Uyum (BİR) Nedir?

Yeni yenilikler topluluğu meraklılar için daha ilginç hale getirdiği için DeFi ekosisteminin büyümesi istikrarlı bir şekilde artıyor. Ölçeklenebilirlik odaklı bir blockchain projesi olan Harmony (ONE) hakkında bir kılavuz burada.

DeFi kullanıcılarına en iyi hizmeti vermeye çalışan birçok blok zinciri projesiyle Harmony (ONE), merkezi olmayan ölçekte verimliliği artırmak için yenilenen, blok zinciri tabanlı olağanüstü projelerden biridir.

Harmony bir blok zinciri projesidir. Bu, kullanıcıların en iyi ölçeklenebilir ve birlikte çalışabilir hizmetlerden yararlanırken merkezi olmayan uygulamalar oluşturmasına olanak tanır. Tatmin edici ve eşit bir ölçeklenebilirlik ve yerelleşme yoğunluğuyla merkezi olmayan ekosisteme hizmet etmeyi seçer.

Platform, temel olarak, kullanıcı gizliliği ile veri paylaşımı için bir yol izleyerek, takas edilebilir tokenler ve takas edilemeyen varlıklar için pazar yerleri oluşturma seçeneği sunmayı amaçlamaktadır. Kullanıcılar için kanıtlanmış güvenliği ve hızlı işlemleri kolaylaştırmak için bir parçalama altyapı sistemi sunmaya çalıştı.

Harmony, Ethereum (ETH) ağında barındırılan topluluklardan biridir. Bu nedenle, Ethereum'u sınırlayan dikkate değer zorluklara çözümler sunmayı gerekli görüyor. Harmony'nin güçlendirilmiş parçalama altyapısı, Ethereum ağının karşılaştığı ölçeklenebilirlik sorununu gidermek için tanıtıldı. Bir dizi blockchain projesi bu zorluklara katılmaya çalıştı. Bununla birlikte, çoğunlukla ağ üzerinde hiçbir etkisinin olmadığı veya çok az etkisi olduğu kanıtlanmıştır. Bu nedenle, Harmony'nin diğerleri arasında benzersiz ve üstün olduğu ve ölçeklenebilir ve ultra hızlı işlemler için bir seçenek olduğu kanıtlanmıştır.

History of Harmony

Kriptografik protokollerde deneyimli bir mühendis olan Stephen Tse, 2017 yılında Harmony'yi kurdu. Amaç, küresel DeFi kullanıcıları için açık, merkezi olmayan ve güvenilir bir blok zinciri platformu sağlamaktı. Tse'nin yanı sıra, projenin evriminde çabalara katılan 20 üyeden oluşan bir ekip daha vardı. Bu kurucular ekibinde yazılım geliştirme, makine öğrenimi, yapay zeka, sanal gerçeklik ve blok zinciri teknolojisi alanlarında farklı deneyimlere sahip uzmanlar yer aldı.

Platformun benimsenmesini artırma ve daha fazla ortak çalışan kazanma çabalarıyla ekip, San Francisco'da tutarlı buluşmalar düzenlemeye başladı. Lansmanından aylar sonra birden fazla yatırımcının ilgisini çekmeye başladı ve 2019'daki bağış toplama projesinden sonra 18 milyon doları aştı.

Harmony, ilerici bir çevrimdışı ve çevrimiçi topluluk oluşturmayı başardı. Proje, lansmanından bu yana artan sayıda yeni kullanıcıya ev sahipliği yapıyor.

Harmony'nin Teknik Özellikleri

Platform, benzersiz tasarımında bir fikir birliği protokolü, derin bir parçalama sistemi, zincirler arası birlikte çalışabilirlik ve olağanüstü işlevselliğine en büyük katkıda bulunan Dağıtılmış Rastgelelik Oluşturma (DRG) özelliklerine sahiptir.

Çok dikkate değer bir teknik Harmony'nin dağıttığı mekanizma, Sharding işlemidir. Sharding sistemi, Harmony ekosistemindeki işlemlerin ve fikir birliği katmanlarının verimliliğine odaklanır. Her biri 250 doğrulayıcıyı desteklemek için parça 0, parça 1, parça 2 ve parça 3'ü kullanır.

Sistem, daha hızlı, daha güvenli ve daha az işlem için platformun işlevselliğini ve işleme kapasitesini temel olarak geliştirir. maliyetli işlem deneyimi.

FBFT Consensus

FBFT Konsensüsü veya Hızlı Bizans Hata Toleransı, platformdaki iletişim süreçlerini basitleştiren bir mekanizmadır.

Bu model, ağdaki doğrulayıcıların atanmasının sahip olunan token sayısına göre belirlenmesini sağlar. Başka bir deyişle, sahip olunan token sayısındaki artış, doğrulayıcı seçiminde otomatik olarak daha yüksek şanslar verecek ve bu da bir oy yayınlama ihtiyacını ortadan kaldıracaktır. Konsept, basit bir çoklu imza tasarımına ve sürecine sahiptir.

Çapraz Parça İletişim

Parçalar arası iletişim, Harmony'nin, platformun iletişim protokolünü çalıştırırken ortaya çıkan karmaşıklık derecesini tipik olarak azaltan önemli bir teknik özelliğidir.

Sistem, dağıtılmış bir karma tabloya ve Kademlia adlı yönlendirme protokolüne dayanır. Bu kavram, bir parça içindeki düğümlerin bir parça kimliği aracılığıyla kendi içlerinde bilgi göndermesine ve almasına izin verdiği için parçalar içindeki iletişim sistemini kolaylaştırır. Böylece, diğer parçalar arasında bilgi yayınlama ihtiyacından kurtulur

Dağıtılmış Rastgelelik Oluşturma (DRG)

Dağıtılmış Rastgelelik Oluşturma (DRG) modeli, atamayı rastgele sayıların belirlemesini gerektirir. düğümlerin parçalara ayrılması. Ağdaki her düğüm için parçalama atamasını atamak için doğrulanmış rastgele sayıları kullanan rastgele tabanlı bir parçalama çözümüdür.

Ethereum'un Entegrasyonu

Ethereum ağındaki yüksek gaz ücreti, ekosistem içindeki belirli teknolojilerin geliştirilmesinde birçok kısıtlamaya neden oldu. Kullanıcılar yüksek gaz ücretini karşılayamadıklarında başka alternatiflere yönelme eğiliminde olduklarından blok zincirinin büyümesi bile etkileniyor.

Ethereum ağı, sınırlı ölçeklenebilirlik kapasitesi nedeniyle merkezi olmayan uygulamaları destekleyemedi. Bu nedenle Harmony, benzersiz işlevselliğiyle Ethereum ağındaki bu zorlukları gidermeye çalıştı.

Platform, Ethereum'daki sınırlamaları azaltmak için optimal ölçeklenebilir yeni nesil parçalama tabanlı bir protokol tanıttı. Bu nedenle, Ethereum blok zincirinde barındırılan ve merkezi olmayan uygulamaları destekleyebilen güvenli ve enerji açısından verimli bir platform sağlar.

ONE Token

BİR jeton, Harmony blok zincirinin platformda yürütülen faaliyetlerin önemli bir bölümünü yöneten yerel jetonudur. Simgenin adı (ONE), platformun “Birimiz ve Herkes İçin” vizyonundan türetilmiştir. Belirteç, ağın güvenliğini sağlamak, ağ üzerinde işlem yapmak ve ayrıca platformun kullanıcılarını ödüllendirmek için kullanılır.

Platform, doğrulayıcıların protokole kolay ve güvenli bir şekilde girmesine izin verir. Stake etme koşulu en az 10.000 ONE tokendir. Bu doğrulayıcılar daha sonra, TEK tokenin stake edilen kısmına bağlı olarak ödüller alır. Jetonun belirli bir yüzdesi üzerinden ödül alırlar. Çifte imza atan manipülatif bahisçiler, hisselerinin büyük bir kısmı kesilir ve ağdan çıkarılır.

BİR jeton, önde gelen kripto para borsası Binance'de satın alınabilir. Ancak, en çok ABD dışındaki ülkelerde yaşayanlar için tercih edilir. Bu arada ABD sakinleri, Gate.io'da jetonu satın alma seçeneğine sahiptir.

Uyum Durumlarını Kullan

Harmony, evriminden bu yana DeFi dünyası üzerinde büyük bir etkiye sahip oldu. Platform, DeFi ekosistemini büyük ölçüde benimsemeye ulaşmak için artırmak için ademi merkeziyetçiliği geliştirmeye odaklanıyor. Temelde merkezi olmayan uygulamalar oluşturmak, böylece dApp'lerin oluşturulmasını destekleyebilecek çözümlere sahip olmak yararlıdır.

Ayrıca, Harmony (ONE), çok hızlı ve verimli bir fikir birliği sağlarken kullanıcılara son derece ölçeklenebilir bir hizmet sunar. kullanıcılar için program. Ayrıca, ağ içinde kolay iletişim protokolü ile ultra hızlı işlem süreçlerinin yürütülmesini sağlar.

Özellikle Harmony, ağ üzerinde işlemleri yürütürken sunduğu birinci sınıf güvenlikle ünlüdür.

Sonuç

Tasarımındaki uyumun diğerleri arasında benzersiz olduğu kanıtlanmıştır. Önemli sayıda yatırımcının ilgisini çekmiştir. 2019 yılının ortalarında ana ağını başlattıktan sonra ağda benimsenme oranı büyük bir artış gösterdi.

Benimsediği model, kriptoda çevresindeki rekabetten bağımsız olarak ağ için başarılı bir gelecek öngörüyor. piyasa.

Harmony, merkezi olmayan finans ekosisteminin büyümesinin önemli kolaylaştırıcılarından biridir ve hizmetlerinde verimlidir.

Share