XinFin Ağı ve XDC Simgesi Nedir?

Kılavuz, blockchain ağlarının şu anda yaşadığı sorunların çoğunu çözmeyi amaçlayan ve sosyal kalkınma hedeflerine odaklanan bir platform olan XinFin Network'ün daha derinden anlaşılmasını sağlıyor.

Kripto para biriminin ve tüm blok zinciri teknolojisinin yaratılmasının arkasındaki temel fikir, ya geleneksel finansal sistemleri değiştirmek ya da onları daha iyi hale getirmektir. XinFin Network ve XDC belirtecinin konusu budur. Küresel altyapıdaki boşluğu azaltmak için farklı ülkelerin hükümetleriyle birlikte çalışan, kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan XinFin Foundation, dünyanın her yerindeki çeşitli altyapı projelerinin gelişimini etkileyenin devlet destekli finansmanın olmaması olduğuna inanıyor.

Bu sorunu çözmek için XDC Ağı ortaya çıktı. Yatırımcıların genellikle yabancı bir ülkedeki bir altyapı projesini finanse etme süreciyle birlikte gelen tüm güçlükler ve evraklar olmadan altyapı için teklif verebilecekleri ve altyapıyı finanse edebilecekleri güvenli bir blok zinciri işlem platformudur. Blockchain platformunun özelliklerinden yararlanılması nedeniyle, yatırımcıları ve geliştiricileri birbirine bağlamak artık daha kolay hale geldi. Ayrıca, tüm finansal işlemler ve müzakereler, güvenli dijital varlıklarla güvenli bir platformda yürütülebilir.

XinFin Vakfı'nın misyonu, küresel altyapıdaki açığı iyileştirmek için blok zincir teknolojisini kullanmaktır. Ekip, topluluk odaklı dijital varlıkları açık kaynaklı bir blok zinciri platformunda kullanmayı mümkün kıldığı için bu başarılabilir. Böylece, eşler arası (P2P) işlemlerin neyle ilgili olduğunu yeniden tanımlıyor. Blok zinciri platformunda, çapraz daha geniş transferler ve ticaret sorunsuz bir şekilde gerçekleşebildiği için kullanıcılar, aralarındaki fiziksel sınırlar ne olursa olsun işletmelerin gelişmesi için doğru ortama erişebilir.

XinFin Vakfı: Tarih, Misyon ve Ekip

XinFin Foundation'ın arkasındaki ekip, kripto topluluğu içindeki en iyi ve saygın kişilerden oluşuyor. UC Berkley'de bir blok zinciri mühendisi olan Alan Lai, direktör olarak görev yapan ve Ar-Ge'den sorumlu Ankit Patel ve Ekosistem Geliştirme konusunda uzmanlığa sahip erken bir yatırımcı olan Atul Khekade'yi içeriyor. Ayrıca, önde gelen bir blockchain stratejisti olan Ritesh Kakkad ve Blockchain uygulamasında Başkan Yardımcısı ve uzman olan Sameer Dharap'a sahiptir. Diğer isimler arasında Emerson Sanfilippo, Meenu Sarin, Tadashi Yoshida ve Confidence Nyirenda var. Etkileyici olan yalnızca ekibin çeşitliliği ve uzmanlığı değildir. Danışmanlardan da bahsetmeye değer. Bunların arasında Bitcoin.com'un CEO'su olan ve 2011'den beri Bitcoin'in küresel olarak benimsenmesindeki rolü nedeniyle popüler olarak Bitcoin Jesus olarak bilinen Roger Ver var. Ayrıca Bitcoin.com COO'su Mate Tokay ve bunlardan biri de var. Bitcoin ve Bitcoin Cash'in en sesli savunucuları. Diğerleri arasında Blockchain Hub'ın kurucu ortağı ve Coinpayments COO'su Jason Butcher, ICO, CMO ve Crypto konusunda uzman olan Sydney Ifergan ve blockchain danışmanı ve danışmanı Simon Bowles yer alıyor.

2017 yılında Singapur'da kurulan XinFin Foundation, yüksek düzeyde düzenlenmiş endüstriler ve ticari açıdan hassas veriler için çok uygun, ölçeklenebilir, güvenli kurumsal düzeyde bir blok zinciri sunar. Bu geliştiriciler, stratejistler ve danışmanlar ekibiyle XinFin Foundation, Ethereum (ETH) dahil olmak üzere çoğu blok zinciri platformunun şu anda sahip olduğu ölçeklenebilirlik sorununu çözen XinFin ağını geliştirdi.

XinFin Network&#8217 ;s Çalışması

XinFin Ağı, 108 Masternode'dan oluşan bir sistem tarafından desteklenmektedir. İşlemlerde tıkanıklık ve yüksek ücretler yaşayan Ethereum'un aksine, XinFin ağı düşük ücretlere sahiptir. Hızlı işlemleri ortalama 2 saniyelik onay süresine sahiptir. Ayrıca Ethereum ile birlikte çalışabilirliği de destekler.

Çift doğrulama, gerçek rastgeleleştirme süreci ve akıllı sözleşmeler aracılığıyla stake etme gibi teknikler, XinFin Network'ün kararlılığını, güvenliğini ve zincir nihailiğini garanti eder. Ayrıca XinFin Dijital Sözleşmesi (XDC) vardır ve tüm EVM uyumlu akıllı sözleşmeler, atomik çapraz zincir belirteçleri ve protokoller Ağ üzerinde çalıştırılabilir.

Ekip, platformu daha da geliştirmeyi ve teknikleri entegre etmeyi planlıyor. Bunlar arasında özel zincir üretimi, EVM paralelleştirme ve donanım entegrasyonu bulunmaktadır. Hepsi daha büyük resmin ve uzun vadeli iyileştirmelerin bir parçası. Zaman geçtikçe araştırmaya ve XinFin ağına entegrasyona tabi olacaklar.

XinFin Delegated Proof of Stake (XDPoS) konsensüsü, Ağın merkezinde yer alır ve Masternode mimarisini içeren şeydir. Jeton sahiplerinin Masternode olabilmeleri için 10.000.000 XDC jeton yatırmaları gerekir. Ana düğümler, bir çağda (blok oluşturma arasındaki süre) blok oluşturmadan sorumludur ve bir bloğun tamamlanması için Ana Düğümlerin dörtte üçü blokta imzalamalıdır. Bir blok oluşturmaya imza atan her Masternode ödüllendirilir.

XDPoS, adil ve demokratik bir şekilde paydaş konsensüs konularının gücünden tam olarak yararlanır. Ayrıca, daha fazla düzenleyici dostu kılan ve kullanım durumlarını artıran Self KYC özelliğine sahiptir.

XDC Token

XDC belirteci, XinFin Hybrid Blockchain'e güç sağlayan yerel yardımcı program belirtecidir. Bu belirteç, XinFin Hybrid Blockchain üzerine kurulu merkezi olmayan uygulamalar için çözüm mekanizması olarak hizmet eder. XDC yardımcı program belirtecinin MyContract, Kramaa, TradeFinex, iFactor, TurantPay, Tapu Sicili ve Blockdegree gibi çeşitli kullanımları vardır.

XinFin blok zinciri ağının toplam 100 milyar XDC belirteci vardır. Bu arz sınırlı ve kilitlidir. Belirteç tahsisine gelince, şu şekildedir:

  • %25 kurucu ekibin ücretidir;
  • %15'i ekosistem geliştirme havuzuna gitti;
  • %10'u ön yerleştirme ve takip eden jeton teklifine gitti:
  • %32,5 ana düğümleri barındıran kurumlar için bir ödül havuzu ve platformdaki katılımcılar için teşvik görevi görür;
  • %10'u finansörler, alıcılar ve tedarikçiler arasındaki ticareti XDC jeton değerindeki dalgalanmalara karşı korumaya hizmet eder;
  • %5 hayırseverlik ve sosyal amaçlar için;
  • %2,5 acil durum fonu için gidiyor.

Sonuç

XinFin Network iken henüz erken aşamalarında, şimdiden önemli ve kayda değer ilerleme kaydetti. Çok çeşitli ve gerçekten küresel bir ekibin yanı sıra son derece deneyimli ve saygın danışmanları ile bu platformun kesinlikle çok fazla teklifi var.

XinFin Ağı'nı benzersiz kılan, birden çok özelliğidir. Blockchain platformlarının şu anda yaşadığı sorunların çoğunu çözüyorlar. Ayrıca platform, sosyal kalkınma hedeflerine de odaklanıyor. Bu Ağ, küçük ve büyük işletmeler ile hükümetler için dapp'ler, jeton entegrasyonları ve jeton ihracı söz konusu olduğunda mükemmel bir akıllı sözleşmeli halka açık blok zinciri olmayı amaçlamaktadır.

Share