Mdex (MDX) Simgesi Nedir?

Kılavuz, bileşik bir DEX ekosistemi oluşturmak için önde gelen zincirler arasında zincirler arası uyumluluk oluşturmanın en uygun yolu olan Mdex hakkında ayrıntılar sağlar. Avantajları hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

Mdex (MDX), Huobi borsa blok zinciri Heco'ya dayanan merkezi olmayan değişim (DEX) platformudur. Eco-token işlemleri ve üçlü özellikleri, DEX, IMO ve DAO entegrasyonu ile en büyük DeFi ekosistemi için en uygun seçim olarak stratejik olarak konumlandırılmıştır. Ayrıca, kullanıcılar için ikili bir likidite ve işlem madenciliği mekanizmasına izin verir. Ayrıca Mdex, güvenli bir işlem ve garantili likidite süreci sağlar. Bileşik bir DEX ekosistemi oluşturmak için önde gelen zincirler arasında zincirler arası uyumluluk yaratmayı amaçlar.

Mdex'in Tarihi

2017 yılının sonlarında Nate Flanders ve Anant Handa, Mandala'yı devrim niteliğinde bir kripto para birimi ve blok zinciri tabanlı dijital varlık değişimi olarak kurdu. Aynı zamanda pazar için bir katalizör ve kitlesel benimsemenin itici gücü oldu. SEC düzenleme yönergelerine göre, dijital varlıkların kullanıcı dostu bir arayüz aracılığıyla nasıl alınıp satıldığını basitleştiren Mandala projesi geliştirildi. Ayrıca, takas entegreli bir donanım cüzdanı sunarak güvenliğin üstesinden gelmeyi amaçladılar.

İnternet, 6 Ocak 2021'de Mandala Exchange projesi Mdex'i memnuniyetle karşıladı. 19 Ocak. Mdex projesi, günlük likiditesindeki 275 milyon dolar ve 521 milyon dolarlık işlem hacmine bakılırsa olumlu karşılandı. Lansmanından üç hafta sonra günlük işlem hacmi 1 milyar doların üzerine çıktı.

Şubat ayına kadar Mdex, likiditesi ve tek günlük işlemi sırasıyla 1 milyar doları ve  2 milyar doları aşan yeni başarılar elde etti. Aynı ayda Boardroom mekanizması başlatıldı ve MDEX'te 15 milyon dolar değerinde MDEX ekolojik fonu kuruldu. Şubat ayının sonuna doğru CoinMarketCap, küresel DEX sıralamasında Mdex'i birinci sıraya koydu. Küresel DEX işlem hacminin %53,48'ini oluşturdu. Günlük işlem hacmi 5 milyar dolara ulaştı.

Mart ayına kadar rekor önemliydi. Mdex TVL ve yakılan ve geri satın alınan MDEX tokeninin kümülatif miktarı sırasıyla 100 milyar dolara ve 10 milyon dolara yükseldi. Aynı ayda, Şubat ayında başlangıçta 2 milyar dolar olan günlük işlem hacmi, TVL'si 2.3 milyar doları aşarak 2.2 doların üzerine çıktı. Ay, MDEX sürüm 2'nin lansmanını gördü.

MDEX, Binance Akıllı Zincir (BSC) olarak bilinen bir platformda piyasaya sürüldü. Bu, tek para birimi madenciliğini, zincirler arası varlık, ticaret ve likidite madenciliğini desteklemek için 8 Nisan'da gerçekleşti. MDEX TVL, BSC'de kullanıma sunulduktan sonraki 2 saat içinde 1,5 milyon ABD dolarını aştı.

Mdex'in Temel Teknik Özellikleri

Mdex protokolünü özel kılan çeşitli özelliklere sahiptir.

 • Otomatik Piyasa Yapıcı  (AMM). Bir Otomatik Piyasa Yapıcı olarak MDEX, bu süreci destekleyen uygun bir platform sağlayarak kuruluşlara uygulamaları yüksek hızda oluşturma ve başlatma konusunda yardımcı olur.
 • Çift madencilik mekanizması. Mdex platformu, güvenli bir işlem sağlayan ve bir likidite sürecini garanti eden ikili bir madencilik yeniliği üzerinde çalışır. Tüm fonların yatırılması kavramı, Otomatik piyasa yapıcı likidite sürecinde bir artışa yol açan alım satım faaliyetlerini geliştirir. MDEX jeton jetonlarının diğer jetonlara veya nakit paraya dönüştürülmesinde esneklik vardır.
 • Bağış Toplama. Mdex platformu da bağış toplamak için kullanılmaktadır. Mdex IMO platformu, bağış toplama sürecini kolaylaştırır.
 • Ucuz ve hızlı işlemler. Mdex protokolü, “Binance smart” zincir veya akıllı yüklenicilerle uyumluluk. 2.0 sürümü ile Mdex, geliştirilmiş platform özelliklerine sahiptir. Böylece kullanıcılara düşük veya sıfır maliyetle likit bir ticaret sisteminde daha hızlı, daha güvenli ve kullanıcı dostu bir platform sunar.
 • Merkezi Olmayan Otonom Organizasyon (DAO). Mdex, bir DAO yapısı çalıştırır ve yönetişime ulaşmak için yerel belirteci MDX'i kullanır. MDX sahipleri, oy vererek veya teminat vererek bir belirteç listesi başlatmayı önerebilir. Üyelerinin kontrol ettiği şeffaf kurallara sahip bir DAO sistemidir. Katılım, platformda her şey dahil.
 • Mdex platformu, LP havuzları, listeler ve çiftler gibi çeşitli teşvik mekanizmaları sunar. Mdex resmi Orta kolu, katılımcıları yeni havuzlar, revize edilmiş ödül mekanizmaları ve platformla ilgili en son bilgiler hakkında güncel tutacaktır.
 • Ticaret Madenciliği. Mdex'in en havalı özelliklerinden biri, benzersiz Ticaret Madenciliği seçeneğidir. Bu yeni ticaret protokolü, kullanıcıları yaptıkları her ticaret için ödüllendirir. Bu ödüller, DEX'te daha fazla alım satım etkinliği sağlamaya yardımcı olur ve bu da daha derin likidite ve daha fazla alım satım seçeneği ile sonuçlanır.

Mdex (MDX) Token

MDX, projesinin üzerinde çalıştığı blok zincirlerinin benzersizliği ve başarısı için oldukça değerli olan Mdex'in kripto para birimi belirtecidir. Jeton madenciliği yapılabilir ve takas edilebilir. Toplam arzı 1 milyar. HECO zincirine göre her 3 saniyede bir blok görünür ve blok başına 80 MDX blok ödülü vardır. Yarılanma her altı ayda bir gerçekleşir. Arzdaki toplam tokenin %80'i Heco'da likidite ve işlem madenciliğine gidiyor. Ayrıca, operasyonlar ve geliştirme için ekip ödülleri %10'dur. Aynı zamanda, arzdaki tokenin kalan %10'u, daha yeterli fon ve kaynak sağlamak için erken yatırımcıların payı olarak kullanıcılar arasında paylaşılır ve sırasıyla %7 ve %3 oranında pazar tanıtımı ve marka oluşturma için kullanılır.

MDX Kullanım Örnekleri

Sahiplerin haklarını temsil etmenin yanı sıra, MDX'in bazı pratik uygulama değerleri vardır. Kullanım örneklerinden bazıları şunlardır:

 • Yönetim. MDEX, topluluk tarafından yönetilen merkezi olmayan bir projedir. Başka bir deyişle, topluluk projeyi etkileyen önemli kararlar alır. MDX sahipleri, işlem ücreti oranlarını belirlemek, diğer temel kuralları gözden geçirmek ve yeniden satın alma ve imha yoluyla elde edilecek kararı belirlemek için oylama yoluyla topluluk yönetimine katılır.
 • Standart Bağış Toplama Jetonları. MDX, MDEX platformunda çalışan merkezi olmayan bir bağış toplama protokolü olan HT-IMO tarafından standart bir bağış toplama simgesi olarak da hizmet verebilir. Bu kullanım durumu, Ethereum platformundaki ICO'larda ETH kullanımına çok benzer.
 • Ücret. MDEX, günlük ücret gelirinin %66'sının iki parça arasında bölündüğü yerde %0,3 işlem ücreti almaktadır. %30'u MDX'i yeniden satın almaya ve deflasyonu artırmak için yakmaya giderken, kalan %70'i ikincil piyasadan HT satın almaya ve MDX'i taahhüt eden kullanıcıları ödüllendirmeye gidiyor. MDX'in yeniden satın alınması ve yakılması ve MDX taahhüt verenlerine airdrop için HT satın alınması günlük olarak şeffaflıkla gerçekleşir.
 • Güvenlik. MDEX tamamen güvenlidir. Üst düzey güvenlik özelliklerinden yararlanmanın yanı sıra DEX, önde gelen blok zinciri güvenlik denetimi olan FAIRYPROOF, CERTIK ve SLOW MIST tarafından denetime tabidir.

Mdex'in Avantajları

<

Mdex platformu benzersizdir ve ETH blok zincirinde SushiSwap (SUSHI) ve Uniswap'tan (UNI) daha iyi performans gösterir. Kullanıcıları aşağıdakilerden yararlanır:

 • Yüksek işlem hızı. MDEX'in işlem hızı, Uniswap'tan daha yüksektir. Bunun nedeni, Mdex platform tasarımının Heco zincirinde olması ve bir işlemi 3 saniye gibi kısa bir sürede onaylamasıdır. Daha uzun zaman alan Uniswap'a kıyasla Mdex'te gecikme olmaz.
 • İşlem ücretleri çok düşüktür. Mdex'te 1000USDT değerindeki işlem %0.3'tür. %0,3 (3 $) ücret alan Uniswap'a benzer. Mdex platformu, kullanıcıların işlem ücreti olarak harcanan miktarı madencilik yoluyla çıkarmasına olanak tanır.
 • Ayrıca, kullanıcılar havuzları değiştirebilir. MDEX havuzlama sistemi esnektir. Kullanıcıların bir havuzdan diğerine geçiş yapmalarına olanak tanır.

Sonuç

Mdex, kullanıcılara hız, güvenlik, düşük işlem ücretleri ve dijital ticaret için verimli bir platformdur. diğer faydalar. Çoklu zincirlerinin mükemmel olduğu kanıtlanmıştır. Bu nedenle, bileşik bir DEX ekosistemi oluşturmak için önde gelen zincirler arasında zincirler arası uyumluluk oluşturmanın en uygun yoludur.

Share