Klaytn (KLAY) Nedir?

Piyasada binlerce kripto para birimi vardır, bu nedenle her birinin altında yatan teknolojileri anlamanın zorlukları kaçınılmazdır. Bu nedenle, size iş odaklı blok zinciri tabanlı bir proje olan Klaytn'in canlı bir incelemesini sunuyoruz.

Her kripto para biriminin yeniliği farklı amaçlara hizmet ettiğinden, kripto para birimlerinin doğasında çok büyük farklılıklar vardır. Bu nedenle, tüm kripto para birimleri benzer olsa da, kripto para birimlerinin çoğunluğunun farklı amaçları ve çeşitli temel teknolojileri vardır. Klaytn (KLAY), kurucularının belirttiği gibi daha gelişmiş özelliklere sahip olmasına rağmen, tasarımında Facebook'un (NYSE: FB) Libra ağına benzer şekilde çalışır. Herkese açık ve özel bir blok zincirinin ayrıcalıklı işlevselliğini birleştirmeyi amaçlayan, gelişmekte olan bir blok zinciri projesidir.

Daha doğrusu Klaytn, kullanıcı dostu bir kullanıcı deneyimi ve geliştirme ortamı sağlayan bir blok zinciri ağıdır. Bu arada, blok zinciri teknolojisinin özünü ve değerini perakendeciler veya kurumlar olsun her tür kullanıcıya iletir.

Klaytn'ın temeli iş odaklıydı. Bu nedenle, iş altyapılarını blok zinciri çözümleriyle özel olarak entegre etmek için tasarlanmıştır. Klaytn, sahip olduğu genel ve özel özelliklerin birleşik özellikleri ile her tür kullanıcıyı barındırabilir. Sonuç olarak, lansmanından sadece birkaç yıl sonra saygın markalar da dahil olmak üzere birçok kişinin ilgisini çekti.

Klaytn'ın Tarihi

Klaytn'ın doğuşu, Güney Kore'nin önde gelen halka açık teknoloji şirketi Kakao aracılığıyla başladı. Kakao, Güney Kore'de oldukça itibarlı bir şirkettir ve sunduğu çeşitli hizmetler ve ülkedeki önemli sayıda kullanıcı ile tanınmaktadır.

Çok hizmetli bir şirket olan Kakao, 2017 boğa koşusunun ilgisini çekmesinin ardından kripto endüstrisine girmeye karar verdi. Bu nedenle şirket, kendi kripto para birimini yaratma konusunda ilham aldı ve bu da Klaytn'ın inovasyonuna yol açtı.

Şirket, ülkeden birçok tepkiyle karşı karşıya kaldığı için Klaytn girişimini gerçekleştirme çabaları neredeyse değişti&#8217 ;s mali düzenleyicileri, Facebook'un Libra örneğine benzer.

Ancak Kakao CEO'su Yeo Minsoo'nun kripto vizyonu sonunda 2019'un ortalarında gerçekleşti. Şirket, blok zinciri tabanlı yan kuruluşu Ground X'in yardımıyla çeşitli kısıtlamaları ve engelleri aştı. Ardından, Klaytn blok zincirini başarıyla başlattı.

Core Tech of Klaytn

Blok zinciri, diğer blok zincirinin İş Kanıtı (PoW) ve Hisse Kanıtı (PoS) mekanizmalarının yerine geçen bir İstanbul BFT'nin geliştirilmiş bir sürümünü kullanır. Bununla ağ, sahip olduğu birleşik blok zinciri performanslarıyla çalışacak değişikliklerle Pratik Bizans Hata Toleransı (PBFT) uygular.

Bununla birlikte, yeni başlayanların, sınırlı sayıda doğrulayıcıya güç veren bir Hisse Kanıtı konsensüs mekanizması kullanmasına izin verir.

Blockchain, Ethereum (ETH) ağı gibi yakından çalışan iş odaklı bir ağdır. . İşlemleri olağanüstü bir hızla hızlandıran akıllı sözleşmeleri için Ethereum Sanal Makinesi'nin değiştirilmemiş bir klonunu benimser. Blok zinciri benzersizliği ile bir saniyede 4000 işlemi işleyebilir.

Klaytn Blok Zinciri Uygulamaları

Platform, başta işletmeler olmak üzere her tür kullanıcı için muhteşem hizmetler sunmaktadır. 50'den fazla blockchain uygulamasına sahiptir ve barındırır. Bu uygulamaların blok zincirinde farklı görevleri olduğu için farklı işlevleri vardır.

Platform, rehinesini çeşitli kripto oyun platformlarına ve çeşitli stake hizmetlerine kadar genişletir. Platformda barındırılan blockchain uygulamalarından birkaçını saymak gerekirse, Orbit Bridge, Makestar, Quotabook, Tessa ve diğerleri var.

Ayrıca, barındırdığı birkaç oyun uygulamasından bahsetmek gerekirse, Crypto dragon, Crypto Sword, Games Knight Story ve daha birçokları var.

Klaytn Governance Council

Kurumsal odaklı olmak Blockchain platformu olan Klaytn, ekosistemdeki iyileştirme ve faaliyetlerle ilgili işlemleri çok uluslu işletme ve kuruluşlara devretti.

Diğer bir deyişle, yönetim kurulu üyeleri çok uluslu işletme ve kuruluşlardan oluşmaktadır. Bu nedenle, bu konsey üyeleri, platformun ve düğüm ağının performansına ilişkin ayarlamaları önerme ve oy kullanma hakkına sahiptir.

Daha doğrusu konsey üyeleri, platformun büyümesini ve gelişmesini sağlamaktan sorumludur. 8217;s ekosistemi.

Klaytn İyileştirme Rezervi (KIR)

Klaytn İyileştirme Rezervi (KIR), iyileştirme ve büyümeye katkıda bulunan kullanıcılara ödül hizmetleri sunmak için projenin benimsediği bir mekanizmadır. ekosisteminin.

Nitelikli kullanıcılar topluluk teşvikleri, platformda ayarlamalar yapma ve kullanıcı deneyimini iyileştirme gibi etkinlikler hakkında teklif sunduklarında, Klaytn İyileştirme Rezervi (KIR) aracılığıyla ekosisteme katkılarından dolayı ödüller veya sübvansiyonlar alabilirler.

KIR, iş ortağı geliştiricilerine son derece ucuz ücretlerin yanı sıra etkileyici hızlarla akıllı sözleşme tabanlı uygulamalar geliştirme, dağıtma ve yürütme fırsatı verir. Bunun nedeni, platformun, bu geliştiricilerin tabi olduğu tüm işlem ücretlerinden Klaytn'nin sorumlu olacağı anlamına gelen bir ücret politikasına tabi olmasıdır.

Klaytn (KLAY) Token

Klaytn blok zincirinin yerel belirteci KLAY'dir. Jeton, platformda ve ağdaki diğer tüm blok zinciri uygulamalarında gerçekleştirilen tüm işlemler için kullanılır.

Klaytn ekosisteminde çalışan tüm uygulamalar için bir ödeme ve değişim aracı olarak hizmet eder.

2021'in ilk çeyreği itibarıyla, kripto pazarında 2 milyardan fazla KLAY dolaşımdaydı ve sektörde artan bir coşku ve tanınma oranı kazandı.

Klaytn Örneklerini Kullan

Klaytn (KLAY), farklı kullanım durumları için farklı seviyelerde blok zinciri geliştirmeyi destekleyen büyük bir geliştirme yolu sağlar.

Klaytn blok zinciri, öncelikle işletmelere blok zinciri getiriyor. Başka bir deyişle, temelde küçük ölçekli veya büyük ölçekli işletmelere hizmet vermektedir. Ana amaç, onlara teknolojik altyapılarını blockchain ile entegre etme fırsatı vermekti.

Dahası, bu işletmeler, Klaytn'in ekosistemi aracılığıyla özel ve genel bir blok zinciri hizmetinden yararlanır. Ağın özel blok zinciri işlevi, ayrılığı sağlar. Aynı zamanda hassas verilerin güvenliğini garanti eder ve ağın ölçeklenebilirlik yapısını da artırır.

Bu arada, Klaytn'ın ekosistemindeki genel blok zinciri, verilerin ademi merkeziyetçiliğini kolaylaştırır ve aynı zamanda dağıtımını sağlar. Yönetim. Platformu olabildiğince ölçeklenebilir ve kullanıcı dostu hale getirebilecek gerekli mekanizmaları barındırır.

Klaytn'in Avantajları

Klaytn blok zinciri, hizmet verdiği perakende ve kurumsal kullanıcılara birçok fayda sağlar. Bunlardan bazıları:

  • İş geliştirme. Klaytn'ın en dikkate değer faydası, işlere kolaylık sağlamasıdır’ Açıkça işletmeler için bir itici güç olan teknik operasyonlar. Esnek ölçeklenebilir doğası ile işletmelere ve geliştiricilere hızlı hareket eden blok zinciri dünyasını takip etme yeteneği sunar. Bu nedenle, işletmeler kolayca blok zinciri endüstrisine girebilir ve bunun avantajlarından yararlanabilir.
  • Düşük işlem ücretleri ile sınırsız kullanım durumları. Klaytn, benzersiz doğası gereği, kullanıcılara ihtiyaçlarına en uygun uygulamaları başlatma, geliştirme ve dağıtma fırsatı sunar. Bu nedenle kullanıcıların önlerinde sınırsız kullanım durumları olduğunu söylemek doğru olur. Daha da ilginci, platform bu geliştiricilerin çoğunun maruz kaldığı ücretleri ödemeyi üstlendiğinden, bu nedenle, ödemeleri gereken çok az ücret veya hiç ücret kalmıyor.

Sonuç

Klaytn'ın ekosistemi, çok az teknik uzmanlık gerektiren sektöre girmeyi seçen işletmeler için bir omurga olduğunu kanıtladı. Blockchain teknolojileriyle entegre olan işletmelerle birlikte, merkezi olmayan finans dünyasının ana akım benimsemeye hızlı bir şekilde ulaşacağı tahmin edilebilir.

Klaytn (KLAY), birçok saygın ve kurumsal firmanın tercihi. Ağa olan ilgi istikrarlı bir şekilde artıyor.

Share