TrueUSD (TUSD) Stabilcoin Nedir?

Sizi TrueUSD ile tanıştıralım – şeffaflığıyla büyük beğeni toplayan ve birçok yatırımcının en çok tercih ettiği seçenek haline gelen stabilcoin.

TrueUSD, ayrıca TUSD olarak adlandırılan, tamamen ABD doları tarafından desteklenen popüler bir ERC20 stablecoin'dir. Kripto hikayesinde TUSD, düzenlenmiş ilk USD destekli stabilcoin oldu.

TrueUSD fikri ilk olarak 2018'in ilk aylarında ortaya çıktı. O sırada TrustToken Platformu, uzaydaki hileli ve manipülatif şemaları düzeltmeye karar verdi. Kripto topluluğu içinde hızlanan dolandırıcılık ve manipülasyon oranının büyük endişelere yol açtığına şüphe yok. Tanınmış borsalar, endüstrinin itibarını güvence altına almaya çalışıyor. Bu nedenle TrueUSD, kripto para birimlerinin kullanımıyla ilişkili riskleri azaltmak için başlatıldı.

Değeri doğrudan ABD dolarına sabitlenmiş olan varlık, esas olarak sahiplerine özel şeffaflık özelliği aracılığıyla yasal korumalar ve gerçek zamanlı denetimler sağlamaya odaklanır.

TrueUSD şeffaflığı nedeniyle büyük beğeni topluyor. Birçok yatırımcının en çok tercih ettiği seçenek haline geldi.

TrueUSD'nin Kurucuları

Daha önce de belirtildiği gibi, varlık, küresel olarak kolayca alınıp satılabilen varlık destekli jetonlar oluşturmaya odaklanan San Francisco merkezli bir borsa olan TrustToken tarafından yayınlandı. Bununla birlikte, TUSD, TrustToken platformunda piyasaya sürülen ilk sabit paradır.

Daha güvenilir bir piyasa koşulu sağlama endişesiyle TrustToken platformunun arkasındaki ekip, mülkler gibi varlıkları tokenleştirmeyi görev edinmiştir. filmler, sınırlı işletmeler ve benzerleri.

TrustToken'ın kurucu ortağı ve CEO'su Rafael Cosman, TUSD stabilcoin için düzenli bir aylık denetim yapılmasını zorunlu kıldı. Böylece, değişken piyasaya karşı bir koruma sağlar ve yatırımcılara güvenilir ve yüksek etkili bir varlık vaat eder.

TrueUSD Nasıl İşler?

TrueUSD, USD ile eşit oranda işlem görür. Temsil ettiği varlık ABD doları ile eşit bir değerdedir ve dünyanın herhangi bir yerinden taraflar arasında değiştirilebilir. Tokenin dolaşımdaki arzı tamamen ABD doları ile teminat altına alınmıştır.

TUSD, TrustToken tarafından doğrudan erişim olmaksızın sahiplerinin fonlarını tutmak için birden fazla emanet hesabı kullanır. USD fonlarını farklı tröst şirketlerinin çeşitli banka hesaplarına dağıtır. Böylece yatırımcılar için güvenli ve güvenilir bir platform sağlar.

Varlık bir ERC20 jetonudur. Ethereum (ETH) blok zinciri üzerine inşa edilmiş olup, ağda sağlanan standartlardan korunur ve etkilenir. Gelişen Ethereum blok zinciri ekosistemini kullanan TUSD, en büyük ikinci kripto para birimi olan Ether ile aynı şekilde blok zincirinde işlem görebilir.

TrueUSD Örneklerini Kullan

TrueUSD, basitlik özelliğiyle herkesin tokeni kullanmasına izin verir, bu da madeni parayı kimin tutabileceği konusunda herhangi bir kısıtlaması olmadığı anlamına gelir. Ancak bu, yalnızca TUSD'nin ilgili borsa şirketinde listelenmesi koşuluyla mümkündür.

Bu nedenle, kripto para birimlerinin kullanımına en ufak bir ilgi duyan herkes, TUSD'yi herhangi bir zamanda ve herhangi bir korku duymadan kullanabilir. volatil bir piyasa. Başka bir deyişle, varlık, kripto alanına girmek isteyen kripto ile ilgili şirketler, tüccarlar ve firmalar için oldukça uygun.

TUSD ayrıca, kurumsal kripto yatırımlarını kolaylaştırmak için finansal kurumların yanı sıra dijital para birimlerinin yararına genel ticarete de hitap edebilir.

TrueUSD'nin Avantajları

Kullanımıyla gelen özel avantajlar TrueUSD, yatırımcıların alternatifleri listesinde ilk sıraya yerleşti.

TrustToken gelirlerini hesaplarında tutulan USD paylarından elde ettiğinden, TUSD ticareti için herhangi bir ücret talep etmez. Dolayısıyla, bu avantajlardan biri, jetonun kullanıcılar için sıfır veya daha az işlem ücreti sağlamasıdır.

Ayrıca, tutarlı tasdik ve TUSD'nin sağladığı aşırı şeffaflık sayesinde yatırımcılar manipülasyon korkusundan kurtulur. Şeffaflığı, diğerleri arasında birinci sınıf olarak kabul edilir.

Ayrıca, jetonun karşılık gelen ABD doları miktarı için kolaylıkla kullanılmasını da destekler.

Düşünülmesi Gereken Riskler

Faydalı özelliklerle gelen her şey için her zaman bazı sınırlamalar da vardır. TrueUSD doğası ve tasarımı itibariyle bazı dezavantajlara da sahiptir.

Öncelikle, TrueUSD, TUSD'nin satın alınması ve geri alınması için KYC'nin zorunlu olarak tamamlanmasını sağlar. Diğer bir deyişle, jetonu satın almak veya kullanmak isteyen kullanıcılar, sürece devam etmeden önce Müşterini Tanı (KYC) ve Kara Para Aklamayı Önleme (AML) belgelerini tamamlamalıdır.

İkincisi, TrueUSD tam olarak değil. merkezi olmayan. TrustToken platformunun sağladığı standartlara bağlıdır. Bu nedenle, platformdaki düzenleyici eylemler TUSD kullanıcılarını etkileyecektir.

Sonuç

TrueUSD (TUSD), kripto sektörüyle ilgisi ile şu anda sektörde zemin kazanıyor. Ayrıca, en yüksek puan alan şeffaflık özelliğiyle en çok listelenen stablecoin olmaya çalışıyor.

Coin, birkaç yıl önce piyasaya sürülmesinden bu yana büyük bir genişleme gördü. Bu nedenle, varlığın kaderinde başarıyı tahmin etmek doğrudur.

İlginç bir şekilde, varlığın Ethereum blok zincirindeki kullanılabilirliği, kripto alanını keşfetmek ve diğerlerinin yanı sıra kitlesel olarak büyümek için ihtiyaç duyduğu gerekli mekanizmanın belirtecini sağlar. sektördeki sabit paralar.

Share