Neo (NEO) Simgesi Nedir?

Kripto alanı genellikle belirli düzenleyici tepkilerle karşı karşıyadır. Bununla birlikte, bazı kripto para birimlerinin çoğu boşluk için bir korunma olduğu kanıtlanmıştır. Neo, akıllı bir ekonomik sistem işleten düzenleyici dostu kripto para birimlerinden biridir. Neo hakkında bilmeniz gereken her şey burada.

Neo protokolünün ve NEO jetonunun evrimi, önceki zamanlarda kripto para birimlerinin potansiyellerini azaltmak için çeşitli düzenlemeler yapan Çin hükümetine bir yanıt olarak ortaya çıktı. ülke. Böylece ağ, düzenleyici dostu bir yapıya sahip olacak şekilde tasarlandı ve sonunda onu Çin düzenleyicileri tarafından tamamen onaylanan ilk blok zinciri projesi haline getirdi.

Neo, doğası gereği diğer kripto para birimlerinden farklı olarak, sayısallaştırılmış ödemeleri, sayısallaştırılmış kimlikleri ve sayısallaştırılmış varlıkları barındıran ve bunlara sahip olan akıllı bir ekonomik sistem olarak tanımlanır. Daha spesifik olarak, Neo blockchain, geliştiricilerin kendi tasarım tercihlerine göre dApp'ler oluşturma seçenekleriyle ücretsiz giriş yapmalarına izin verdiği için akıllı ekonomi için dağıtılmış bir ağ olarak çalışır.

Ethereum'a (ETH) daha fazla alternatif olan Neo'nun işlevselliği göz önüne alındığında, çoğu kişi bunun Ethereum ağının daha yeni bir versiyonu olduğuna inanıyor.

Bu arada Neo, Çinli düzenleyicilerin ilk blok zinciri projesi olduğundan beri. şimdiye kadar kabul etti, ülkede yasal olarak işlem gören birkaç dijital varlık arasında yer alıyor. Bu nedenle, çoğu kripto para birimini Çin Ethereum'u olarak etiketledi.

Neo'nun Tarihi ve Lansmanı

Blockchain'in küresel olarak benimsenmesini artırma arzusu ve sonraki nesil internet için bir temel Neo blockchain projesinin evrimini sağladı.

2014 yılında, iki blok zinciri uzmanı Da Hongfei ve Erik ZhanNeo, Çin'de Neo'yu kurdu. Kripto para birimi, 2014 yılında piyasaya sürüldükten sonra eskiden Antshares olarak adlandırılıyordu. O zamanlar, Çin'deki ilk halka açık blok zinciri olarak kabul ediliyordu. Yaklaşık 3 yıllık çalışmanın ardından geliştiriciler, 2017'nin ortalarında NEO olarak yeniden markalaştırdı.

Yenilikçiler, geliştiricileri Neo blok zincirinde merkezi olmayan uygulamalar ve akıllı sözleşmeler oluşturmaya teşvik edecek bir EcoBoost teknolojisi sağlamaya çalıştı.

Neo’s Akıllı Sözleşmeleri

Neo, geliştiricilere akıllı sözleşme işlemlerini etkin ve verimli bir şekilde gerçekleştirmek için gerekli olan gerekli olanakları sağlayacak şekilde çalışır. Karmaşık bir süreç olmadan kolay giriş yapmalarını sağlar. Başka bir deyişle, kullanıcıların ağ üzerinde uygulamalar ve akıllı sözleşmeler oluşturmak için çok fazla teknik bilgiye veya uzmanlığa ihtiyacı yoktur.

Neo blockchain platformu, brüt ve çeşitli kodlama dillerini barındırır. Sonuç olarak, sektördeki geliştiricilere kucak açmaktadır.

Neo ile kullanıcılar, etkinliğe doğrudan katılım olmaksızın dijitalleştirilmiş kimliklerle ticaret yapabilirler.

N3'e Geçiş

Kripto endüstrisindeki Neo'nun birkaç yıllık operasyonlarından sonra, projenin arkasındaki ekip daha fazla yükseltme veya Neo3 aramaya başladı. Ekosisteme daha fazla birlikte çalışabilirlik getirmek için kurulmuş yeni bir yönetim modeliydi.

Yükseltme daha sonra potansiyellerini deneyen geliştiricilerle belirli denetim süreçlerinden geçti. Projenin arkasındaki geliştiriciler, proje için Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Ontology (ONT) ile test ağları kurmak zorunda kaldı.

İlginç bir şekilde, Neo3'e geçiş, platformun kazanç elde etmesini sağlamayı hedefliyordu. Saniyede daha fazla sayıda işlemin işlenmesine izin verme eğiliminde olan daha iyi ağ güvenliğine sahip daha fazla zincirler arası yetenek.

Neo Token vs Bitcoin

Neo, Bitcoin'e rakip gibi görünse de, her iki kripto para biriminin özellikleri arasında birkaç fark var.

Başlangıçta, Neo'nun benimsediği Çin akıllı sözleşme sistemi, varlığı merkezi hale getiriyor. Bu arada, Bitcoin temelde merkezi olmayan bir dijital para birimidir.

Ayrıca Neo ve Bitcoin, farklı madencilik süreçleriyle farklı dönemlerde ortaya çıktı. Neo için madencilik yoktur, Bitcoin bir ASIC madencilik yöntemi gerektirir.

Neo Token vs Ethereum

Daha önce de belirtildiği gibi Neo, çok çeşitli dijital varlıkları barındırmasına izin veren Ethereum tasarımını takip ettiği için Ethereum'a rakiptir. Ayrıca blok zinciri varlıkları, dijital kimlik ve akıllı sözleşmeler için aşırı destek sağlıyor.

Neo, Ethereum ile benzer şekilde çalışır, ancak birkaç farkla. Bunlardan en önemlisi, Ethereum'un merkezi olmayan bir ağ olması, Bro ise merkezi olmasıdır.

Her iki ağ arasındaki diğer bir fark, Ethereum kripto para birimini birimlere ayırabilmenizdir. Buna karşılık NEO bölünemez.

Ancak, her iki ağ da hemen hemen aynı çalışma moduna sahiptir.

NEO ve NeoGAS Simgeleri

Neo, ağında benimsediği iki simgeyi takip eden kullanıcılar için esnek bir ekosistem sağlar. Özellikle platform, operasyonları için NEO ve GAS jetonlarını kullanır. İlki blok zincirinin yerel kripto para birimi iken ikincisi ağ için yardımcı program belirtecidir.

Neo belirteci, protokolün yönetiminde önemli bir rol oynar. NEO tokenlerinin her biri Neo blok zincirinin bir payını temsil ettiği için bölünemez olma eğilimindedir.

GAS jetonları ise platformda işlem yapmak için kullanışlıdır.

NEO'nun aksine, Bitcoin, Ethereum ve benzerleri gibi diğer kripto para birimleri için GAS ticareti yapabilirsiniz. Ayrıca, GAS'ı doğrudan NEO'ya dönüştürebilirsiniz. Ağ, bir bloğun onaylanmasından sonra GAS belirteçlerinin oluşturulmasını otomatikleştirdiği için, platformun kullanıcıları GAS belirteçlerinde ödüller alır. Bu, GAS jetonları için madencilik yöntemini temsil eder.

NEO madenciliği yapamayacağınız veya NEO üretemeyeceğiniz için bu, NEO jetonları için ayırt edici bir faktördür. Dolaşımdaki NEO miktarı, platformun piyasaya sürülmesinden bu yana tedarikten geliyor. Böylece NEO, platformun piyasaya sürülmesinden bu yana toplam 100.000.000 jeton arzına sahip oldu. 2021 ortası itibariyle dolaşımda olan 70.538.831 NEO jetonu var.

Bu jeton Binance, eToro, Bitfinex ve diğerleri gibi büyük kripto para borsalarında alım satım için kullanılabilir.

İçindeki işlemler Neo ekosistemi hem NEO hem de GAS belirtecine güveniyor.

Neo'nun Diğer Blok Zincirlerine Göre Avantajları

Neo blok zinciri, diğer birçok blok zinciri ağından farklı olarak daha benzersiz özelliklere sahiptir. Neo, yüksek potansiyele sahip tam destek projeleri için bir yol sağlar.

Daha doğrusu, işlevsellik modu hibeler, altyapı ve teknik destek ile geliştiricilere dApp'lerini oluşturmaları ve akıllı sözleşmeleri yürütmeleri için promosyonlar sunar.

Sürekli gelişme özelliği hiçbir şeye benzemez. Bu şekilde, olumlu bir öngörülebilir geleceğe ve talepteki ani artışlara uyum sağlayabileceğine dair bir güvenceye sahiptir, bu da diğer blok zincirlere göre kayda değer bir avantajdır.

Sonuç

Neo platform ve NEO belirteci birçok uzmandan geniş bir kabul gördü. Ayrıca, benzersiz özellikleri nedeniyle birçok meraklının tercihi haline geldi.

Neo3 yükseltmesi gibi daha ileri gelişmelere açık olması, onu diğer ağlar arasında daha üstün kılıyor. Bu nedenle, ağ için daha başarılı bir gelecek öngörmek mantıklıdır.

Share