M1 Finance: Finansın Tam İncelemesi “Süper Uygulama” | bozuk para hoparlörü

 

M1 Finance otomatik yatırım platformunun tam incelemesine göz atın – temel özellikleri, platformla ilgili en iyi şeyler ve iyileştirilecek şeyler.

2015 yılında Kurucu ve CEO Brian Barnes tarafından başlatılan M1 Finance, yatırım, borçlanma ve nakit yönetimini kullanımı kolay tek bir otomatik platformda birleştiren bir Amerikan firmasıdır.

Hizmet, basitçe turta olarak bilinen ticaret için çeşitli seçenekler sağlamak için robot tabanlı bir danışma sistemi kullanır. Bu “turta” hizmet kullanıcısı için çeşitli yatırım alternatifleri içerir, ancak müşteri takas etmek istediği menkul kıymet türlerini seçme özgürlüğüne sahiptir. Seçim yapıldıktan sonra hizmet, parayı yatırımlar arasında dağıtmak için tüketici risk düzeyini kullanan diğer hizmetlerin aksine, fonları bu menkul kıymetler arasında otomatik olarak bölmeye başlar.

Kuruluşun şu anda iki alt bölümü vardır: Ağaç ve Artı; her ikisi de üç hizmet seçeneği sunar, Yatırım, Ödünç Alma ve Harcama

Yatırım – bu, kullanıcıların çok çeşitli alım satım için 1000’den fazla kullanılabilir ETF’ye sahip menkul kıymetler.

Harcama – Bu özellik 2020’nin başlarında piyasaya sürüldü ve kullanıcıya bir para çekme hesabı ve bir banka kartı, yani kullanıcının ödünç alabileceği veya yatırım kazançlarından az miktarda fon alabileceği bir ortam sağlıyor. Plus hesabı, birkaç ek avantaj için yılda 120 ABD doları ücret alır.

Ödünç Alın – bu, kullanıcıların hizmetten hesaplarına uygun olarak borç almalarına olanak tanıyan ikincil bir özelliktir. , ücretsiz hesapta yıllık %4’e kadar düşük geri ödeme faizi ve artıda yalnızca %2’si ile 10.000 ABD Dolarına kadar bir hesap değerinin %30’una kadar borçlanma özgürlüğü ile.

The hizmet ücretleri sıfır ücretyatırımları kapatır ve yatırıma başlamak için bir temel tutar gerektirmez; ancak Joint & Vergilendirilebilir Hesaplar, kâr amacı gütmeyen kuruluşlar ve Sosyal Sorumluluk Sahibi Yatırım hesaplarına kadar.

Aşağıdakiler, M1 Finances tarafından sunulan yatırım sektörleri grubudur:

 • Genel – bu, şunları gerektirir: ilgilendiğiniz yatırımları içeren değiştirilmiş bir pasta oluşturma
 • Emeklilik – bu seçenek, ilerideki iş sonrası hayata hazırlanmak isteyen gençler veya erken başlamamış yaşlılar için mevcuttur.
 • Sorumlu – yeşil firmalar gibi paralarını kesinlikle inandıkları şeylere yatırmayı planlayan insanlar için.
 • Sektörler – bu, insanların teknoloji, sanat ve amp; eski eserler, hatta gayrimenkul.
 • Hedge Funds – bu, ticaret için Mogul – Warren Buffett gibi uzmanlar tarafından oluşturulan önceden var olan taktiklerin kullanılmasını gerektirir.
 • Stoklar & Tahviller – hisse senedi/tahvil oranı kullanıcının takdirine bağlı olarak bölünen, kesinlikle borsa ve tahvil piyasası ile sınırlı, çeşitli unsurlardan oluşan bir pasta.
 • Diğerleri – bu, kullanıcının hangi güvenlikle ticaret yapmak istediğine karar vermesine yardımcı olacak çeşitli ipuçları ve taktikler; acemi yatırımcılar arasında daha yaygındır.

M1 Finans İşlemleri

Ticaret Dönemi – dışında hiçbir işlemin gerçekleştirilemeyeceği kuralına uygun olarak dönemde, New York Menkul Kıymetler Borsası açılır açılmaz tüm yatırım süreçleri saat 09.00’da başlar.

Kazançlar – bu hizmet kullanılırken hiçbir tutar boş bırakılamaz, bu nedenle yatırımdan elde edilen tüm kâr, değer 10 ABD dolarına ulaştığında otomatik olarak yeniden yatırılır.

Hesap türü

güçlü> – bunun fiziksel parayı idare etmeyen bir çevrimiçi hizmet olduğu göz önüne alındığında, tüm ticaret hesapları, değer 2000$’a ulaştığında marj hesaplarıdır ve kullanıcıya işlemleri bozmadan hesaptan bir miktar para çekme özgürlüğü verir.

İyileştirmeler ve İyileştirilecek Şeyler

Firmanın 2015’teki ilk yılındaki yavaş başlangıcından bu yana, firma, özellikle halkın işleri basitleştirmesi için sürekli artan teknoloji ihtiyacı ile muazzam bir başarı elde etti. Bazı alanlarda eksik olmasına rağmen, çevrimiçi kuruluşun genel performansı yıldızdan başka bir şey olmadı. Tüm iOS cihazlarının uygulama mağazasında bulunan mobil uygulamaya 5 yıldız üzerinden 4,5 yıldız verildi.

Artıları

  • Hizmet, müşterilerinden ücret almıyor hesabın ticareti veya bakımı için herhangi bir vergi
  • Tüketici değerleri, ilkeleri ve inançlarıyla uyum sağlamak için Sosyal Sorumlu Yatırım da dahil olmak üzere, aralarından seçim yapabileceğiniz yaklaşık yüz yatırım portföyü vardır.
  • Kullanıcı profili, tüketicinin her yönünü içerir. finans, yatırımlara, harcama hesaplarına ve hatta ödünç alınan fonlara bölünmesi.
  • Hizmet ayrıca müşterilere bireysel hisse senetlerine ve tam hisselerin alt bölümlerine yatırım yapma seçeneği sunar.
  • Yapılan müşteri yatırımında herhangi bir ücret veya yüzde kesintisi olmadığı göz önüne alındığında, hizmet, esas olarak Borç hesabında sağlanan fonlardan ve diğer hizmetlerden toplanan faizlerle yapılan parasını nasıl kazandığı konusunda açıktır.

 

Geliştirilecek Şeyler

 • Sistemin otomatik işlem teknikleri kullandığı göz önüne alındığında, belirli bir işlemi farklı bir zamanda yapmak istemenize bakılmaksızın işlemlerin zamanlaması sizin tarafınızdan belirlenmez. .
 • Ancak sistem, 90 güne kadar boşta kalan ve içinde 20 ABD dolarından daha az gömülü olan hesapların belirli bir kısmını düşer.
 • Diğer birçok fintech çevrimiçi kuruluşunun aksine, M1 Finance Mali Danışmanları içermez, yani orada kafası karışmış bir kullanıcının korkularını ve karşılaştığı sorunları hafifletmek için yapabileceği çok az şeydir. Ancak hizmetin genel zorluklar için bir SSS bölümü vardır.
 • Kullanıcı portföyü finansmanı özetlerken, finansal planlamaya yardımcı olmaz; Bütçeleme, belirli bir projeye yönelik tasarruf, hatta emeklilik hedefleri olabilir.
 • Çevrimiçi hizmet, çoğu Robo-danışman tabanlı platformun aksine, yatırımcıların kazanç elde etmesine yardımcı olan bir teknik olan vergi kaybı toplamaya dahil değildir. vergi iadeleri değil, bunun yerine yalnızca satılan bir menkul kıymetten ödenen vergi tutarını azaltan Vergi minimizasyonu ile ilgilenir.
 • M1 Finance, tarafından organize edilmiş olsa bile, yapmış olabileceğiniz hiçbir dış yatırımı tanımaz. emekliliğinizden önceki iş yeriniz.
 • Firma kendisini bir yardımcı hizmet olarak görmese de, müşterilere ticaret ipuçları ve stratejileri açısından eğitim açısından çok sınırlı yardım sunuyor.

Sonuç olarak, en iyi şeyler M1 Finance hakkında:

Hesap Oluşturma– Kullanıcı hesabı, temel üç adımlı bir işlemle nispeten basit ve kurulumu kolaydır. Birincisi, kullanıcının e-posta adresini kullanarak bir profil oluşturması, platform için bir şifre oluşturması ve ardından portföyü oluşturması gerekecek. Ardından, kullanıcı, turta seçme işleminin gerçekleştiği bir ticaret hesabı oluşturma göreviyle görevlendirilecektir. Son olarak, kullanıcının elindeki tutar kadar hesaba para yatırması gerekecek ve ardından süreç tamamlanacak.

Hizmetler – çevrimiçi firmanın hizmetleri mükemmel olmasa da mükemmele yakın. Kullanıcının tercihine göre otomatik olarak planlanmış mevduat, müşterilere borç para verme yolu, bir süre sonra otomatik faiz kazanan bir para çekme hesabı ve aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli yatırım seçenekleri ile her seçeneği kapsar. .

İşlevsellik – hem web sitesi hem de mobil uygulama tamamen işlevseldir. Kullanıcı arayüzü, turtalar değiştirilirken ve aralarından seçim yapılırken bile ekran aşırı kalabalık olmayacak şekilde uygun şekilde tasarlanmıştır. Kullanıcı arayüzünde herhangi bir gecikme yaşanmaz, bu da sorunsuz bir deneyim sağlar.

Ücretler – Hizmet, ülkedeki kayıtlı ajanslar tarafından talep edilen normal ücretlerin dışında, içerdiği tutar ne olursa olsun, temel hesaplar ve yatırımlar için hiçbir tutar veya komisyon talep etmez.

Sonuç

Koronavirüs pandemisi, M1 Finans sektörleri hariç birçok işletmeyi etkiledi. Esas olarak çevrimiçi bir hizmet olduğu göz önüne alındığında, geçici bir kapatmaya gerek yoktur. Firma, gayrimenkul ve menkul kıymetler gibi bazı menkul kıymetlerin düşüşünün yanı sıra, ödünç alma seçeneğini kullanan daha fazla insanın geçici olarak işsiz kalmasıyla karışık sonuçlar gördü. konut ve Amazon ve Netflix gibi teknoloji tabanlı hizmetlerin artan performansı.

M1 Finance, Amerikan fintech endüstrilerinin ve genel olarak dünyanın önde gelen büyük güç merkezlerinden biridir ve yatırım yoluyla para kazanmanın en verimli ve karlı yolları. Ayrıca, hizmetin bir sonraki düzeye taşınması gereken insani uygulama dokunuşunu vermek için hizmetin mali danışmanlardan yararlanması da birkaç kullanıcının umududur.

Share