Rezerv (RSV) Stabilcoin Nedir?

Kılavuz, Reserve stablecoin – enflasyon ve hiperenflasyona karşı en akıllı çözümlerden biri.

Rezerv (RSV) jetonu, sahiplerinin çeşitli itibari para birimi benzeri işlemler gerçekleştirmesine olanak tanıyan bir sabit paradır. Çeşitlendirme ve merkezi olmayan yönetişim yoluyla riski azaltmanın yanı sıra, özellikle güvenilir olmayan bankacılık altyapısı ve hiperenflasyonun olduğu bölgelerde evrensel bir değer deposu oluşturmayı hedefliyor.

Jetonun arkasındaki şirket olan Reserve, kendisini gerçekten merkezi olmayan bir fiat açma/kapama rampası ve bir dizi sorunu kapatmaya dayanıklı bir stabilcoin oluşturmaya adamıştır. Tüketicilerin ve yatırımcıların bankalar ve hükümetler tarafından desteklenen para birimlerine olan güvenini kaybetmesiyle birlikte para birimi bir tartışma konusu haline geldi. Sonuç olarak, hükümet ve kurumsal müdahale veya kontrol olmaksızın, kullanıcılara sermaye değerini garanti eden bir para veya sisteme ihtiyaç vardır.

Merkezileştirilmiş, algoritmik veya belirli bir fiat para birimine sabitlenmiş oldukları için çoğu stabilcoin bu amaçları yerine getirebilir gibi görünüyor. Bununla birlikte, Reserve'de, iyi organize edilmiş bir zincir üstü yönetişim sistemi tarafından yönetilen, çeşitli varlık sınıfları arasında düzgün bir şekilde paylaşılan destek ile varlığa dayalı madeni paralara odaklanılmaktadır. Sabit paraların küresel paranın geleceğini belirleyeceği aşikar. Rezerv, Reserve stablecoin'i ile yarışın ön saflarında yer almayı hedefliyor.

Rezerv Stablecoin'in lansmanı

Reserve Stablecoin, Huobi'nin Prime platformunda bir ilk değişim teklifi (IEO) ile Mayıs 2019'da bir çift jetonlu jeton sisteminde Rezerv Hakları jetonunun (RSR) yanında piyasaya sürüldü. Her ikisi de teknoloji uzmanı olan Matt Elder ve Nevin Freeman, Reserve ekibinden sorumlu. Stabilcoin, lansmanında Coinbase Inc (NASDAQ: COIN) ve Crypto Lotus hedge fonu gibi şirketlerden Peter Thiel ve Jack Selby gibi önde gelen yatırımcılara kadar ünlü yatırımcılardan da destek aldı.

Reserve CEO'su Nevin Freeman, deneyimli bir girişimcidir. Örgütsel sorunları ortadan kaldırarak insanlığın tam potansiyeline ulaşmasına yardımcı olmak ister. Öte yandan Matt Elder, Google LLC (NYSE: GOOG) gibi önde gelen teknoloji isimleri için çalışma deneyimine sahip ilham verici bir mühendis. Güncelleme uygulamalarının CTO'su ve gözetmenidir.

Reserve sonuç olarak diğer platformlarda da faaliyete geçti, büyümesine Reserve'in lansmanından bu yana iki düzineden fazla kişiye ulaşan mükemmel bir ekip yardım etti. Rezerv stablecoin, piyasaya sürülmesinden bu yana uzun bir yol kat etti ve artık OKEx ve Binance gibi çeşitli borsalarda satın alıp ticaret yapabileceğiniz gerçek bir istikrarlı varlığa dönüştü.

Rezerv Teknolojisinin Temel Nitelikleri

Rezerv stabilcoin'in üç ana amacı vardır: dar alanlarda hiper enflasyonu ortadan kaldırmak, erişilebilir ve sağlam bir tüccar ekosistemi oluşturmak ve gerçekten hiper istikrarlı bir madeni para yaratmak. Reserve ekibi, üç hedefi de mükemmel bir şekilde yerine getiren çift jetonlu bir sistemle eşler arası bir platform oluşturarak bu yönde kesin adımlar attı.

Rezerv stabilcoin, istikrarının güvencesi nedeniyle Rezerv platformundaki amacını yerine getirebilir. RSV, bir belirtecin değerini etkileyen bir belirteç talebinin düşmesi sorusuna yanıt verir. Gücünün arkasındaki birincil teknoloji, RSV'nin fiyatının bir protokolle (Rezerv Kasası) dalgalanmalar için yakından izlendiği Arbitraj sistemidir. RSV'nin değeri düştüğünde, protokol RSV'yi satın alır. Fiyatlar yükseldiğinde, arbitrajcılar RSV'lerini para karşılığında satarak RSV'nin değerini koruyabilir.

Ayrıca, RSV teminatlı tokenize ABD doları ile desteklenir ve Rezerv Kasasında tutulur. Bu, teminatlandırılmış ABD dolarına sabitlenmiş varlıkları bir araya toplayan akıllı bir sözleşmedir. Rezerv protokolü ayrıca RSV'yi piyasa değeri varlığı olarak kullanır. RSV satıldığında, ödeme Protokol'de depolanan teminat RSV'nin satın alınmasına hizmet eder ve bu da arz ve talep sorunlarına rağmen RSV'nin 1:1 oranında teminatlı kalmasını sağlar.

Reserve Stablecoin – Reserve Rights Token

Özellikle, Reserve Stablecoin (RSV), akıllı sözleşmeler kullanarak ABD doları ile fiyat eşitliğini koruyan bir blok zinciri varlık sepetine sabitlenmiş hiper enflasyona dayanıklı bir madeni paradır. Stabilcoin, USD Coin (USDC), TrueUSD (TUSD) ve Paxos Standard (PAX) gibi varlıklar tarafından tamamen destekleniyor ve daha fazlası yolda.

Vault veya benzersiz şekilde teminatlandırılmış varlıklar için özel bir rezerv akıllı bir sözleşme, RSV'yi tutar. Tüm RSV işlemlerindeki %1'lik bir ücret veya kasada zaten bulunan teminatlı varlıklardan elde edilen sermaye kazançları ile finanse edilir.

Rezerv Hakları jetonu (RSR), Rezerv protokolünün sunduğu ikinci çift jetonlu jeton setidir. Yardımcı program belirteci, Reserve stablecoin'in (RSV) istikrarının kolaylaştırıcısı olmayı amaçlıyor ve kullanıcıların Rezerv platformundaki yönetişim tekliflerine oy vermelerine izin veriyor. RSR, Rezerv platformunu da destekler, sermaye sağlar ve arbitraj fırsatlarında ödeme işlevi görür.

Hem Rezerv Hakları belirteci hem de Rezerv stablecoin, arbitraj basım süreci ve değer istikrarı yoluyla işlev açısından iç içedir. Rezerv stablecoin'in basımı, ek teminatlı varlıklar veya kasaya geri ödenen varlıklar için Rezerv Haklarının değiştirilmesini gerektirir.

Rezerv Stablecoin'in Artıları ve Eksileri

Rezerv stablecoin, belki de küresel olarak en büyük ekonomik sorunlar olan enflasyon ve hiperenflasyona en akıllı çözümlerden biridir. Sahtecilik, hırsızlık ve ulusal itibari para biriminin devalüasyonu gibi diğer finansal veya güvene dayalı sorunlarla birlikte gelirler, bu nedenle bir çözüme ihtiyaç duyulmuştur. Rezerv stablecoin gibi stablecoin'lerin enflasyondan arınmış yeni bir çağ başlatması bekleniyor. Stablecoin'ler, taklit edilemeyen, tamamen merkezi olmayan ve harici devalüasyon ve kontrolden uzak bir para birimi sağlamalıdır ve Reserve stabilcoin tüm bu ihtiyaçları mükemmel bir şekilde karşılar.

Rezerv stablecoin, varlık desteğini çeşitlendirerek kendisini enflasyondan, yıkıcı yönetim kararnamelerinden ve zorunlu kurumsal düzenlemelerden koruyor. Varlığa dayalı madeni para, bağımsız teminat kullanır ve kendisini belirli bir para birimine ve onun sorunlarına bağlı olmaktan kurtarır. P2P işlemleri, ticaretin gözetimini ve düzenlenmesini engellerken, çift jetonlu sistem fiyat istikrarını korur ve zincir üzerinde yönetişim sağlar. Varlık destek durumu sayesinde her yere RSV gönderebilir, para birimi düzenlemelerinden kaçınabilir ve herhangi bir sorun olması durumunda paranızı güvende tutabilirsiniz.

Sonuç

Özetle, Reserve Stablecoin, paha biçilmez bir amaca hizmet eden küresel olarak en değerli stablecoin'lerden biridir. Tasarrufları koruyan, fonları enflasyondan koruyan, gelişmekte olan ülkeler arasında daha ucuz havale işlemlerini kolaylaştıran ve daha güvenilir bir tüccar ödemeleri ekosistemi sağlayan bir para birimi sağlar.

2018'de kullanıma sunulduğundan bu yana, Rezerv hizmetleri merkezi bir testten büyümüştür. net protokolünden küresel olarak en iyi merkezi olmayan protokollerden birine geçiş yapın. Reserve şimdi bir mobil ödeme uygulaması sunuyor ve birkaç borsada listelendi.

Ve daha fazla güncelleme yolda. Rezerv ekibi yakında bağımsız teminat varlığı aracılığıyla madeni paranın istikrarlı değerini korumak için ABD dolarına sabitlenmekten tamamen uzaklaşacak. Kartla ödeme işleme, otomatik döviz bozdurma gibi diğer özellikler de geliyor.

Diğer stabilcoin'lerin sert rekabetine rağmen, Reserve stabilcoin şaşırtıcı bir şekilde büyümeye devam ediyor. Rezerv ekibinin en gerçek stablecoin olma hedefinin, Rezerv protokolü ve türevleri üzerinde gelişmeye devam etmeleri halinde hiç şüphesiz yolda olduğuna şüphe yok.

Share