İlk NFT Teklifi (INO) Nedir?

İşlerini geliştirmek için gelişmekte olan projeler tarafından benimsenen bir dizi kaynak yaratma tekniği vardır. İlk NFT teklifi, temel olarak merkezi olmayan platformlar için tasarlanmış, yakın zamanda başlatılan bir bağış toplama tekniğidir. İşte daha derine inmek ve konuyu daha iyi anlamak için bir rehber.

Dijital dünyaya giderek daha hızlı yaklaşan yaklaşım, kripto para biriminin kullanımını da büyük ölçüde artırdı. Bu nedenle, ticari kuruluşların ve bebek platformlarının fon toplamasına yardımcı olmak ve projelerini daha fazla tanınma sağlamak ve erken yatırımcıları çekmek için beslemek için bir dizi fon yaratma modeli ve kitle fonlaması projeleri geliştirilmiştir. Bu bağış toplama platformları, çeşitli ticari kuruluşların kâr verimini artırmalarına yardımcı olur. Özellikle, kripto alanındaki en popüler bağış toplama modeli İlk Para Teklifi'dir (ICO). Bu modelin kullanıcıları, platformu finanse etmek için yatırımcılarını bir kripto token ile ödüllendiriyor. ICO'nun yanı sıra, diğer önemli bağış toplama projeleri arasında, bu kılavuzdaki ana vurgu konumuz olan İlk Değişim Teklifi (IEO), İlk Dex Teklifi (IDO) ve İlk NFT Teklifi (INO) bulunmaktadır.

Merkezi olmayan platformlara olan yüksek talep, dijital varlıkların dünyanın hemen hemen her yerinde tanınırlık kazanmasıyla kripto para birimlerinin popülaritesinin büyük ölçüde artmasına neden oldu. Bu, değiştirilemez belirteçlerin ortaya çıkmasına neden oldu. Bu nedenle, İlk Para Teklifi konseptine dayanan yeni bir kripto para birimi kitle fonlaması yeniliği olan INO'ya ihtiyaç duyulmaktadır.

İlk NFT Teklifi (INO) Nedir?

Başlangıç ​​Dışı -Fungible Token Offer, takas edilemeyen jetonların projenin ilk aşamasında öngörülen bir süre boyunca satıldığı yeni bir tür kitle fonlaması platformudur.

Malzemesiz jeton (NFT), tahsil edilebilir bir şeydir müzik veya kültür gibi sanatların dijital temsil biçimlerinin yanı sıra kripto para birimi biçiminde değeri olan dijital varlık.

Kripto para biriminin bir varyansına sahip dijital bir belirteçtir. Farkı, temelde benzersizliği ve benzer alışverişlere izin vermemesidir. Bu, kağıt bazlı para birimi gibi NFT'leri değiştiremeyeceğiniz anlamına gelir. NFT'yi başka bir NFT ile takas etmek, elinizde tamamen farklı bir dijital varlıkla sonuçlanacaktır, NFT'ler genellikle yerel bir kripto para birimi tarafından desteklenir.

Daha önce de belirtildiği gibi, karşılıksız jetonlar sanat eseri koleksiyonları, dosyalar, müzik dosyaları, ses veya ticari kartlar şeklinde olabilir.

Bir INO Nasıl Çalışır

Bilgilendirilmek INO'nun ne anlama geldiği, nasıl çalıştığını bilmek önemlidir. NFT'nin tanımı, en iyi NFT pazar yerini seçmek için gerekli olan bazı şeylerle birlikte çalışır.

NFT, bir varlığın tüm işlemler için bir blok zinciri üzerindeki dijital temsilidir. Blockchain, temel olarak merkezi olmayan finans alanındaki çeşitli uygulamalarıyla bilinir.

NFT'leri tutmak için popüler bir blok zinciri platformu, Ethereum'daki işlemlerde destek sağlayan diğer blok zincirlerinin rolünün yanı sıra Ethereum'dur (ETH).

Bir NFT oluşturmak, ister maddi ister maddi olmayan öğeler olsun, dijital nesnelerin temsilini içerir. Bu öğeler koleksiyon, müzik, videolar, sanat eserleri, GIF'ler, tasarımcı spor ayakkabıları ve spor olayları, sanal avatarlar ve video oyunları içerebilir. Tweetler gibi bazı nadir öğeler de NFT'ler dünyasında kabul gördü.

Bu nedenle, takas edilemeyen jetonları yalnızca dijital alanda fiziksel koleksiyoncu öğeleri olarak düşünmek daha kolaydır. Alıcı, gerçek bir tablo elde etmek yerine, mülkiyet haklarına sahip dijital bir dosya alabilir. NFT'lerin belirli bir zamanda yalnızca bir sahibi olabilir.

INO'nun Avantajları

Daha önce de belirtildiği gibi, birçok yeni meraklı NFT pazarına girdikçe NFT'ler büyük ölçüde benimseniyor. Bu, NFT'lerin büyümesini açıklar, dolayısıyla NFT pazarına birçok avantaj sağlayan İlk NFT Tekliflerinde bir artışa neden olur. Aşağıda bunlardan bazıları verilmiştir:

  • Özel uzmanlık gerektirmeyen NFT projelerinin kolay başlatılması. İlk NFT Teklifleri, insanların sınırlı sayıda NFT'leri kolayca yayınlamasına olanak tanır. İlk NFT Teklifleri ile gelen özelliklerle, NFT alanında çok az uzmanlığa sahip olan herkes, INO'nun desteğiyle daha geniş bir izleyici kitlesine maruz kalabilir. Bu nedenle, NFT projeleri oluşturmayı planlayan ancak projeyi finanse etmek için mali zorluklar yaşayan sanatçılar, projeleri oluşturmadan önce İlk NFT Teklifleri aracılığıyla ihtiyaç duydukları fonları toplayabilirler.
  • Daha yüksek yatırım getirisi ile daha düşük işlem ücretleri. Benzersiz özellikleri ile İlk NFT Teklifleri, kullanıcıların işlemlere daha az harcama yapmalarını sağlar. İlk NFT Teklifleri, bu yaratıcılardan ve yatırımcılardan alınan işlem ücretlerini en aza indirmeye yardımcı olduğundan, içerik oluşturucular ve mucitler düşük işlem ücretlerinden yararlanır. Sınırlı işlem ücretleri ile birleştiğinde, yatırımcılar NFT'lerin doğal arz kıtlığından yararlandıkça İlk NFT Teklifleri, daha yüksek yatırım getirileri sağlar.

Sonuç

Dikkatin yanı sıra, kripto para birimlerine doğru, NFT'ler de çok dikkat çekiyordu. NFT pazarı büyüdükçe ve olgunlaştıkça, NFT ihracının finansman yapısı netleşiyor. İlk NFT Teklifleri ile NFT ekosisteminde devrim yapılabilir. INO, tüm katılımcıların karşılaştığı zorlukları çözmek için yenilikçi bir çözüm olarak hizmet eder. NFT likiditesini kolaylaştırır, listeleme sürecini kolaylaştırır, uyumluluk risklerini önler ve kullanıcılar için kapsayıcı bir deneyim sunar.

Share