Kripto Turizm Nedir?

Kripto para birimlerinin tanıtıldığı çeşitli faaliyetler ve etkileşimler arasında kripto turizmi yer almaktadır. İşte bu tür etkinliklerle ilgili her şeyi öğrenmek ve anlamak için bir kılavuz.

Kripto para birimlerinin büyük ölçüde benimsenmesi, dijital varlıkların farklı sektörlere ve endüstrilere özel bir giriş yaptığını gördü. Bu nedenle, dijital para birimleri seyahat endüstrisinde hızla kabul görmektedir. Sektörde benimsenmeleri, 2019'da COVID-19 pandemisi seyahat ve turizme bir tür el koymaya neden olana kadar artmaya devam etti. Ancak pandemi azalmaya başladığından beri ülkelerde ve seyahatlerde bir yeniden başlama başladı. Bu nedenle, seyahat endüstrisi yeni fikirlere ve daha verimli olmanın yollarını öğrenmeye daha açıktır. Ve kripto işlemlerinde daha verimli olmanın yollarından biri de kripto turizmidir. Kripto turizmi, kripto meraklılarına ve yatırımcılara hitap eden bir seyahat modeline bağlı alışılmadık bir turizm türüdür. Ayrıca, kripto para birimi hakkında dersler veya dersler vermeyi de içerir.

Kripto Turizmini Anlamak

Piyasaların oynaklığına rağmen, blok zinciri ve kripto para birimi endüstrilerinde büyük bir büyüme rekoru var. yatırımcıların endişesi. Redot gibi dijital para birimlerinin kullanımını benimseyen ve kripto borsalarını kullanan kişilerin sayısında artış var. Bu nedenle, normale dönüldüğü andan itibaren gezginler seyahatlerinde kripto para birimleri kullanma isteğini artırmaya başladı.

Kripto turizmi, birkaç turizm şirketi kripto para birimleri ve blok zinciri meraklıları için bazı seyahat programları düzenlemeye başladığında ortaya çıktı. Lüks gemi yolculukları gibi seyahat programları, kripto para sahiplerine harika hizmetler sunuyor.

Kripto turizmi, kesinlikle kripto para meraklılarına sunulan bir tur hizmeti biçimi olarak tanımlanır. Genellikle, ücreti dijital para birimiyle ödenebilen veya turun bir parçası olarak kripto para birimiyle ilgili dersler veya dersler sunan organize seyahat turları sağlamayı içerir.

Kripto turizminin hedefleri özellikle kripto zengini ve ünlüdür. Bununla birlikte, kripto para birimiyle ilgilenen sıradan insanlar, tatillerinde kripto gezilerine gidebilir ve kripto para birimi ile ödeme yapabilirler. Çoğu durumda, maceralar sırasında otel, yemek ve uçak bileti gibi şeyler için ödeme yapmak için Bitcoin (BTC) gibi dijital para birimleri kullanılabilir

Kripto turlarının ve gemi yolculuklarının olağan eğlencenin çok ötesinde olduğunu anlamak önemlidir, bunun yerine kripto para birimiyle ilgili konularda konferanslar, sergiler ve panel konuşmaları içerir.

Kripto Turizmini Kimler Kullanır?

<

Daha önce de belirtildiği gibi, kripto turları için hedef müşteriler kripto zengini ve ünlü dediğimiz kişilerdir. Yine de kripto para birimiyle ilgilenen pek çok sıradan insan bir kripto turuna çıkabilir veya tatillerini ödemek için bunu kullanabilir.

Geçmişte potansiyel bir ilk madeni para teklifinin (ICO) tanıtımı gibi belirli amaçlar için birkaç kripto turu düzenlendi. Program, destekleyiciler, endüstri liderleri ve beğeniler tarafından konferanslar, sunumlar ve pazar konuşmaları gibi alanları içermektedir. Dolayısıyla bu, kripto turizminin ICO'lar gibi etkinlikler düzenlemeye çalışan platformlar tarafından da kullanıldığı anlamına geliyor.

Amerikalılar, daha fazla ülke sınırlarını gezginlere açtığı için dijital paraların kullanımına devam etmeyi planlıyor. Araştırmalar, Amerika'daki insanların %22'sinin bu yılın ikinci yarısında seyahat masraflarını ödemek için kripto para birimi kullanmaya niyetli olduğunu ortaya koydu.

Kripto Turizmine Örnekler

Geçmişte düzenlenen kripto turlarına bir örnek, 2017 yılında gerçekleşen Coinsbank blok zinciri gezisidir. Etkinlik eğlenceli ve eğiticiydi, bu nedenle 19 ülkeden iyi bir katılımcı katılımı kaydetti.

Coinsbank blok zinciri gezisinde, kripto para birimini ve blok zinciri teknolojisini etkileyen konular tartışıldı. Gezide Ledger, Bitcoin.com, Unocoin vb. şirketlerden birçok sektör liderinin sunumları yer aldı.

Yeni Zelanda'daki şirketler de bu tür faaliyetler için tekliflerde bulundu. Daha çok turistlerin maceraları için kripto paraları kullanabilecekleri bir seyahat programıydılar.

Kripto Turlarının Artıları ve Eksileri

Kripto turları kavramı, birçok avantaj ve belirli aksiliklerle birlikte gelir. kuyu. İşte kripto turizminin artıları ve eksileriyle ilgili öne çıkan birkaç nokta.

Şu anda kripto turizminin katılımcıları küçük görünse de, blok zinciri seyahat endüstrisine çeşitli avantajlarla birlikte dalgalar kattığı için gelecekte büyüme olasılığı vardır. İlk olarak, turistlere tatilleri için ödeme yapmaları için yeni bir yol sunuyor. İkinci olarak, kripto para trendleri ve yatırımlarında öğrenme fırsatları sağlar. Ayrıca, sektör uzmanlarıyla tanışmak için bir yol sağlar ve bu nedenle meraklılara her zaman tanışmak istedikleri uzmanlarla tanışma fırsatı sunar.

Bazı dezavantajlar, kripto turlarını ICO'ları tanıtmak ve katılımcılara daha az değerli teklifleri tanıtmak için bir tanıtım aracı olarak kullanmakla ilgilidir. Bu, kripto para piyasasındaki düzensizliklerden kaynaklanmaktadır.

Ayrıca, nüfusun çoğunluğu dijital para birimi kullanmadığından ve dijital para birimine yatırım yapmak daha az üretken olabileceğinden turistler için küçük bir pazar gibi çalışır.

Son Söz

COVID-19 pandemisinden önce kripto turizmini çevreleyen pek çok etkinlik vardı ve birçok etkinlik ve teklif vardı.

Kripto para yolculukları, Sektördeki benzer türlerle bireyleri birbirine bağlayan ve bazı kripto tekliflerini teşvik eden bir platform. Bu programlar kripto topluluğunda ağların kurulmasına katkıda bulunur ve yatırım fırsatları sunar. Bu nedenle, katılımcıların bazı önemli yatırım kararları alma şansı daha fazla.

Birçok ülke sınırlarını açıyor ve turizm tam olarak yeniden başlıyor, bu da sonuç olarak kripto para birimi ödeme seçeneği sunuyor ve dünyada daha yaygın olarak kabul görüyor. en yakın gelecek.

Share