Bloomberg İş Modeli: Şirket Yıllık Geliri Nasıl Elde Ediyor?

Bloomberg işi hakkında bilmeniz gerekebilecek her şeyi kontrol edin – geçmişi, kilit segmentleri, hizmetleri & araçlar, en son etkinlikler ve gelecek planları.

Bloomberg L.P., 1981 yılında Michael Bloomberg tarafından Duncan Macmillan, Thomas Secunda, Charles Zegar ile birlikte Merrill Lynch'in faaliyetlerine başlamak için yaklaşık 10 milyon dolar ödediği özel bir işletmedir.

Bloomberg L.P., bilgi ve finansal çözümler konusundaki uzmanlığıyla da tanınır. Şirket ayrıca Bloomberg L.P.'nin profesyonel hizmeti aracılığıyla şirketlere ve finans firmalarına bilgi dağıtıyor. Bu tür hizmetler arasında, tümü Bloomberg L.P.'nin finansal istikrarına yardımcı olan hisse senetleri için alım satım yazılımı, analiz araçları ve bilgi hizmetleri biçiminde ticari ve finansal getirileri artırmak için araçlar sağlama yer alır.

Kuruluş, aynı zamanda, dünya çapındaki – TV istasyonu, Haber sektörü, radyo sosyal yardım ağı ve ünlü Bloomberg Businessweek. Bloomberg L.P. şu anda yaklaşık 167 lokasyonda 18.000'den fazla çalışanı olan uluslararası bir şirkettir.

Kuruluşunun aynı yılında, firma Salomon Brothers'ı satın aldı ve Michael, IMS'yi (Yenilikçi Pazar Sistemleri) kurmak için kullandığı yaklaşık 10 milyon doları aldı. Salomon için yerleşik ve son derece verimli bir finansal araç geliştiren Bloomberg, Wall Street'teki firmalara hesaplayan, analiz eden ve veri ve bilgi sağlayan kendi aracını oluşturmaya devam etti.

Firmanın özel terminali bir yıl sonra oluşturulduğunda, Lynch, söz konusu terminallerin 15'inden fazlasını satın aldı ve yatırımı, işletmenin diğer rakiplerine beş yıllık bir reklam yasağına rağmen, firmanın hisselerinin dörtte birini 25 milyon doların üzerinde tuttu. Bu kısıtlama 1984'te kaldırıldı.

Bloomberg, 1986'da bir sınırlı sorumlu kuruluş haline geldi ve birkaç yıl sonra, Tradebook and Messaging Service'i yayınladı. Özel şirket ayrıca Bloomberg News adlı bir haber platformunu hayata geçirdi ve 1990 yılında Matthew Winkler adında yeni bir direktör atadı. Örgüt daha sonra Merrill'in hisselerinin bir kısmını firma olarak yaklaşık 200 milyon dolara geri satın aldı. 1 milyar doların üzerinde olduğu tahmin ediliyor. Lynch'in kalan %20'si daha sonra 2008'deki bir kriz sırasında bu mali döngüde ağır kayıplar meydana geldiğinden firmaya geri satıldı.

Bloomberg Business Outlines

Firmanın küresel tanınırlığı, son birkaç yılda çeşitlenmesine ve diğer alanlara genişlemesine izin verdi. Kurumun odak noktası olan Profesyonel Hizmetler departmanı, bir dönem firmanın yıllık gelirinin %92'sine kadar katkıda bulunmuştur. Bloomberg Terminal, alım satım uzmanları için hem finansal hem de gerçek zamanlı piyasa verilerini inceleyen ve geliştiren bir bilgisayar hizmetidir.

Veri analizi, kuruluşun hızla yükselen sektörlerinden biri olarak bilinir ve bir dizi hizmet sunar. veri ticaretindeki ürünlerden Varlık Yönetimine ve finansal analize ve daha fazlasına kadar.

Bloomberg News, kuruluşun Radyo hizmeti, Televizyon yayını ve BusinessWeek dergisini içeren medya kuruluşları aracılığıyla yayın yaparak müşterilere bilgi vermekle görevli haber hizmeti departmanıdır.

2010'da firma Bloomberg adlı başka bir sektör yarattı. Kullanıcıların eş zamanlı yasal bilgilere erişmesini sağlayan bir ödeme hizmeti olan Hukuk, kesinlikle gerçekleri bulma amaçlıdır. Hükümetleri de aynı hizmeti devlet yetkililerine sunuyor.

Bloomberg'in Profesyonel Hizmetleri

Bloomberg'in Profesyonel Hizmetleri oldukça pahalıdır ve yıllık yaklaşık 19.000 $ ile 24.000 $ arasındadır. Bunun yanı sıra, Bloomberg Hükümeti ve Bloomberg Yasası, politikacılara ve hukuk pratisyenlerine, bölgede kullanıcı başına sırasıyla 5.700 dolar ve 475 dolar ücret karşılığında yasal veriler sunuyor. Analist Jennifer Milton'a göre Bloomberg terminalinin 2018'de elde ettiği gelir %76,6 civarındaydı.

Bloomberg Hukuk Birimi

2010 yılında faaliyete geçen Bloomberg Yasası, iş rakipleri LexisNexis'e alışılmadık ve farklı bir strateji getirdi; LexisNexis aylık bir abonelik ücreti talep ederken, ilki kullanıcıların aşağıdakiler gibi bilgiler için kullanım başına ödeme yapmasına olanak tanır; İç Gelir Kanunlarının en yeni bölümleri, belirli bir hakimin halka açık bir şirkette sahip olduğu hisse veya bir yerin belirli kanunları. Bu tür bilgiler, araştırılması zor bir görev olabilir, bu nedenle Bloomberg yasaları bu tür bilgileri müşteriler için ortaya çıkarır.

Bloomberg'in Devlet Operasyonları

Bu bölüm, devlet dairelerinden belirli bir zamanda ve düzeyde hangi yasaların geçtiği ve belirli bir yasanın ne zaman değiştirildiği hakkında bilgi sağlamak için aylık 5,700 ABD doları ücret almaktadır. Bloomberg Hükümeti, baştan sona bir Senato grup toplantısında yaşananlar gibi olayların ayrıntılı bir dökümünü sağlar. Sunulan hizmetler hızlı, güvenilir ve güvenilirdir ve Bloomberg L.P. için bir müşteri tabanı vardır.

Bloomberg'in Kapitalist Operasyonları

Bloomberg fonu, Silikon Vadisi'nde bulunan limited ortaklık firması tarafından kurulmuş bir risk sermayesi fonudur. 70 milyon doları aşan bu kapitalist firma, 25 milyondan fazla kullanıcısıyla web'deki en ünlü programlama ders sitelerinden biri olarak bilinen Codecademy gibi birkaç yeni kuruluşa büyük yatırımlar yaptı.

Newsle ayrıca çeşitli yatırımlarından biridir ve istek üzerine belirli kişiler hakkında hikayeler sunmak için bir hizmettir. Firma daha sonra 2014 yılında bilinmeyen bir ücret karşılığında LinkedIn Corp'a satıldı. Bu kapitalist iş, Bloomberg L.P.'nin yaklaşan firmaları pahalı olmadan fark etmesinin çok kolay bir yolu ve bir yan kuruluşa dönüşmeden kendi başına kar elde etmeyi amaçlıyordu. of Bloomberg L.P.

Bloomberg ile İlişkili Diğer Kuruluşlar

Bloomberg büyük bir şirkettir ve Polarlake gibi diğer küçük işletmelere hizmet vererek küçük, orta ve büyük boyutlardaki bilgileri yorumlamalarına ve işlemelerine yardımcı olur aynı zamanda uygun maliyetli olurken. Bloomberg's View, haber platformunun bir yan kuruluşudur ve basılı ve web üzerinden yayın yapmak için birkaç haber yazarı ve gazeteciyi kazançlı bir şekilde istihdam etmiştir.

Bloomberg'in hangi bölümünün yıllık olarak en fazla geliri elde ettiğini açıklamak istemedikleri için belirlemek mümkün değil; ancak, en küçük bölümlere kıyasla komisyon alınan yüzdeler biliniyor ve Bloomberg View en küçük yüzdeye sahip.

Bloomberg'in Gelecek Tahminleri

Bloomberg L.P.'nin yıllardır işlerinin zirvesinde olduğu biliniyor, yeni startup'ların yanı sıra diğer organizasyonlar da finansal ve ekonomik pazarda onlarla rekabet etmek için mücadele ediyor çünkü sayısız hizmetleri onlara Senfoni'ye kadar geniş bir tüketici tabanı getirdi. Alphabet Inc değerli bir rakip olduğunu kanıtladı ve Bloomberg o yıl zarar etti.

Bloomberg'in hizmetleri, yıllık gelirleri, finans sektöründeki bilgi hizmetlerinin gerçekliğine kefil olabilecek sayısız müşterilerinin bir kanıtı olduğu için hala yüksek talep görüyor. Bloomberg'in 2013 skandalı, kuruluş için unutulması gereken bir skandalı, çünkü minimum etkiyle ortaya çıkmış olsalar da, gazetecilerin özel bilgilerine erişmesine izin veren gizlilik ihlali nedeniyle firma birçok güvenilmeyen müşteriyle kaldı.

Bloomberg'in Yıllık gelirini sürekli olarak yeniden yatırdı ve Terminal bölümü için büyük bir rekabet olmamasına rağmen, uzmanlar diğer bölümlerin 2018'de net gelirlerinin yaklaşık %25'i kadar gelir getirmesi nedeniyle öngörülebilir gelecekte şirkete meydan okumak için girişimleri projelendiriyor. önceki yıla göre %14'lük artış.

Önemli Zorluklar ve Son Olaylar

Bloomberg, yıllar boyunca sayısız hizmetle ufkunu genişletmeye devam etti, küreklerine dayanmayı reddetti ve bu, firmayı geniş bir tüketici tabanıyla sektörde büyük bir oyuncu haline getirdi, şirkete herhangi bir mali tehdide karşı ayakta durma yeteneği kazandırıyor.

2007'de kadın personel için hamilelik izni ve 2013'te mahremiyet ihlali ile ilgili bir davada dava açıldığından, yasal sıkıntılar örgütün gözünden kaçmadı.

Mevcut siyasetle ilgili olarak, Michael Bloomberg, Joe Biden'ın Demokratik başkanlık bileti için Sanders'ı yenme arayışının aktif bir destekçisidir ve Biden'ın seçimler yaklaştığında sonunda Başkan Donald Trump'ı yenebilmesi için yaklaşık altı eyalette kampanya ofisleri kurmayı amaçlamıştır. düşüş. Parti adaylığını ve girişimini, Hawkish LLC'yi kaybettikten sonra planları açıklandı. Cumhuriyetçilere karşı duran, cumhurbaşkanlığı seçimleri için teklifini desteklemek için kullanıldı.

Başlangıç ​​ayrıca şunları içeren bazı sınırlamalara sahipti; bir adayın kampanyası için fon sağlamak ve mevcut çalışanları kullanmak için bir adayla görüşüyorlar ve gizli bilgilerin sızmasını önlemek için yeni alımları dikkatle inceliyorlar.

Bloomberg işi demokratik adaylığı kaybetse de, açıkça Demokratik adaylığı kazanana, göreve koşarken kendisi için kurduğu tüm kaynakları kullanması için desteğini verdi. Michael Bloomberg'in kampanya yöneticisi Kevin Sheekey de tanıtım elde etmek için Joe Biden için reklam yayınlamaya ve başkanlık seçimlerinde Trump'ı istikrarsızlaştırabilecek reklamlar yayınlamaya devam edeceğine söz verdi.

Sonuç

Birkaç tanesi kuruluşlar yıllar içinde yükseldi ancak hiçbiri Bloomberg ile rekabet edemedi ve firma uzun süre kalmaya hazır görünüyor. Firma katlanarak büyümeye devam ediyor ve 400'den fazla temsilciyi bir araya getiren yıllık ekonomi forumu ve 5 trilyon doları aşan ekonomik değeriyle Bloomberg, uzun bir süre gündemde kalacak gibi görünüyor.

Share