2021'de En İyi Sağlık Hisseleri

2021'de sağlık sektörü ve hisse senetleri önemli değişiklikler yaşıyor. Burada yatırım yapabileceğiniz ve iyi getiri elde edebileceğiniz sektördeki en iyi performans gösteren hisse senetlerini açıklıyoruz.

Sağlık sektörü, her ülke ekonomisi için en önemli sektörlerden biridir. Yüz binlerce insanı istihdam ediyor ve bu ülkeler için milyarlarca gelir üretiyor, bu da onu yüksek öncelikli bir sektör haline getiriyor. Bu, paranızı bu sektöre yatırmak için birçok fırsatın olduğu anlamına gelir. Ama hangi hisseler sizin için en iyisi olacak? Yatırım yolculuğunuza hemen başlayabilmeniz için 2021'deki en iyi sağlık sektörü hisselerinin bir listesini hazırladık!

Bu Yıl Dikkate Alınması Gereken En İyi Sağlık Hisseleri

2021'de en iyi performansı gösteren şirketlere bir göz atalım.

 • UnitedHealth Group

UnitedHealth Group Inc (NYSE: UNH) yalnızca Amerika'da değil, dünya çapında en büyük sağlık sigortacılarından ve sağlayıcılarından biridir. 100 milyondan fazla insan, hem bireysel hem de grup planları için sigorta ihtiyaçlarını yönetmek için UnitedHealth'e güveniyor. Şirket, tıbbi bakım, eczane yardım yönetimi (PBM), diş sigortası, davranışsal sağlık çözümleri, medicare takviyeleri (Medigap) dahil olmak üzere çeşitli hizmetler ve insanların basitleştirerek daha sağlıklı yaşamalarına yardımcı olmak için tasarlanmış diğer ilgili ürün ve hizmetleri sunmaktadır. sağlık sektörü.

UnitedHealth Group hissesi ile bir yatırımcı, hem UnitedHealth'in iş modelinin sağlığından hem de çeşitlendirilmiş portföyünden potansiyel olarak yararlanabilir. UnitedHealth büyümeye ve sağlık sektöründeki ürün yelpazesini genişletmeye devam ederken, yatırımcılar bu hisseyi portföylerine eklemeyi düşünebilirler.

 • Danaher

Danaher

Danaher (NYSE: DHR), Eylül 2021 itibariyle 228,91 milyar dolarlık piyasa değeri olan, çeşitlendirilmiş bir teknoloji ve üretim şirketidir. Yaşam Bilimleri bölümü gelir bakımından en büyük olmak üzere altı segmentte faaliyet göstermektedir. Şirketin ürünleri şunları içerir:

 • Test & ölçüm aletleri, tıbbi cihazlar & ilaç keşif araştırmalarında kullanılan ekipman;
 • Dental görüntüleme sistemleri ve klinik izleme çözümleri;
 • Kritik bakım uygulamaları için biyocerrahi implantları ve anemi test reaktifleri gibi kan yönetimi teknolojileri.

Danaher 1969 yılında William J. Danaher Jr., Jim Lenehan, Jack Brown ve Robert Stone tarafından Washington DC'de öncelikle askeri uçak üretim hatlarında kullanılan metal kesme aletlerini üretmek üzere kuruldu.

Şirket, 2021'de hisselerinin %110'dan fazla arttığını gördü ve birçok yüksek dalgalanma yaşadı. Danaher, bir noktada %25'in üzerinde kazanç elde ederek tüm zamanların en yüksek seviyesine bile ulaştı. Bu, temel olarak hasta bakımını iyileştirmeyi amaçlayan yeni ürün lansmanlarından kaynaklanmaktadır.

Danaher, 2020 için ortalama %19'luk bir getiri (fiyat değişikliği) ile sektöründeki diğer hisse senetlerine kıyasla iyi bir performans sergiliyor. Bu, Johnson & Johnson (NYSE: J&J) %17, STERIS PLC %15, HLTHCVS INC %13 ve THERMO FISHER SCIENTIFIC INC %12 ile.

 • Sage Therapeutics

  • Sage Therapeutics

   • Sage Therapeutics

    • Sage Therapeutics

     • Sage Therapeutics

      • li>

      Sage Therapeutics, Inc. (NASDAQ: SAGE) San Diego merkezli bir biyofarmasötik şirketidir. Merkezi sinir sistemi bozukluklarını tedavi etmek için yeni bir oral ilaç sınıfına öncülük ediyor.

      Sage, Doğum Sonrası Depresyonu tedavi etmek için en son ilacı olan Zulresso için 2021'de haberlerde yer aldı. Şirket, bu ilacı majör depresif bozukluk (MDD) için ek bir tedavi olarak inceleyen bir Faz III klinik deneyi başlattıklarını duyurdu. Bu, önceki iki Faz II çalışmasından elde edilen olumlu sonuçların ardından gelir. Minimal yan etkilerle plaseboya göre istatistiksel olarak anlamlı gelişmeler gösterdiler. Analistler, satışları umut verici göründüğü için Sage'in hisselerinin 2025 yılına kadar performans göstermeye devam etmesini bekliyor. Ayrıca, Sağlık Hizmetleri Stoklarının performansının 2021 ile 2025 yılları arasında yıllık %27 olduğu tahmin ediliyor.

      • Organon & Co.

      Organon & Co. (NYSE: OGN), 2021'de etkileyici getiriler elde etmiş, NYSE'de listelenen bir hisse senedidir. Yukarı yönlü gidişatı sona erecek gibi görünmüyor.

      NYSE listesinde yer alan bir şirket olan Organon & Co., sağlık sektöründe şeffaflık görevinin bir parçası olarak incelemeye ve düzenlemeye tabidir. Bu, özellikle bildirilen birkaç dolandırıcılık vakasının ekonomik durgunluk nedeniyle 2009 yılında NYSE piyasalarını sarsmasından sonra belirgindi. NYSE ayrıca, önemli varlık ve yükümlülüklere ilişkin yıllık açıklamalar, gelir tabloları ve hissedarların bilgilendirmesi gereken diğer bilgiler de dahil olmak üzere, kurumsal yönetim ve borsaya kote olma gerekliliklerine ilişkin kurallara uyumu da içeren, yetkisi altındaki tüm şirketlerin uyumluluğunu sağlamaktan sorumludur. Organon & Co.

      • Sezgisel Cerrahi

      Intuitive Surgical (NASDAQ: ISRG) sağlık sektöründe faaliyet göstermektedir. Şirket, ameliyat sırasında robotik destekli cerrahi ürünler ve hizmetler sunarken aynı zamanda hasta bakımını ilerletmek için robotik teknolojisini araştırıyor. Intuitive aşağıdaki temel ürün platformlarına sahiptir: Da Vinci Xi, Da Vinci Si, Mazor Robotik Rönesans Sistemi (Mazor X), tek Portlu Orbera İntragastrik Balon Terapisi (Orbera IGB) ve Harmony™ Geri Alınabilir Vena Cava Filtreleri ve amp; Diğer Girişimsel Kardiyoloji Teknolojileri platformu.

      Şirketin amiral gemisi ürünü, bir veya iki büyük kesi yerine birkaç küçük kesi ile karmaşık ameliyatları gerçekleştirmek için ileri teknolojileri kullanan daVinci® Cerrahi Sistemidir.

      p>

      Analistler, Sezgisel Cerrahi'nin büyümesini bekliyor. Eylül 2021'de, Intuitive Surgical'ın hissesi Nasdaq 100 endeksinde (IXIC) en iyi performans gösteren şirkettir. Zacks Investment Research, Inc'e göre, Intuitive Surgical, yatırımcıların 2021'de satın almayı düşünmesi gereken en iyi sağlık stoklarından biri. 260 $ fiyat hedefi ile derecelendirme. Ayrıca, Ağustos 2021'de Intuitive Surgical, Fortune dergisi tarafından da Vinci cerrahi sistemleri gibi tıbbi cihazların satışından para kazanma konusunda en iyi şirketler listesinde yer aldı.

      • Vertex Pharmaceuticals

      Vertex Pharmaceuticals (NASDAQ: VRTX), insan terapötiklerinin keşfine, geliştirilmesine ve ticarileştirilmesine odaklanan bir biyoteknoloji şirketidir. Şirket, birçoğu onaylanmış ilaçları tarafından ele alınan, yaşamı tehdit eden hastalıkların birçok aşaması için hem küçük moleküllü hem de protein terapötiklerini keşfetti. Vertex Pharma, bu hastalıklarla ilişkili hatalı protein işlemeyi değiştirmeyi amaçlayan ilaçlar geliştiren birkaç şirket arasındadır.

      Vertex Pharmaceuticals hisselerini borsacınızdan veya çevrimiçi bir aracı kurum aracılığıyla satın alabilirsiniz. VRTX ticaret sembolünü aramanız ve ardından seçtiğiniz hesap türü, nakit veya marj hesabı ile bir emir vermeniz gerekir. Ancak, piyasadan Vertex Pharmaceuticals hissesi satın almaya başlamadan önce, bazı yasallıkların netleştirilmesi gerekiyor.

      • Moderna

      Moderna Inc (NYSE: MRNA), ciddi rahatsızlıkları olan hastaları tedavi etmek için haberci RNA (mRNA) ilaçları geliştiren ve ticarileştiren bir biyoteknoloji şirketidir. Şirketin üretim hattını oluşturduğu teknoloji, kanser, bulaşıcı hastalıklar, nörolojik hastalıklar ve otoimmün hastalıklar gibi bazı ciddi hastalıklara yönelik potansiyel tedavilerle doludur.

      Moderna, Moderna'ya yatırım yapmayı özellikle biyoteknoloji yatırımcıları için ilginç kılan bazı benzersiz niteliklere sahiptir. 2021'de Moderna, ALS'yi tedavi etmek ve nöronlardaki altta yatan nedenini tersine çevirmek için bir ilaç adayı olan mRNA-1656'yı geliştiriyor. Moderna, Merck & Co., Inc. (NASDAQ: MRK) ve Biogen Inc (NASDAQ: BIIB). Moderna, Gilead Sciences, Inc.'den (NYSE: GILD) devam eden nakit enjeksiyonları ve Celgene Corporation (NASDAQ: CELG), Pfizer Inc (NYSE: PFE), Roche Holding AG ( NASDAQ: RHHBY) ve GlaxoSmithKline plc (NYSE: GSK).

      • GlaxoSmithKline

      GlaxoSmithKline plc (NYSE: GSK), genel merkezi Londra, Birleşik Krallık'ta ve yaklaşık 100 ülkede ofisleri bulunan bir İngiliz ilaç şirketidir. Şirket 2000 yılında Glaxo Wellcome ve SmithKline Beecham'ın birleşeceklerini açıklamasıyla ortaya çıktı. Glaxo Wellcome'un tarihi, Dorchester Gümrük Müsteşarı Bay Edward Alured'in Berwick Church-Yard'a bir ilan asarak işinin reklamını yapmanın iyi bir fikir olacağını düşündüğü 1715 yılına kadar uzanır. GlaxoSmithKline dört ana bölümde faaliyet göstermektedir: İlaçlar, Aşılar, Tüketici Sağlığı ve Performans Malzemeleri.

      21 Şubat 1997'de Londra'da ticarete başlamasından bu yana, halka açık bir limited şirket olarak GSK hissesi katlanarak büyümüştür. İlaç devi, Birleşik Krallık'taki en büyük şirketlerden biridir GlaxoSmithKline plc, reçeteli ilaçlar, aşılar ve tüketici sağlık ürünleri dahil olmak üzere farmasötik ürünleri keşfeder, geliştirir, üretir ve dağıtır.

      Analistler, GlaxoSmithKline stoklarının artacağını tahmin ediyor. yılda %12,74 oranında.

      Sonuç

      2021'de, sağlık sektörü ve stokları, kısmen birkaç popüler ilacın patent süresinin sona ermesi ve daha fazla ilaçla giderek daha rekabetçi hale gelen bir pazar nedeniyle önemli değişiklikler yaşıyor. Daha düşük fiyat talep eden mükellefler. Baskı sadece Amerika Birleşik Devletleri'nden gelmiyor, ancak bu güçlerin ABD şirketlerinin yanı sıra Johnson & Johnson (NYSE: JNJ), Pfizer Inc. (NYSE: PFE) ve Merck & Co., Inc. (NYSE: MRK).

      Share