Öğrenci Parası (STC) Nedir?

Student Coin, öğrencilerin ve eğitim kurumlarının kendi tokenlerini geliştirebilecekleri bir platformdur ve eğitim bölümünde blok zincirinin daha hızlı benimsenmesini sağlayan kapsamlı bir araç ve ürün koleksiyonu sunar. Kılavuz, STC'nin bunu nasıl yaptığını açıklıyor.

Blockchain teknolojisi ve kripto para birimleri son yıllarda hızla gelişti ve çeşitli endüstrilere giriş yaptı. Ne yazık ki bugüne kadar ihmal edilen bir alan da eğitim sektörüdür. Özellikle eğitim sektörü, yenilikçi fikirlerin, yeniliklerin üretilmesi ve teknoloji araştırmalarının en önde gelen yerlerinden biridir. Şimdi kendine ait bir blockchain çözümüne ihtiyacı var ve burada Student Coin (STC) devreye giriyor.

Student Coin: a Gateway to Tech Education

Student Coin, Facebook Inc'in (NYSE: FB) ilk günlerinde ne olduğunu temsil eder. Bu platform, öğrencileri birbirine bağlamayı ve modern eğitimde devrim yaratmayı amaçlıyor. Mütevazı bir eğitim geçmişinden başlayarak, tıpkı Facebook gibi, giderek büyüyor ve öğrencilere eğitim değeri ve yeni bir topluluk sunuyor.

Tüm dünyadaki 500'den fazla eğitim kurumunun desteğiyle Student Coin, en parlak beyinlerden bazılarını blok zinciri teknolojisine maruz bırakmak ve öğrencilerin blok zinciri yeniliklerine doğrudan erişebilecekleri ve paylaşılan bir belirteç STC belirteci aracılığıyla birbirleriyle bağlantı kurabilecekleri bir ortam yaratmak istiyor. .

Student Coin'in Geliştirilmesi ve Lansmanı

Student Coin, Facebook'tan ilham aldı ve tıpkı onun gibi yerel bir üniversitenin mütevazi başlangıçlarından yola çıktı. STC, kripto para biriminde geniş deneyime sahip Wojciech Podobas tarafından kuruldu. Farklı en iyi üniversitelerden ve alanlardan 51 üyeden oluşan küresel bir ekip tarafından desteklenmektedir. Ekibin üyeleri arasında öğrenciler, öğretim üyeleri ve girişimciler bulunur.

İlk başta, ALK Student Coin'di, ancak ilk birkaç hafta sonra, birkaç öğrenci fikre katıldığında, ekip fikri üniversitenin dört duvarının ötesine yaymaya karar verdi. Bu, ALK Student Coin'in çatallanmasına ve mevcut Student Coin'in oluşturulmasına yol açtı.

Fikir ülke çapında yayılırken, binlerce öğrenci işin içine dahil oldu ve madeni paranın sahibi oldu, ancak burada durmadı. Yakında, dünyanın her yerinden öğrenciler katılmaya başladı. Şu an itibariyle, Student Coin tüm dünyada 500'den fazla üniversitede mevcuttur.

Student Coin’s Ecosystem

Bir blok zinciri projesi olarak Student Coin bir platform oluşturur. öğrenciler ve eğitim kurumları kendi belirteçlerini geliştirebilir. Ayrıca bu platform, eğitim bölümünde blok zincirinin daha hızlı benimsenmesini sağlayan kapsamlı bir araç ve ürün koleksiyonu sunar.

Ethereum (ETH) ve Waves (WAVES) üzerine kurulu, kapsamlı ve gezinmesi kolay bir platform oluşturmak için bu iki ağı birleştirir. Ayrıca platformda öğrenciler ve blok zincirine yeni başlayanlar için kurslarla dolu bir eğitim bölümü de bulunuyor. Kişisel, NFT, DeFi ve başlangıç ​​jetonlarını tasarlamak, oluşturmak ve yönetmek, Student Coin ekosistemiyle hiç bu kadar kolay olmamıştı.

  • İş Bölümü

Ekosistemin iş kısmı, platformda mevcut olan tokenleştirme ile ilgilenir. Öğrenci veya kuruluş için, Öğrenci Parası platformuyla jeton oluşturmak ve yönetmek kolaydır. Ekip, tokenizasyonun blockchain teknolojisinin geleceği olduğuna inanıyor. Bu nedenle, özel bir jeton oluşturmak için ihtiyaç duyabileceğiniz tüm araçları sağlar.

Student Coin ekosisteminde oluşturulan her jeton, yerel STC jetonuna göre değerlenir. Özel jetonlar ticaret, kitle fonlaması, oylama, ödemeler veya doğrudan platformda yönetim için kullanılabilir.

Bu, işletmelerden bireylere herkesin kurumsal, kişisel, NFT ve DeFi tokenlerini sosyal medyada bir profil oluşturma ve yönetme kolaylığıyla oluşturmasına ve yönetmesine izin verme hedefiyle uyumludur.

  • Eğitim Bölümü

Student Coin ekosisteminde ayrıca kursların beş bölüme ayrılmış olduğu bir eğitim bölümü vardır. Bu kurslar kapsamlıdır ve kripto para birimi ve blok zinciri teknolojisinin tüm temellerine değinir.

Öğrenci Parası ekosisteminin altında yatan teknoloji de dahil olmak üzere blok zincir teknolojileri hakkında bilgi edinmek isteyen yeni başlayanlar ve öğrenciler için burası öğrenmek için mükemmel bir yerdir. Bu, tokenomik, DeFi ve blok zinciri teknolojisi hakkında eğitim yoluyla tokenleştirmeyi daha yaygın hale getirme hedefiyle uyumludur.

Student Coin'in Temel Teknolojisi

Student Coin ekosistemi çalışır Ethereum ve Waves blok zinciri ağlarında. İş ve eğitim odaklı bir platform olarak, hedeflerine ulaşmasını mümkün kılan çeşitli araç ve özelliklere sahiptir.

  • STC Terminal

STC terminali, bireyler, işletmeler ve kuruluşlar tarafından platformda kendi tokenlerini oluşturmak ve yönetmek için kullanılır. STC terminali, STC platformunda geniş ölçekli tokenleştirmeyi mümkün kılar. Ayrıca, özel jetonunuzun faydasını yönetmenize yardımcı olur.

  • STC Değişimi

Bu değişim herkese açıktır ve her türlü erişim sağlar. platformdaki jetonlar. Tek sorun, bunları yalnızca STC'ye takas edebilmenizdir. Bu nedenle borsa, STC tabanlı DeFi jetonlarının ihracı ve başlangıç ​​kitle fonlaması için mükemmel bir yerdir.

  • STC Uygulaması

İhtiyacınız olan tüm STC özelliklerine sahip STC masaüstü ve mobil uygulaması da mevcuttur. Örneğin, Student Coin Ekosisteminin varlıklarını ve diğer DeFi yardımcı programlarını depolamak ve takas etmek için kullanabilirsiniz.

STC Token

Student Coin'in kendi yerel kripto para birimi olan STC belirteci vardır. Bu belirteç, platformun tüm özellikleri ve yardımcı programları için esastır. STC terminalinin kullanımına, STC Borsasında işlem yapılmasına ve diğer tüm STC uygulamalarına güç verdiği için tüm ekosistem için bir referans para birimi olarak hizmet eder.

STC Terminalinde oluşturulan her jetonun bir kısmı STC'de kalır. Banka. STC jeton sahipleri için kişisel, DeFi ve başlangıç ​​jetonlarının bir yedeğidir.

STC ICO

Şubat 2021'de Student Coin bir ICO gerçekleştirdi. ICO'nun 150 aşaması, token talebindeki artış nedeniyle Nisan ayında erken sona erdi. Toplam 10 milyar token arzının %50'si halka açık satışa sunuldu. Token Uniswap, Waves exchange, Cointiger, Kucoin ve Bithumb Global'de listeleniyor ve daha fazla borsada listelenmesi planlanıyor.

Öğrenci Parası Örneklerini Kullan

Öğrenci Coin platformunun günümüz dünyasında birçok kullanım alanı vardır. Geniş ölçekli tokenleştirme için en iyi platformlardan biri olduğu için işletmeler ve bireyler, kişisel ve kurumsal tokenlerden NFT'lere kadar akıllarında olabilecek her türlü tokeni oluşturabilirler. İşletmeler, bireyler ve kuruluşlar Student Coin'i kitle fonlaması ve stake için de kullanabilir.

Ayrıca, fikir, bilgi ve teknoloji alışverişinde bulunmak üzere dünya çapındaki yüzlerce üniversiteden öğrencileri birbirine bağlarken eğitim amaçlı kullanımları da vardır.

<

Sonuç

Student Coin platformu nihayet eğitim sektörü ile blockchain tabanlı teknoloji arasındaki boşluğu dolduruyor. Böylece akademik alanın dijital dönüşümüne olanak sağlar. Hâlâ erken aşamalarında olmasına rağmen, tüm dünyada destek ve ortaklıklar sağladı. Birçok kullanım örneğiyle, başarılı olmak için gereken tüm özelliklere sahiptir.

Share