FANGMAN Hisse Senetleri Nelerdir? | bozuk para hoparlörü

“FANGMAN” kısaltması, borsadaki en büyük 7 teknoloji kuruluşunun birleşik gücünü daha fazla incelemek için tüccarlar tarafından türetilmiştir. Teknoloji endüstrisindeki büyük oyuncular ve performansları hakkında bilmeniz gereken her şeyi kontrol edin.

Teknoloji endüstrisi 2000'lerin başında bir kargaşa geçirdiğinde, Nevada'daki Silikon Vadisi ile dünyanın finansal manzarasını değiştirdi ve yeniliklerin ve ilerlemenin merkezi haline geldi. Birkaç teknoloji şirketi, 2000'li yıllarda, milyarlarca insana hizmet ve ürün sağlayan hanehalkı isimleri ve küresel yayılan şirketler haline geldi. Bunların en büyüğü sözde FANGMAN'ı oluşturdu.

FANGMAN kısaltması Facebook Inc. (NYSE: FB), Apple Inc. (NYSE: AAPL), NVIDIA Corp. (NYSE: NVDA), Google LLC'nin kısaltmasıdır. (NYSE: GOOGL), Microsoft Corp. (NUSE: MSFT), Amazon.com, Inc. (NYSE: AMZN) ve Netflix Inc. (NYSE: NFLX). Onlar, teknoloji sahnesindeki en büyük oyuncular olan ilk yedi teknoloji şirketi. FANGMAN hisseleri, yatırımcıların bir miktar iyilikle baktığı somut ve yükseliş varlık havuzunu temsil ediyor. Yatırımcıların endüstrinin juggernaut'larının arkasına para koymalarına izin veriyorlar. 7 trilyon doları aşan toplu piyasa değeri, birkaç ülkenin toplam GSYİH'sinden daha fazla.

Tüm bu şirketler mütevazi başlangıçlardan yola çıkarak sıfırdan dünyaca ünlü holdinglere geçti. Facebook Inc., 2004 yılında Harvard'da Mark Zuckerberg, Eduardo Saverin, Andre McCollum, Dustin Moskovitz ve Chris Hughes tarafından kuruldu. Üyelik önce Harvard öğrencileriyle sınırlıydı, ancak daha sonra diğer okullara ve dünyanın geri kalanına yayıldı. Zuckerberg şu anda tüm sosyal medyanın kralı olan Whatsapp ve Instagram'ın sahibi. 23 yaşında en genç milyarder oldu ve Nisan 2021 itibariyle 109,9 milyar dolar değerinde.

Apple Inc., çok uluslu teknoloji tabanlı bir firmadır. Steve Jobs, Steve Wozniak ve Ronald Wayne, onu 1976'da kurdu. Firma, tüm iOS cihazlarını kapsayan donanım ürünleri üretiyor. Buna öncülük eden Steve Jobs, 2011'de öldü ve ardından yerini Jobs'un COO'su olan Tim Cook aldı.

NVIDIA Corp., “GeForce” etiketli oyun birimleri için Grafik İşlem Birimleri üreten teknoloji tabanlı bir kuruluştur. Organizasyon 1993 yılında Jensen Huang, Curtis Priem ve Chris Malachowsky tarafından başlatıldı. Şirkete, CEO olarak görev yapan ve Nisan 2021 itibariyle yaklaşık 14,4 milyar dolar değerinde olan Jensen öncülük ediyor.

Google LLC. 1998 yılında Larry Page ve Sergey Brinn tarafından kurulmuş uluslararası bir kuruluştur. Aynı zamanda Alphabet Inc olarak bilinen bir holdingin önemli bir yan kuruluşudur. Şirketin başında Sundar Pichai olmak üzere Google, İnternet ile ilgili hizmetler ve ürünler konusunda uzmanlaşmıştır ve web tabanlı aramaya odaklanmaktadır.

Microsoft Corp. 1975 yılında William Gates ve Paul Allen tarafından başlatılan Amerika merkezli uluslararası organizasyon. Xbox konsolu gibi donanıma birkaç şubesi olan yazılım ürünlerinde uzmanlaşmıştır. Temel ürünleri arasında bilgisayar yazılımı, bilgisayar, mobil ve oyun sistemleri için donanımın yanı sıra bulut hizmetleri yer alır.

Amazon Inc., Amerika ve dünyadaki en büyük uluslararası teknoloji kuruluşlarından biridir. 1994 yılında Jeff Bezos'un garajında ​​kitaplar için çevrimiçi bir pazar yeri olarak başladı, ancak ABD'deki en değerli perakendeci olmak için genişledi. Amazon.com'un ürünleri arasında kitaplar, DVD'ler, müzik CD'leri, video kasetler ve yazılımlar, bebek ürünleri, tüketici elektroniği, güzellik ürünleri, bakkaliye ürünleri, mutfak eşyaları, mücevherler, müzik aletleri, spor malzemeleri, oyuncaklar ve çok daha fazlası gibi medya bulunur . Ayrıca Amazon, Amazon Prime, Amazon Video, Amazon Drive, Amazon Business vb. gibi bir dizi hizmet sunar.

Netflix Inc., abonelik tabanlı bir medya hizmet sağlayıcısıdır. Reed Hastings ve Marc Randolph 1997'de kurdu. Firma, aboneleri tarafından akış için güncel ve eski film ve dizi içeriklerini sunmayı hedefliyor. Ocak 2021 itibarıyla Netflix, 73 milyonu ABD'de olmak üzere 203,7 milyon aboneye ulaştı. Netflix'in ilk amacı, çevrimiçi bir DVD kiralama mağazası olarak hizmet vermekti. DVD'nin başarısından büyük ölçüde yararlandı ve gerçek zamanlı perakendecilerin rekabet edemediği hizmetler ve kataloglar sağlamak için İnternet ile e-ticaretin potansiyelini bütünleştiren ilk şirket oldu. 2012'den beri hem film hem de televizyon dizileri için yapımcı ve dağıtımcı olarak daha aktif bir rol üstlendi.

FANGMAN Stocks’ 2015 – 2019 Performansı

FANGMAN hisseleri başlangıçta tek bir varlık havuzuna katıldığında, piyasada çok iyi performans göstererek istekli yatırımcıların ilgisini çekti. Bu tür bir yükseliş davranışı 2014'ten 2018'e kadar vardı ve FANGMAN menkul kıymetlerinin ortalama fiyat-kazanç yüzdesini şaşırtıcı bir şekilde %69'a yükseltti

2018, varlık havuzu için olumsuz bir dönüm noktası oldu. FANGMAN hisseleri o yıl boyunca korkunç kayıplar yaşadı, ortalama fiyat-kazanç yüzdelerinin yaklaşık %23'ünü kaybetti ve fiyatlarda yaklaşık %2,5 düştü. ABD-Çin ticaret savaşı, Brexit, Facebook'un Cambridge-Analytica skandalı ve Huawei casusluk skandalı gibi faktörler o dönemde çok etkilenmişti.

Neyse ki 2019, FANGMAN hisselerinde yavaş ama istikrarlı bir toparlanma gördü. FANGMAN şirketleri, ABD-Çin ticaret savaşı çözüldüğünde hisse senedi fiyatlarının ortalama %1.7 artmasıyla 2018'in engellerini aştı. Ortalama fiyat-kazanç yüzdesi %43'te kalmasına rağmen, dahil olan şirketlerin tümü, gelir akışlarını kullanarak gelişme ve büyümeyi uygulamayı başardı ve bu da net varlıklarını önemli ölçüde artırmaya yardımcı oldu.

FANGMAN hisse senetlerinin bazıları 2019'da diğerlerinden daha iyi performans göstererek yılı yüksek yıllık getirilerle tamamladı. Özellikle bu getiriler Amazon için %23.03, Google için %28, Netflix için %21 olarak gerçekleşti. Bunlar 2019'daki en düşük değerli FANGMAN hisseleriydi. Facebook inc. %56 ile NVIDIA corp, %76 ile Microsoft ve %86 ile Apple yüksek notlarla tamamladı.

FANGMAN Hisse Senetleri Covid-19 Pandemisi Sırasında

Çoğu ülkedeki karantina kısıtlamaları 2020'nin hisse senedi ekosistemini etkiledi. Çoğu işletme başa çıkamadı ve kapanmak zorunda kaldı, ancak tüm FANGMAN şirketleri akış gibi çevrimiçi hizmetlere odaklandı. İçeride mahsur kalan ve gerçek dünyaya bağlanamayan kişilerle birlikte çevrimiçi dünya hızla büyüyen bir pazar haline geldi.

11 Haziran 2020'de Facebook, Apple, Google, Microsoft ve Amazon yaklaşık 270 milyar dolar kaybetti. Microsoft Corp. bu sayıya neredeyse 80 milyar dolar katkıda bulundu. Hisse senetlerinin değeri %5 düştü. Bu arada, Facebook ve Amazon “en büyük kazananlar” %3,4 düşüşle.

Netflix ve Nvidia ise hisse değerlerinde önemli artışlar yaşadı. İnsanların hareket edememesi nedeniyle Netflix ve NVIDIA'nın sağladığı çevrimiçi video akışı ve oyun hizmetlerine başvurdular.

FANGMAN hisseleri 2020'den önemli getiriler elde etti. %129 ile Nvidia, gruba liderlik etti, ardından %82 ​​ile Apple, %76 ile Amazon, %67 ile Netflix, %42 ile Microsoft, %33 ile Facebook ve %30 ile Google izledi.

FANGMAN Hisse Senetleri 2021'de

FANGMAN hisseleri, daha fazla insanın çevrimiçi hizmetlere abone olması, internet özellikli ürünler satın alması ve her gün internetin tam kullanımını keşfetmesiyle 2018'den bu yana değer kazanmaya devam ediyor.

Uzmanlar, 2018'den bu yana yükseliş hareketi tahmin etmeye devam ediyor. FANGMAN hisse senetleri 2020'de tüm zamanların en yüksek seviyelerine tırmanmaya devam ederken teknoloji hisseleri her ay yükseliyor. Teknolojideki ve akıllı iş modellerindeki gelişmeler bu yükselişi destekliyor.

FANGMAN Balonu Var mı?

FANGMAN hisse senetlerinin istikrarlı yükselişi, finans uzmanlarını teknoloji endüstrisinin büyümesinin yalnızca uzun ömürlü bir balon olduğu konusunda temkinli hale getirdi. Teknoloji hisseleri, Japonya ve Birleşik Krallık'ın birleşik GSYİH'sine uyan birleşik bir piyasa değeriyle finans piyasasını yuttu.

Birçok uzman, bu hisse senetlerinin çeşitli ölçümlerinin zirve yaptığı konusunda uyarıyor. Hisse senetlerinin devam eden ivmesine rağmen, uzmanlar hala 2000'lerin başındaki dot-com balonu ile teknoloji endüstrisinin mevcut büyümesi arasında, büyümesinin bir balon olduğunun açık işaretleri olarak paralellikler kuruyor.

Bununla birlikte, Goldman Sachs (NYSE: GS) ve Tom Dwyer gibi birçok finansal başıboş şirket ve şirket, FANGMAN'ın öngörülen değerinin daha da artacağını belirterek, en yüksek büyümeyi, potansiyel kazanmayı ve teknoloji hisse senetlerinin beklentilerini, giderek artan yüksek değerlemeyi haklı çıkarmaktadır. Bu nedenle, FANGMAN balonu olmadığı açıktır.

Aynı zamanda, çoğu piyasa analisti, FANGMAN hisseleri için en önemli riskin düzenleyici politika ve inceleme olduğu konusunda hemfikirdir. Sıradan yatırımcılara yönelik riski azaltmak için, hükümetler ve finans kurumları teknoloji şirketlerine daha katı kısıtlamalar getirecektir.

Sonuç

Teknolojiye dayalı şirketler dünyaya sürekli olarak hakim olacak çünkü teknoloji dünyaya girmenin yolu. gelecek. FANGMAN, onları ve kurumlarını sürekli olarak çevreleyen tartışmalara rağmen toplumdaki rolünü oynamaya devam etti. Her biri, bu ihtiyaç zamanında hükümete bağışta bulunarak ve Amerika'yı beslemek için yardım malzemeleri sağlayarak topluma geri veriyor.

Share