Aave Kredi Platformu Nedir ve Nasıl Kullanılır? | bozuk para hoparlörü

Aave hakkında bilmeniz gereken her şeyi bulmak için bu kılavuza göz atın – en popüler DeFi kredi platformlarından biri.

DeFi olarak da adlandırılan merkezi olmayan finans, geleneksel finans kurumlarına daha iyi bir alternatif sunar; merkezi finans. DeFi, üçüncü taraf bir sistemin kullanımını ortadan kaldırırken ticaret ve takas için kripto para birimleri dünyasında popülerdir.

Aave ödünç verme platformu, esas olarak Ethereum token blok zincirinde çalışan çevrimiçi bir hizmettir. Platform, temel olarak düzgün çalışması için merkezi olmayan bir ağ kullanarak faiz, borç alma ve borç verme hizmetleri sunar.

2017 yılında Stani Kulechov tarafından kuruldu ve başlangıçta ETHlend olarak biliniyordu, bu da borç verenlerin platformda bir eşleştirme biçiminde kullanıcılara ulaşmasına izin verdi. Sistem daha sonra adının “hayalet”ten türetilen Aave olarak değiştirilmesinden sonra bir havuz sistemine dönüştürüldü; ETHlend'i yeni şirket altında büyük bir yan kuruluş haline getiriyor. 2020 itibariyle, ETHlend yan kuruluşu rafa kaldırılacak ve tüm faaliyetler bağımsız olarak Aave altında yürütülecek.

Piyasaya sürülmesinden sonra, firma yaklaşık 1,3 milyar adede sahipti ve kendi para birimi LEND'in 1 milyarın biraz üzerinde satarak 16 milyon doların üzerinde bir başlangıç ​​fonu topladı. Ancak hizmet, geri kalanını kurucu ve çalışan ekip için tutmaya karar verdi.

Hizmet, kullanıcı tarafından talep edilen herhangi bir eylemi gerçekleştirmek için çeşitli kodlarla birlikte, ağında birkaç akıllı sözleşme yürütür. Diğer tüm ödünç verme ve ödünç alma sistemlerinde olduğu gibi, hizmet, kullanıcının ödünç alınan altcoin değerinden daha az olmayan bir değerde teminat vermesini gerektirir.

Kripto para birimi daha sonra ödünç alınan varlığın değeri olan Aave belirteci “aToken” biçiminde verilir. Bununla birlikte, kullanıcının borcunu ödünç alınan türden farklı bir kripto para biriminde geri ödemesi mümkündür – yani Ethereum'da ödünç verilebilir ve DAI'de geri ödeyebilirsiniz; dijital para biriminin çevrimiçi hizmet tarafından desteklenmesi ve değerinin ödünç alınan varlığa eşdeğer olması koşuluyla.

Platformun desteklenen yaklaşık 20 farklı dijital para birimi vardır.

Aave Lending Protocol Nedir? ve Nasıl Çalışır?

Firma, diğerlerinden farklı bir işlevi yerine getiren ve bazıları diğerlerinden daha önemli olan çeşitli segmentleri kullanarak çalışır. “Protokol”, bire bir borç veren ile borç alan bağlantısını ortadan kaldıran, borç verenlere havuz oluşturma, varlık yatırma ve borçlanmaya uygun havuzlarda akışkanlık sağlama gücü veren özelliktir. Aynı zamanda mudinin ödünç aldığı her tür ve birim dijital paradan faiz kazanmasını sağlar.

Aynı şekilde gerçekleştirilen kredi başvurusu ve hibesi ile diğer kullanıcıların havuzlardan borç almalarını sağlar. mümkün olan en kısa süre.

Hizmetin, diğer kredi verme platformlarının önünde muazzam başarısına katkıda bulunan iki farklı özelliği vardır: Oran Değiştirme ve Hızlı Krediler.

Flash Kredilerkullanıcıların teminata ihtiyaç duymadan havuzlardan ödünç almalarını sağlayan bir özelliktir. Ödünç alınan varlıklar, yalnızca platformda bulunan akıllı sözleşmelerde kullanılabilir, bu da dijital para tedarikçilerini, sözleşme tamamlanmadan borcun ödenmemesi durumunda, ilgili tüm süreçlerin hizmet ve hizmet tarafından geri alınacağı şekilde korur. varlıklar havuza iade edilecektir.

Bu, temerrüde düşmelere karşı korunmaya yardımcı olur ve platformdaki kullanıcılar için, özellikle de merkezi finansa yaklaşmak için teminatı olmayanlar için kolay alım satım işlemleri için hızlı kısa vadeli krediler sağlar. kuruluşlar. Bu özellik çok verimli ve uygun maliyetlidir ve ortalama minimum %0,1 faiz oranına sahiptir.

Çoğu dijital para birimi oldukça değişkendir. Aave bunun farkındadır; bu nedenle, kullanıcıların sabit faiz oranları veya değişken faiz oranları arasında seçim yapmasına olanak tanıyan Oran Değiştirme özelliğini oluşturmuştur. Sabit oranlar genellikle düşüktür ve çoğu insan için genellikle daha güvenli olarak kabul edilir. Bununla birlikte, zıt bir düşük faiz oranı ile yüksek getiri olasılığına bakın, “değişken” genellikle tercih edilen seçenektir. Yatırımın piyasa araştırmasının öngördüğü gibi gitmeyebileceğini ve bunun bir miktar zararla sonuçlanabileceğini belirtmek önemli olsa da.

Aave Ödünç Verme Platformu Nasıl Kullanılır

Aave ödünç verme platformunu kullanarak, insanlar üçüncü taraf bir üyeye veya hatta eski ya da diğer kişinin kişisel ayrıntılarına ihtiyaç duymadan dijital para birimleri ödünç verme veya ödünç alma seçeneğine sahiptir. ikincisi, normal finans şirketlerinin aksine.

Eskiler, havuzdaki varlıklarıyla, yokluklarında bile onlar için gelir yaratan bu süreçten en çok yararlanır. Borç verme sistemi, dünyanın en popüleri Binance olmak üzere dünyanın çeşitli fintech platformlarında mevcuttur. LEND by Aave'i kullanmak çok basittir:

  • Kullanıcının halihazırda bir e-cüzdanı yoksa, ilk adım bir e-cüzdan edinmektir. ERC-20 jetonlarını destekleyen her cüzdan otomatik olarak tüm LEND jetonlarını destekler;
  • Kullanıcı bir cüzdan aldığında, şirketin web sitesi app.aave.com'u ziyaret etmeli, bir kullanıcı hesabı oluşturmalı ve ardından cüzdanı platformdaki hesaba bağlayın;
  • Bu işlem tamamlanır tamamlanmaz, kullanıcının platformda kullanmayı düşündüğü herhangi bir dijital para birimini ve tutarı yatırması gerekir.
  • İşlem hizmet tarafından onaylandıktan sonra , daha sonra, firmanın etkin çalışması ve bakımı için zorunlu kılınan bazı işlem ücretlerini kullanıcıdan tahsil etmeye devam edecektir.

Son olarak, süreç tamamlanmıştır, kullanıcı daha sonra görüntüleyebilecektir. mevcut varlıkların değerinden ve her bir işlemin veya havuzun oluşturacağı faizden oluşan portföyleri.

Bu, ödünç verme bölümünü bitirir. Ancak ödünç alma süreci ödünç vermekten biraz daha kapsamlıdır, birkaç benzerlik vardır – oturum açma ve cüzdanın çevrimiçi hesabına bağlanmanın yanı sıra oluşturma.

  • Bu yapılır yapılmaz, kullanıcı ödünç alma seçeneğinin bulunduğu ekranın sağ üst köşesini kontrol eder, tıklar ve ardından “ödünç al” seçeneğini seçer
  • Ardından kullanıcının seçmesi gerekir. ödünç almak istedikleri kripto para biriminin şekli ve değeri.
  • Daha sonra kullanıcıya, sabit veya değişken olsun, maruz kalmak istediği faiz oranını seçme seçeneği sunulacaktır. Buna karar verildikten sonra kullanıcı devam edebilir.
  • Seçimin tüm ayrıntıları daha sonra bir sonraki sayfada görüntülenecek ve müşterinin ne kadar borç almak üzere olduğunu, faiz oranının şeklini ve değerini teyit etmesine olanak tanıyacaktır. Rakamlar müşteriye uygunsa, gönder'e tıklayarak devam edebilir. Ancak değilse, geri dönmek ve önceden seçilmiş birkaç şeyi ayarlamak için “geri seçeneği mevcuttur.
  • Ayrıntılar onaylandıktan sonra, iki açılır pencere belirir, her iki seferde de “devam et”i seçin ve süreç tamamlanacak.

Sonuç

Finans ve teknoloji endüstrisinin geleceği, Merkezi Olmayan Finans ve dijital para birimleri kullanan fintech kuruluşlarına doğru gidiyor.

Aave borç verme platformu, fazlalığı olan ve borç vermek isteyen kripto para birimi sahipleri ile ihtiyacı olan ve borç almak isteyenler arasındaki uçurumu kapatmaya yardımcı olur. Aave'nin, varlığının üç yılı boyunca elde ettiği başarı göz önüne alındığında, ödünç ver ve ödünç al sistemiyle ilgilenen önde gelen FinTech kuruluşlarından biri olması bekleniyor.

Bu arada, kullanmayı düşünüyorsanız, hizmetten yararlanan, ancak şu anda kripto para birimi satın almak için gereken paraya sahip olmayan bir test sürümü, gerçek platformu kullanmaya hazır olana kadar tüm işlemleri sahte para kullanarak gerçekleştirmenize olanak tanıyan Kovan Testnet'te mevcuttur.

Share