Telcoin (TEL) Nedir?

Kılavuz Telcoin ile ilgilidir – şu anda mevcut olana bir alternatif. Kullanıcılara, dünyanın her yerine mümkün olan en kısa sürede, mümkün olan en ucuz ücretle havale ödemeleri gönderme fırsatı verir.

Dijital para birimlerinin karşılaştığı aksaklıklara, dirençlere ve engellere rağmen, kripto para tüccarları ve izleyiciler arasındaki coşku artmaya devam etti. Blockchain, temel günlük sorunları çözmek için yenilikçi çözümlerin tanıtılmasında kritik olmuştur. Bu çözümlerden biri Telcoin'dir (TEL).

Telcoin İnceleme

Telcoin, merkezi olmayan bir kripto para birimi ve bir havale ödeme sistemi olarak çalışan Ethereum tabanlı bir kripto para birimidir. Blockchain ve telekomünikasyon endüstrisinin sorunsuz bir şekilde entegrasyonu yoluyla paranın küresel olarak havale edilmesini kolaylaştırmak için tanıtıldı.

Telcoin, telekom sağlayıcıları tarafından müşterilerine para transferi hizmetleri sunmak için kullanılan ana para birimi olmayı hedefliyor. Telcoin'in piyasaya sürülmesi, havale hizmeti sunmanın faydalarına işaret etmenin basit olduğu bir sektörde büyük bir dönüm noktasıdır, ancak birçok yerde bu tür hizmetler için mobil altyapıya sahip olsa da, gerekli finansal altyapıya sahip olmadıklarını belirtmek önemlidir. geleneksel bankacılık hizmetleri sunmak.

Havale sektörüne blok zinciri entegrasyon oranında bir artış oldu. Havale, birçok yerde finansal bir yaşam çizgisidir ve bazı durumlarda bir ülkenin GSYİH'sının büyük bir bölümünü oluşturur. Klasik bir örnek, havale ödemelerinin GSYİH'sının yaklaşık yüzde 35,3'ünü oluşturduğu Somali'dir. Bu nedenle, güvenilir bir havale şekli sağlamak önemlidir ve bu, yalnızca ücret tasarrufu yapmaktan daha önemlidir. Ulusal güvenliğe katkıda bulunur.

Önemli bir başka örnek, Bitcoin'i (BTC) yasal bir ihale olarak benimseyen El Salvador'dur. Trading Economics tarafından hazırlanan bir rapor, havale tutarının Nisan 2021'de yaklaşık 644.52 milyon dolardan yaklaşık 684.94 milyon dolara yükseldiğini ortaya koydu. El Salvador'un Bitcoin'i benimseme kararı, yükselen enflasyon ve havale ödemelerine artan bağımlılıktan kaynaklandı.

<

Havale sektörüne büyük merkezi sağlayıcılar hakim olduğu için Telcoin'in girişi zamanında oldu. Bu sağlayıcılar, uluslararası para transferlerinin işlenmesinde yer alan çok sayıda üçüncü şahıstan biriken ücretleri aktarmaya devam ederken oranlarını artırmaya devam ediyor. Bu nedenle Telcoin, piyasaya daha verimli, kullanıcı dostu bir deneyim ve daha ucuz ücretler sağlamak için mevcut mobil ödeme altyapısından yararlanıyor.

Telcoin'in Tarihi

Paul Neuner ve Claude Eguienta, Temmuz 2017'de Singapur'da Telecoin'i kurdu. Amaçları, kullanıcıların mümkün olan en kısa sürede para transfer etmelerine yardımcı olmaktı. Telcoin Başkanı Paul Neuner, blok zinciri endüstrisine girmeden önce telekomünikasyon sektörü blok zincirinde 12 yıldan fazla deneyime sahipti. Telekom endüstrisine ilk katılımı, mobil ağlara dolandırıcılık yönetimi hizmetleri sağlayan bir girişim olan Mobius ile başladı. 2012 yılında Paul Neuner, Tokyo merkezli bir yazılım mobil uygulama geliştirme şirketi olan Pangea KK'yi kurdu. Telcoin'i kurmadan önce, etkinlikler oluşturmaya ve düzenlemeye yardımcı olan bir mobil uygulama olan Ikou'yu kurdu. Neuner, 2018'de bağımsız mobil finansal hizmetleri korumaya odaklanan yeni nesil bir telekom dolandırıcılık yönetimi hizmeti olan Sedona'yı kurdu.

Telcoin projesinin CEO'su ve başkanı Claude Eguienta'dır. On yılı aşkın bir süredir müşterilere en iyi finansal hizmetleri sunmaya odaklanan yeni kurulan şirketler ve büyük teknoloji şirketleri için çalıştı.

Tech Basics of Telcoin

Telcoin, Ethereum blok zincirinde çalışır ve amacına hizmet etmek için en iyi özelliklerini kullanır. Telcoin, işlemlerde tutarlılığı sağlamak için doğrulayıcılar yerine Kavram Kanıtı (PoC) kullanır. Telcoin'in yaptığı, doğrulamadan önce bir işlemin gerçek dünya fizibilitesine sahip olup olmadığını doğrulamaktır.

Telcoin modelinin üç bileşeni vardır: ağ, telekomünikasyon şirketleri ve aboneler. Ağın uygulanmasının yanı sıra cüzdanların uygun şekilde korunmasını sağlar. Merkezi olmayan kripto para birimlerinde yaygın bir uygulama olduğu için, Telcoin kullanıcıları tokenlerinin tam mülkiyetini ve kontrolünü elinde tutar.

Bir token sahibi, tokenlerini kendi hesabından doğrudan bir akran hesabına aktarma hakkını saklı tutar. Ancak bu işlemlerin etkinleştirilmesi için, kullanıcının Telcoin'in güvenlik mimarisine dayalı olarak en az iki özel anahtara ihtiyacı vardır. Bu gereksinim, sistemlerde yüksek düzeyde güvenliğin sağlanmasına yardımcı olan, çoklu imza modeli olarak bilinen bir ayar aracılığıyla artırılabilir.

Telcoin'in Diğer Özellikleri

Telcoin'in abonelerine uygun fiyatlı havale hizmetlerinin verimli bir şekilde sunulmasında farklı olmasına yardımcı olan birkaç başka özellik daha vardır.

  • Teşvikli benimseme. Telcoin, taşıyıcı faturalandırma ve mobil para platformlarına bağlanmak için mevcut birkaç modele rahatlıkla sığabilir, ancak uygulanan tüm ücretler daha sonra TEL düzenlemesinden düşülür. Bu hizmet, ağ için kârlı olduğu kadar son kullanıcılar için de çekicidir.
  • Esnek Telekom API'si. API değişiminin yanı sıra Telcoin fiyatlandırması, USSD, REST API'leri ve SMS aracılığıyla doğrudan operatör faturalandırması ve mobil para platformlarıyla etkileşime girer.
  • Wallet Agnostic. Telcoin, tescilli bir cüzdana ek olarak mevcut telekom mobil para cüzdanlarıyla entegre olma yeteneğine sahiptir. Bu, Telcoin kullanıcılarına ek bir havale tüccarı sağlar.

Telcoin'in Faydaları

Merkezi olmayan platformu sayesinde Telcoin'de birçok avantaj vardır.

İlk olarak, Blockchain teknolojisinin kullanımı sayesinde Telcoin üzerindeki transferler anlıktır. Anında transferler gerçekleştirmek için mevcut mobil para altyapısını entegre eder.

İkinci olarak, birden fazla üçüncü taraf şirketin havale sürecinden çıkarılmasının bir sonucu olarak, kullanıcıların ödediği toplam ücretlerde ciddi bir azalma var. Platform, MoneyGram gibi çoğu sağlayıcı için yüzde 7'ye kıyasla yüzde 2'lik bir ücret oranına sahiptir. Düşük işlem ücretleri, hizmet sağlayıcıların kar marjını hiçbir şekilde etkilemez.

Ayrıca, API'lerin kullanımıyla mobil ağlara entegrasyon kolaydır. Bu, hizmet sağlayıcıların herhangi bir donanım ayarlaması yapmasına gerek olmadığı anlamına gelir.

Son olarak, Telcoin, Ethereum blok zincirinin tam güvenliğinden yararlanır. Platform, API protokolleri ve çoklu imza gibi gelişmiş güvenlik özelliklerine sahiptir. Ağ, SMS, USSD ve REST API'leri aracılığıyla doğrudan operatör faturalandırması ve mobil para platformlarıyla çalışır.

Blockchain teknolojisinin kullanımı, kullanıcılara şeffaflık ve yanıt verebilirlik sağlar. Telcoin hem Google hem de Apple cihazlarında kullanılabilir.

Telcoin (TEL) Simgesi

TEL Token, Telcoin platformunun ana hizmet belirtecidir, bu nedenle kullanıcıların ağ hizmetleriyle etkileşime girebilmek için bu belirteci tutmaları gerekir. Telekom operatörleri, işlemlerinin hacmine ve entegrasyon vadesine bağlı olarak TEL ihraç edebilirler. Bu, abonelerine ucuz bir havale hizmetinin en verimli şekilde sunulmasını sağlar. TEL, bir ERC-20 standart belirtecidir.

Telcoin'i kullanmak

Blockchain özelliği ile Telcoin'i kullanmak, gelişmekte olan ülkelerdeki insanlara havale hizmetlerine daha hızlı ve daha ucuz bir alternatif sunar. Telcoin, dünya çapındaki mobil operatörler ve e-cüzdanlarla ortaktır ve bu da temassız bir hizmetle geniş bir kullanıcı tabanına ulaşmalarını sağlar.

Bu platformun kullanıcıları, dünyanın her yerinden para transfer edebilir ve alabilir. Dünya. Bu proje, kullanıcıları merkeze alarak kullanıcı dostu hale getiriyor. Telcoin'e bağlı olan telekom operatörleri, anında TEL tokenleri verebilir. Bir operatör ne kadar çok jeton trafiğine sahipse, ağdan o kadar fazla teşvik alır.

Sonuç

Telcoin, şu anda elde edilebilenlere bir alternatif sunar. Kullanıcılara, mümkün olan en ucuz ücretle mümkün olan en hızlı zamanda dünya çapında havale ödemeleri gönderme fırsatı verir. Havale ödemelerine dayanan ülkeler için Telcoin, vatandaşları için ekstra gelir sağlayabilir.

Share