Paxos Standard (PAX) Stabilcoin Nedir?

Bu kılavuzun amacı, Paxos Standard (PAX) stablecoin hakkında kapsamlı bir kılavuz sağlamaktır. Bilgiye dayalı yatırım kararları vermek için kullanılabilir.

Paxos Standard (PAX), Ethereum (ETH) blok zinciri teknolojisine dayalı, teminatlandırılabilir bir itibari para birimidir. ABD dolarına karşı sabitlenir, bu nedenle sabit para olarak adlandırılır. Dijital dolar olarak da bilinir. Paxos Standard stablecoin'i başlangıçta hızlı, esnek ve erişilebilir sorunsuz işlemler kapasitesi sayesinde finansal ortamda devrim yaratmak amacıyla ortaya çıktı.

Paxos Standard'ın Tarihçesi ve Kurucuları

Eskiden iBit olan Paxos LLC, 2012 yılında üç ortak tarafından kuruldu: Charles Cascarilla (Paxos'un genel CEO'su), Andrew Chang (Paxos COO'su), Richmond Two (Paxos Asya CEO'su). Şirketin New York ve Singapur'da iki merkezi vardır.

Ayrıca, bu girişim birkaç sermaye şirketi tarafından desteklenmektedir. Bunlara Liberty City, RRE ve Canaan Partners dahildir. Mayıs 2015'te Paxos, yetkililerden, New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanından (NYDFS) şirketin bir stablecoin çıkarmasına izin veren bir lisans aldıktan sonra Amerikan pazarına girdi. Üç yıl sonra, Paxos ekibi, Eylül 2018'de resmi olarak işlem görmeye başlayan Paxos Standard (PAX) stablecoin'i yarattı.

Paxos Standard'ın İşleyişi

Kripto para ticaretinin büyümesi ve popülaritesi, Paxos ekibini kripto para birimlerinin yaşadığı fiyat dalgalanmasını ele alan bir ürün geliştirmeye iten adil bir sefalet payıyla geldi. Ayrıca blockchain tabanlı dijital varlıklar veya kripto para işlemleri için güvenilir bir alternatif bulmak istediler.

Ayrıca, kötü şöhretli Tether (USDT) tartışması işleri daha da kötüleştirdi. Özellikle, Tether stablecoin'in güvensizliğe yol açan sahte Tether bastığı iddia ediliyor. Bu zorlukların bir sonucu olarak, değişen zamanla birleştiğinde, Paxos ekibi diğer alternatifleri araştırdı. Araştırmaları, daha şeffaf ve verimli bir stabilcoin olan Paxos Standard'ın (PAX) yaratılmasına yol açtı.

Yeni ürün Ethereum tabanlıydı, yani verilerin zincirler arası bloklarda saklanabileceği ve bu da güvenliği harekete geçirdi. Ayrıca, Ethereum blok zinciri, güvenli işlemler için merkezi olmayan bir ortam sağladı ve üçüncü tarafların müdahale olasılığını ortadan kaldırdı. Sıradan bir stablecoin'in aksine, Paxos Standard aşağıdaki üstün özelliklere sahiptir:

 • Anında, sorunsuz küresel işlemler.
 • Değişmezlik.
 • Rezerv para birimi ABD doları olduğu için fiyat istikrarı.
 • Merkezi olmayan muhasebe.
 • 7/24 işlem desteği.

Daha fazla geliştirme ve iyileştirme ile Paxos Standard (PAX) stablecoin, üstünlüğüne katkıda bulunan daha gelişmiş özelliklerle geldi. Yeni özellikler şunları içeriyordu:

 • Uyum ve düzenleme. Dijital varlık, New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı (NYDFS) tarafından düzenlenir.
 • Yalnızca FDIC sigortalı Amerika merkezli bankaların denetlediği garantili mevduatlar.
 • < li aria-level="1">ABD merkezli bir denetim firması olan Withum'un kontrolü altında düzenli hesap denetimleri.

 • Bu nedenle tüm işlemler şeffaflık ve güvenlik açısından izlenir.
 • İşlemler, satın alma veya kullanma işlemleri düzenli aralıklarla işlenir, bu da kolaylık ve fonların daha kolay hareket etmesini sağlar.
 • İşlem ücreti yok.

Paxos Standard’ın Kullanım Durumları

PAX stabilcoin'in çeşitli kullanım durumları vardır. En yararlı olanlar arasında enflasyondan korunma, oynaklığın azaltılması, sınır ötesi işlemlerde ücretlerin kaldırılması, blok zinciri tabanlı dijital varlıklar ve kriptolar için ödeme yapılması yer alıyor.

İlk olarak, PAX Stablecoin, yatırımcılar için büyük bir rahatlama olan sıradan kripto para birimlerine bir alternatif sağladı. Piyasa koşullarına tabi değildir, dolayısıyla piyasa durumuna bağlı diğer kripto para birimlerinin aksine oynak değildir.

İkincisi, PAX stablecoin, herkesin değer veya servet olarak aktarıp saklayabileceği sınırsız bir dijital varlıktır. Kripto para birimleri yaygın olarak popüler hale geliyor ve çoğu insan genellikle onlara karşı daha açık, bu da PAX'in neden popülerlik kazandığını açıklıyor.

Paxos, blok zinciri tabanlı dijital varlıklar ve kripto para birimleri için bir ödeme çözümü olarak da kullanılabilir. Ek olarak, bu şaheser, fiziksel varlıkları dijital varlıklara dönüştürürken kullanışlıdır.

Paxos Standard'ın vadesinde olmasına rağmen, ödeme seçenekleri olarak kripto para birimlerini kabul eden çoğu şirket PAX'e açıktır. Kripto para birimlerinin artan popülaritesi ile birlikte, stablecoin'in E-ticaret alanında kesinlikle parlak bir geleceği var.

Paxos Standard Stablecoin'in Artıları ve Eksileri

Her dijital varlık gibi, Paxos Standard'ın da dikkate almanız gereken avantajları ve riskleri vardır.

Artıları aşağıdaki gibidir:

<

 • Ethereum temeli, onu uygun, şeffaf, verimli ve daha güvenli hale getirir.
 • Likidite artışına yol açan büyük borsalarda kullanılabilirlik .
 • Şeffaflığı destekleyen düzenli denetimler.
 • NYDFS'nin uyumlu olmasını sağlayan düzenleme.
 • FDIC sigortalı ABD merkezli bankalar tarafından tutulan müşteri bakiyeleri.
 • Bu arada, orada ayrıca birkaç dezavantajı vardır:

  • Şüphelenilen yanlış uygulamalar veya şartlar ve düzenlemelerin ihlali durumunda yetkililerden sansür veya müsadere çekebilecek merkeziyetçilik.
  • < li aria-level="1">Çoğu değişim platformu, büyük miktarları işlemek için KYC bilgisi talep ettiğinden, azaltılmış gizlilik. Aynısı, fiat ile Paxos Standard'ın geri alınması veya satın alınması gerektiğinde gereklidir.

  Sonuç

  Paxos ekibi, istikrara odaklanacak bir kripto para birimi ihtiyacını şu şekilde belirledi: oynaklığı ortadan kaldıran ve geleneksel finansal kurumlardan bağımsız, özerk olacak bir durum. Ayrıca kolaylık, güvenlik ve verimliliği tek bir protokolde birleştirmek istediler. Neyse ki, hevesleri merkezi olmayan, istikrarlı ve güvenilir bir kripto para birimini doğurdu.

  PAX ile yatırımcılar, piyasa koşullarının ve öngörülemeyen yanlış uygulamaların neden olduğu volatilite endişeleri olmadan tasarruf, yatırım, işlem veya ticaret yapmak için ideal fırsata sahiptir. PAX stabilcoin Ethereum tabanlı olsa da, işlemler, alınan yüksek ücretlerden ve Ethereum'un ölçeklenebilirliğinden etkilenmez.

  Stabilcoin, Bitcoin (BTC) dahil olmak üzere dolar veya istenen diğer kripto para birimleri ile tamamen değiştirilebilir. , Litecoin (LTC) ve Ethereum (ETH). Kullanıcı, PAX'i satın aldıktan sonra, üçüncü şahısların müdahalesi olmadan ve dalgalanma riski olmadan diğer kripto para birimlerine dönüştürebilir.

  PAX kesinlikle kripto alanını fırtına ile ele geçirdi. Diğer stablecoin'lerle karşılaştırıldığında, performansı (piyasa değeri ve ticaret hacmi) yalnızca Tether (USDT) ve USD coin (USDC) ile rekabet edebilir. Ek olarak, likidite büyük ölçüde arttı ve bu da popülaritesine neden oldu. Ayrıca, şirketin sorunsuz çalışmasını sağlamak için Paxos ekibi, mali düzenleyicilerle samimi bir ilişki kurmaya çalışır.

  Share