tutan ve kullanan kullanıcılar, platformda münhasır oy hakkına sahiptir. Sahipler, platformdaki değişiklikleri etkileyebilir ve borsa kararlarının yanı sıra varlık listeleme kararlarını da etkileyebilir. Varlık yaratan projeler, varlıklarını Huobi borsasında listeleme şansı verdiğinden, jetona sahip olmanın etkisinden de yararlanabilir. Moreso, sahipleri, borsada yeni varlıkları listeledikten sonra Huobi tokenlerinin ödüllerinden de yararlanır. Bazen cüzdan bonusları da alırlar.

  • Basit ve Kullanışlı Ticaret Deneyimi

  Kamuya sunduğu özel ve verimli hizmetlerle platform, işlemleri müşteriler için kolaylaştırır. kullanıcılar. Kullanıcıların varlık ticareti yapmak veya jetonu platformdaki diğer varlıklarla takas etmek için karmaşık faaliyetler gerçekleştirmesi gerekmez. Böylece Huobi, kullanıcılar için uygun bir ticaret deneyimi yaratıyor.

  Sonuç

  Huobi Global, kuruluşundan bu yana faaliyetlerinde başarılı oldu. Token'ın da ana platformuyla aynı başarılı yolu izlediği görülüyor.

  Kullanıcıları ödüllendirme ve kolay bir işlem sürecinin yanı sıra kullanıcılara münhasır oy hakkı sağlama amacı ile Huobi Token tercih haline geliyor. ve birçok kripto yatırımcısının çıkarlarını kazanıyor. Binance'in yerel tokeni BNB'ye rakip oldu.

  Share