Instagram Makaraları Özelliğinin Tam İncelemesi | bozuk para hoparlörü

Yeni piyasaya sürülen Instagram Reels, rakip bir sosyal medya devi TikTok ile pek çok benzerliğe sahip gibi göründüğünden, bu kılavuzda Instagram Reels'in piyasaya ne kattığını, ikincisine kıyasla açıklamak istiyoruz.

Facebook Inc, en çok aranan sosyal medya platformlarından biri olmaya devam ediyor. Yeni piyasaya sürülen Instagram Reels, birçok benzerliği paylaştığı için tartışmalı medya platformu TikTok'a benziyor. Yeni teklifin rakiplerine paralarının karşılığını alıp almayacağı henüz belli değil.

Bu sosyal medya platformları, ana kullanıcıları olarak 13 ila 24 yaş arasındaki gençlerin bulunduğu bir pazara odaklanırken, bu yaşın üzerindeki hesap sahipleri, trendler ve videolar çoğu zaman eğlence açısından ilgi alanlarıyla rezonansa girmediği için genellikle kendilerini kaybolmuş hissederler. Bu kılavuz, TikTok ile karşılaştırıldığında Instagram Reels'in piyasaya neler getirdiğini açıklıyor.

Instagram Reels ve Neler Sunması Gerekiyor

Video düzenleme, akıllı telefonların gelmesinden önce masaüstlerinde göz korkutucu bir görev gibi görünüyordu. Bununla birlikte, TikTok ve Instagram gibi sosyal medya uygulamalarının icadı, istenen efekti elde etmek için basit dokunuşlar ve kaydırmalar ile uygulamalarını kullanımı kolay bir şekilde tasarlayarak düzenleme stresini hafifletti.

Bazı özellikler şu anda mevcut. her iki platform da şunlardır:

  • Video yapma özellikleri (birkaç eğitim içeren fotoğraf ve video filtreleri, müzik kitaplığına kolay erişim ve müzik düzenleme seçenekleri)
  • Geçerli olanlara erişim kolaylığı Instagram hesap sahipleri.

Tüm bu özellikler, hem yeni hem de mevcut kullanıcıların Makaraları kullanarak küçük bir zaman diliminde gönderi oluşturmasını kolaylaştırır.

Instagram'da bu özellik için Reel adının seçilmesi, bir videonun öne çıkan bir makarasına veya aynı veya farklı filmlerden birkaç klipten oluşan bir derlemeye benzerliğiyle sunduğu özelliklerle rezonansa giriyor gibi görünüyor.

Nasıl? İşler

Makara Yapma

Instagram fotoğraf özelliğinin altındaki Makaralara Dokunma. Makarayı oluşturmaya başlamak için ekranın sol kenar çubuğundan bir dizi sezgisel fotoğraf değiştirme aracı açılır ve şunları içerir:

  • Ses: Instagram, bir vurgu makarası yapmak için aralarından seçim yapabileceğiniz birkaç şarkı sunar. Kullanıcıların ayrıca bir makara yaparak yerel kitaplıklarından seçim yapmalarına izin verilir. Kitaplıklarından şarkılarla makaralar oluşturan kullanıcılar, video yapıldıktan sonra kredilendirilir ve herkese açık bir profile sahip kayıt makaraları, diğer kullanıcıların kayıt listenizden “Sesi Kullan”ı seçerek sesinizi kullanmasına olanak tanır.
  • AR Efektleri: Efekt galerisi, makaralarınızı hayata geçirmek için birçok seçenek sunar. Instagram ve diğer birçok sosyal medya uygulaması, yükledikten sonra resimlere gerçekçi ve renkli efektler vermek için bu filtreleri içerir.
  • Zamanlayıcı ve Geri Sayım: Zamanlayıcı özelliği, kullanıcıların telefonlarını konumlandırmasına ve makaraları eller serbest hale getirmesine olanak tanır. Zamanlayıcıya tıklamak otomatik olarak 3'ten geri sayıma başlar ve kullanıcıların zamanı istedikleri gibi değiştirmelerine de izin verilir.
  • Hizala: Kayıtlar, konum değişikliği, kıyafet değişikliği veya videoya başka birkaç kişinin dahil edilmesi gibi birçok önemli olay için ayrı ayrı ve sırayla tek bir makarada hizalanabilir.
  • Hız: Hız artırılabilir veya azaltılabilir. videonun bir bölümü için istenen hareket efektlerini elde edin ve bu, bir şarkıda ritmi korumak için kullanılabilir.

Makaraların yapılabileceği birkaç yol vardır; yerel kütüphaneden kaydedilmiş videoları seçmek veya bir kerede bir veya tüm klipler yapmak. Yakalama düğmesini tıklayıp basılı tutmak, yeni bir makara başlatmaya yardımcı olur ve kayıt süresini belirtmek için bir ilerleme çubuğu açılır. Elinizi yakalama düğmesinden çekmeniz makarayı durdurur.

Video Kayıtlarını Paylaşma

Makaralar, insanların deneyimlerini ve anılarını web'de ve bu videolarda daha büyük bir toplulukla paylaşmaları için yeni bir yol sağlar. paylaşılarak ve yeniden paylaşılarak iletilir.

  • Herkese Açık Profili olan kullanıcılar için: Kullanıcılar, daha büyük bir Instagram gövdesi tarafından görüntülenebilecekleri, yorumlanabilecekleri ve yeniden yayınlanabilecekleri kollarına makaralar göndererek izleyicileriyle etkileşime geçebilir. Profilinize yükleyerek arkadaşlarınızla içerik paylaşma imkanı da vardır. Müzik, filtre veya hashtag gibi ekstralarla yüklenen makaralar, platformda belirli etiketlere veya şarkılara sahip makaralar aranarak bulunabilir.
  • Gizli Profili olan kullanıcılar için: Bilinmeyen birkaç gönderi varken Kullanıcılar platformda görüntülenebilir, Reel, yayınlarındaki izleyicileri yalnızca sayfalarını takip eden kişilerle sınırlayarak kullanıcıların platformdaki gizliliklerini yönetmelerine olanak tanır. Bu kullanıcılara platformlarında Arkadaşlar denir.

Bir makara yapıldıktan sonra, videoların kaydedilebileceği, kapak resimlerinin değiştirilebileceği, sloganların ve açıklamaların eklenebileceği paylaşım sekmesine atlayın. . İçeriği yükledikten sonra, takipçilerinizin tüm makaralarınızı kontrol etmek için gidebileceği profilinizin Makaralar bölümünde bulunabilir. Ana profilinizi paylaşmak, seçime bağlı olarak kaldırılabilse de, herkes tarafından erişilebilir olduğu anlamına gelir.

Hesabın türü ne olursa olsun, herkese açık veya özel, Kaydedilen Makaralar hikayenize yüklenir ve görüntülenebilir. herkes tarafından.

Share