NEM'e Giriş (XEM): Yeni Ekonomi Hareketi

Kripto tutkunlarını sektöre daha aşina hale getirme çabalarıyla, işte sektörün akıllı varlık blok zincirlerinden biri olan Yeni Ekonomi Hareketi (NEM) hakkında bir rehber.

kripto para birimleri ve blok zincir teknolojisi sadece parayla rekabet etme amacından doğmadı. Endüstri ayrıca, işletmelerin ve bireylerin finansal atılımlar elde etmelerine yardımcı olmaya odaklanmaktadır. Bu nedenle, birçok blok zinciri projesi, platformlarını özellikle bu amaca yönelik çalışacak şekilde tasarladı. Yeni Ekonomi Hareketi veya NEM (XEM) ağı, işletmelere ve bireylere yardımcı olmak için blok zinciri çözümlerinden yararlanan bir blok zinciri projesidir.

NEM (XEM) nedir?

NEM, Java ile yazılmış dağıtılmış bir ekosistemdir. Akıllı varlıkların işletmeler ve bireyler arasında değer aktarımını destekler. Platform, kullanıcıların gerçek dünyadaki varlıkların dijital temsillerini alıp satabilecekleri ve maddi olmayan mülkiyete sahip olabilecekleri, teknolojik olarak donatılmış ve geliştirilmiş topluluk odaklı bir blok zinciri sistemi oluşturmayı amaçlıyor.

NEM ekosistemi, bir kurumsal ağdan diğerine kolayca veri göndermelerine izin verdiği için dünya çapındaki işletmeler tarafından daha fazla kullanılmaktadır. Dahili veya harici kuruluşlar kendi aralarında kolayca veri gönderebilirler.

Platform, Ethereum'a benzer çift katmanlı bir blok zinciri ağı işletir. Akıllı operasyonları sayesinde ağların kolay akışını sağlarken, ağların yığılmalarını önleyecek şekilde çalışır.

NEM Tarihi

NEM, 2014 yılının ortalarında kişisel bir proje olarak bir geliştirici ekibi tarafından kuruldu. Bu ekip, Bitcointalk forumu Erik Van Himbergen, Jeff McDonald, Leon Yeoh ve Lon Wong'dan programcılardan oluşuyordu.

Proje daha da büyüyerek gelişmiş altyapılara sahip topluluk odaklı bir ekosistem haline geldi. Resmi olarak 2015'in başlarında hizmete girdi.

Ekosistemdeki etkileyici bir gelişmeden sonra, platformun yönetimi ana şirket olan NEM grubu tarafından devralındı. NEM grubu, deneyimli işletme gazileri ve NEM temsilcilerinden oluşur. Ekosistemin gelişmesini sağlamak için dağıtılabilir gerekli altyapıları ve yükseltmeleri anlıyorlar.

NEM yazılımı, NEM girişimleri ve NEM ticareti NEM grubunu oluşturur. İlk varlık, markanın gelişimini yönetmekten sorumludur. Bir sonraki varlık olan NEM girişimleri, platformda yürütülen tüm sermaye ve yatırım işlerinden sorumludur. Bu nedenle, platformun finansmanını son kuruluş yönetir.

NEM grubunun müdahalesi, platforma büyük gelişmeler getirdi. Başlangıçta NXT DApp platformundan bir çatal olarak görülüyordu, ancak daha sonra NXT'den daha iyi ilerledi.

NEM'in Akıllı Varlık Sistemi

NEM'de işlem gören gerçek dünya varlıklarının veya maddi olmayan mülkiyetin dijital temsilleri, sistemin akıllı varlıklarıdır.

Proje&#8217 ;'s Smart Asset System, çok geniş bir yelpazede gelişmiş ve gelişmiş blok zinciri sistemleri oluşturmak için olanaklar oluşturur. Akıllı Varlık Sistemi, NEM platformunun diğer blok zinciri projelerinin karşılaştığı uzun işlem süresi ve sıkışık ağlar sorununu çözmesini sağlar.

Ayrıca Akıllı Varlık Sistemi, geliştiricilere akıllı varlık alışverişlerini mozaikler ve ad alanları ile tasarlamak için gerekli altyapıları sağlar. Bu ad alanları ve mozaikler sırasıyla adresleri ve sanal varlıkları temsil eder. Adresler, varlıkları etiketlemek ve tanımlamak için kullanılır. Bu arada, kolayca okunabilirler.

Ağ üzerinde ticareti yapılabilen akıllı varlıklar, sanal emtialar veya hisse senetleri olabilir.

Önem Kanıtı (PoI)

NEM, sisteminde bir Önem Kanıtı mekanizması (POI) benimser. Bu, kazanılmış tokenlere daha fazla alaka verildiği anlamına gelir. Kullanıcılar, platforma yaptıkları yatırımların derecesi ile blok zinciri ödüllerini alma şansını elde ederler.

Önem, bir kullanıcının sahip olduğu XEM jetonlarının miktarına ve elde tutmanın sürdüğü süreye bağlıdır. .

Sistem, yatırımcılarının yeni bloklar kazanmadan ve üretmeden önce 10.000'e kadar kazanılmış XEM jetonunu elde etmelerini gerektirir. Bu şekilde ayrıca indirimli ücret alma ayrıcalığına sahip olurlar.

Delegated Harvesting

Önem Kanıtı'nın (POI) yanı sıra, NEM sisteminin benimsediği bir başka mekanizma da Delegated Harvesting mekanizmasıdır.

Bu araç, kullanıcıların, karşılığında ödül alırken, karmaşık bir süreç olmadan işlemleri doğrulamasını sağlar. Yetkilendirilmiş Hasat aracı, diğer blok zincirlerinde yürütülen madencilik faaliyetlerini temsil eder. Bu nedenle NEM, XEM belirteçlerini Yetkilendirilmiş Hasat süreci aracılığıyla oluşturur.

En az 10.000 XEM jetona sahip olanlar hasata katılabilir.

NEM'in hasat süreci madencilikten farklı bir şekilde çalışır. Basitçe, yeni bloklar oluşturmak veya kazanmak isteyen kullanıcıların hesaplarını mevcut bir süper düğüme bağlamalarını ve bu hesabın bilgi işlem gücünü kendi adlarına blokları tamamlamak için kullanmalarını gerektirir.

Ağda işlemler gerçekleştiğinde, bir düğüm bunları alır ve doğrular. Böylece, işlemi alan ilk düğüm diğer kullanıcıları uyarır ve böylece blok oluşturma şansını artıran bir bilgi dalgası uyarır ve sunar. Bu işlem sistem tarafından otomatik olarak yapılır, bu nedenle kullanıcının bilgisayarının tüm gün çalışmasını gerektirmez.

NEM Symbol

NEM Symbol, ağdır’ 2021'in başlarında piyasaya sürülen işletmelere odaklanan genel blok zinciri. Gelişmiş ve iyileştirilmiş bir çalışma moduna sahip, işletmeler ve bireyler için yeni nesil blok zinciridir.

Bu blok zinciri özelleştirilebilir ve ona erişebilecek kullanıcı türünü inceler. Başka bir deyişle, herkes tarafından tam olarak erişilebilir değildir.

Simge blok zinciri yerel belirteci XRM'dir. XEM sahipleri, geçişten sonra eşit XRM jetonları aldı.

XEM Token

NEM'in tescilli ve yerel jetonu XEM'dir. Ağdaki çok sayıda etkinlik XEM belirtecine bağlıdır. 2021'in ortalarından itibaren 8 milyardan fazla jetonluk maksimum dolaşım arzına sahiptir.

Temel olarak NEM üzerinde işlemlerin yanı sıra yönetişim süreçlerini yürütmek için kullanılır. Doğrulanmış işlemler ayrıca XEM jetonlarında ödüller getirir.

Token, en iyi kripto para borsalarından herhangi birinde ticaret için kullanılabilir.

NEM Kullanımı

NEM (XEM) temel olarak dosyalar, jetonlar ve sözleşmeler gibi dijital varlıkların transferini kolayca gerçekleştirmek için kullanılır. Özel ve genel blok zincirleri arasında etkileşime izin verir. Özel işletmeler, genel blok zinciri aracılığıyla veri gönderip alabilir.

Finansal varlıkları, sözleşmeleri, dosyaları ve çeşitli sayısallaştırıcı varlıkları yönetme yeteneği nedeniyle işletmeler arasında popülerdir. Ekosistemin üyeleri, ağdaki cüzdanlarla uyumlu kripto varlıklarını kolayca tasarlamak, oluşturmak ve takas etmek için platformu kullanır.

NEM ayrıca kayıt tutma, kayıt olma, oylamayı güvence altına alma gibi bazı sosyal hizmetler için de kullanılır. etkinlikler ve erişim kontrolü.

NEM'in (XEM) faydaları

NEM'in ekosisteminin üyelerine sunduğu kayda değer bir fayda, akıllı varlıkların kolay aktarımıdır. Daha da ilginci, platform bu aktiviteye oldukça düşük bir maliyetle izin veriyor. Dahili kuruluşların karmaşık süreçler olmadan dijital varlıkları gönderip almasına olanak tanır.

Ayrıca, kolay bir yönetim süreci sunar. Kullanıcılar, varlıklarını kendi yöntemleriyle özelleştirmekte özgürdür, bu da onların işletmelerine uygun tasarımlar geliştirmelerine olanak tanır.

Ayrıca, sistem, aralarındaki etkileşimleri güvence altına alırken, platformdaki tüm yeni veya mevcut uygulamaları barındırır. Başka bir deyişle, ağ, üzerinde gerçekleştirilen işlemler için güvenliği garanti eder.

Sonuç

NEM (XEM), hedeflediği kadar teknolojik olarak verimli olmak için makul çabalar gösteriyor gibi görünüyor. Platform şimdiye kadarki yolculuğunda başarılı olduğunu kanıtladı ve Coinmarketcap'a göre 2021 ortası itibariyle en iyi 60. kripto para birimi oldu.

Platform, varlıkları yönetme sisteminde verimli oldu. Bu nedenle, evriminden bu yana çok sayıda kullanıcının ve yatırımcının ilgisini çekmiştir.

Share