Meşe Palamudu Tasarruf ve Yatırım Uygulaması Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Meşe Palamudu uygulaması, yeni başlayanlar ve teknoloji meraklısı yatırımcılar için tasarruf ve yatırım yapmanın mükemmel bir yoludur. Bu kılavuzda özellikleri, avantajları ve iyileştirilebilecek şeyler hakkında eksiksiz bir inceleme bulun.

Acorns Inc., mikro ve robo-yatırımla ilgilenen ABD merkezli özel bir şirkettir. Firma, 2008 yılında Walter Cruttenden ve oğlu Jeffrey Cruttenden tarafından kuruldu. Kuruluşundan iki yıl sonra firma, hem Android hem de iOS cihazlarda kullanılabilen bir mobil uygulama sürümü yayınladı. Geçen yıl itibariyle Acorns'un 4 milyonun üzerinde müşterisi vardı ve bir milyar doları aşan net değeriyle övünüyordu.

Firma, insanları yatırım yapma sürecinin tümünden kurtarmaya başladı. Birçoğu kazançlarını yatırmak istiyor ama bunu nasıl yapacağını bilmiyor; Acorns'un yaptığı da budur. Meşe palamudu genç, yeni ve teknoloji meraklısı yatırımcılar için mükemmeldir. Acorns, Chevron, Macy's, Inc., Nike, AirBnb, Disney+, Expedia, Walmart vb. gibi saygın işletmeler bu işe yatırım yaparak bazı büyük dönüm noktalarına imza attı.

Acorns Nasıl Çalışır

Tüm Acorns kullanıcılarının mobil uygulama aracılığıyla bir hesap oluşturması ve oluşturması beklenir. Kurulum sırasında kullanıcının kredi kartlarını hesaba bağlaması gerekir; uygulama, kullanıcının yaptığı tüm ödemeleri otomatik olarak izler, tam sayıya yuvarlar ve ardından farkı yatırır.

Hizmet ayrıca, kullanıcının çocuklar için, Uzun Vadeli, Kısa Vadeli, Genel ve Büyük Satın Alma yatırımları için mevcut yatırım türleri arasından seçim yapmasına olanak tanır. Artık tüm yeni kullanıcılara, yalnızca hizmete kaydoldukları anda yatırım yaptıkları için 5 ABD doları verilir.

Hizmet ayrıca abonenin seçebileceği bir dizi Vanguard Investment seçeneğine sahiptir ve Big'den hisseleri vardır. firmalar, küçük firmalar, Büyük pazarlar, Yaklaşan Pazarlar, Gayrimenkul ve Konut, Kurumsal ve Devlet Tahvilleri.

Temel Özellikler

Yuvarlama özelliğie – kullanıcı hesabı başarıyla kurduktan sonra, hizmet yatırımlar için ilk depozitoyu otomatik olarak çekecektir. Hizmet daha sonra bağlantılı kartlar aracılığıyla yapılan her ödemeye göre hareket eder, en yakın rakama yaklaşıklık hizmete yatırılır. Mevcut miktar 5$'a kadar çıkar çıkmaz, hesap yatırımlara başlamaya hazırdır. Bununla birlikte, yatırımlar için yaklaşık tutarların gücünü iki, üç, hatta on kata kadar artırmak mümkündür.

Mevduatlar– toplama özelliği dışında, kullanıcı kendi takdirine bağlı olarak hizmete günlük, haftalık, iki haftada bir veya yatırımlar için aylık depozito olarak tekrar tekrar ödeme yapabilir.

Para Bulundu– Acorns'un ülke çapında kazandığı tanınma sayesinde, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki Postmates, Sephora, Blue Apron, MeUndies, Birchbox, vb. gibi en büyük perakende hizmetlerinden bazılarıyla ortaklık kurdular. yatırımlar için meşe palamudu hesabına eklenen yuvarlatılmış rakama fazladan bir yüzde.

Öğrenin – Bu, kullanıcıların yatırımlar, haberler, uygulamadan nasıl doğru şekilde yararlanılacağı, SSS, planlanan ödemelerin tutarlılığının (haftalık, aylık veya günlük) yatırımlarını ve elde edilen getirileri nasıl etkilediği.

Sonra< /güçlü>– bu özellik, kullanıcıların geleceğini güvence altına almak için tasarlanmıştır. Bu kategoriye yapılan tüm yatırımlar belirli bir emeklilik hesabına gider. Ancak bu özellik, bir milyon doların altında yapılan tüm yatırımlar için her ay bir dolar ücret alıyor. Milyon dolarlık sınıra ulaşıldığında, hizmet her bir milyon dolar için ayda 100 dolar ücret alır.

Erken – bu, ebeveynleri veya yasal vasileri ve vasileri etkinleştiren bir özelliktir. bakımları altındaki çocuklar için hesaplar oluşturmak. Koronavirüs pandemisi nedeniyle 2020'de doğan çocuklar için oluşturulan tüm hesaplar ücretsiz olacak.

Hediye Kartları– hizmet ayrıca çevrimiçi olarak veya desteklenen perakende satış noktalarından alınabilecek hediye kartları da oluşturdu. Bu hediye kartlarının değeri 25 dolar ve aile ve arkadaşları hizmetle tanıştırmak için iyi bir yöntem.

Harca – bunun, abonenin toplama ve emeklilik yatırımı yapmasına olanak tanıyan bir banka kartına bağlı, kendine ait farklı bir hesabı vardır; tasarruf. Hizmet ayrıca, kullanıcıların Found Money sistemiyle ortak olmayan mağazalardan yapılan tüm işlemlerin onda birine kadar yatırım yapmalarını sağlar. Bu hizmet seçeneği için her ay 3 ABD doları ücret alınır.

Aile – bu seçenek yetişkinlerin yatırım, emeklilik ve harcama hesapları dahil tüm çocukları için hesap açmasına olanak tanır. Bu seçeneğin maliyeti her ay yalnızca 5 ABD dolarıdır.

Meşe Palamudu ile Hesap Nasıl Kurulur

Uygulamanın masaüstü bilgisayarlarda, android ve iOS cihazlarda indirilmeye hazır olduğu göz önüne alındığında, işlem çok basit:

Bir Yuvarlama Hesabı Seçin – bu, müşterinin sürekli olarak gözlemleyeceği, izlemek istediğiniz ödemeleri seçeceği ve ardından farkı yaklaşık olarak yatıracağı hesaptır. Bu mobil uygulama, kayıtlı ve seçim için uygun bir dizi bankaya sahiptir, ancak kullanıcının gösterilenler arasında bankasının adını bulamadığı bir durumda bir arama düğmesi mevcuttur.

Kullanıcının daha sonra, giriş bilgilerini kullanarak banka hesabında oturum açması ve ardından kullanıcının istediği hesap türünü, tasarruflu veya cari olarak seçmesi istenecektir. Birden fazla hesap kullanma seçeneği de mevcuttur.

Çek Hesabı Ekle

Bu, yukarıda belirtilenlerden ayrıdır. Toplama işleminden elde edilen tüm paranın Meşe Palamudu hesabına taşınacağı yer burasıdır. Bankacılık salonunda veya çevrimiçi giriş bilgileri aracılığıyla kurulabilir. Acorns, tüm tüketici verilerini ekstra güvenlikle topladığı için, bir kuruluşun güvenlik ihlali durumunda, kişilerin bilgilerinin takas edilmeyeceğinden veya sızdırılmayacağından emin olabilirsiniz.

Yatırım Hesabını Ayarlayın

Bu aşamada tüm bilgiler gereklidir. Kullanıcının şunları girmesi gerekir:

  • Ad ve Soyad
  • Doğum Tarihi
  • Güvenlik sorusu ve yanıtı (şifrenin unutulması durumunda) )
  • İstihdam geçmişi
  • Cep numarası
  • Yıllık Gelir
  • Tahmini net değer
  • İşi istemenin amacı yatırım yapmak
  • Sosyal Güvenlik numarası

Kullanıcıya ayrıca, halka açık bir şirkette hisse değerlerinin onda birine sahip olup olmadığı ve borsa simsarları ile doğrudan bağlantıları olup olmadığı ve IRS'nin kendisinin borsada olduğunu iddia edip etmediği sorulacaktır. “yedek stopaj” riski. SEC tarafından hesap açılması talep edildiğinden, bu soruların kullanıcının söz konusu kategorilere girip girmediği kontrol edilmelidir.

Yukarıdaki sorular ve gerekli bilgiler, Acorns'un bir Robo-danışman kullanarak yeni müşteriye, kullanıcının ne kadar yatırım yapması gerektiği, ne sıklıkla ödeme/depozito yapması ve hangi yatırım yöntemini kullanması gerektiği konusunda doğru bir şekilde rehberlik etmesine olanak sağlayacaktır. Muhafazakardan agresife doğru seçim yapabileceğiniz 5 ana portföy vardır. Biri tüccar için onaylanacak, ancak kişinin, kullanıcının takdirine bağlı olarak portföyü daha sonra veya hemen değiştirmesine izin verilir.

Meşe palamudu genç neslin çoğunluğuna odaklanır, bu nedenle yüksek kurumlardaki öğrenciler için tüm ana hesaplarda tüm hizmetler ücretsizdir. Buna erişmek için kullanıcının “öğrenci” eksik istihdam durumudur ve bu, kişinin kaydolduğu günden itibaren 4 yıl geçerlidir.

Meşe Palamudu’ Artıları ve Eksileri

Artıları: Dünyayı daha kolay bir yer yapan bir şey varsa, o da teknolojinin uygulanmasıdır. Yatırım için yapılan tüm satın almalarda fazla değişikliğin otomatik olarak harmanlanması, insanların tasarruf önlemlerinin uygulanması konusunda endişelenmelerine gerek kalmamasını sağlar. Bir bonus olarak, müşteri hizmete istediği kadar kart bağlayabilir.

Ortak perakende satış noktalarında alışveriş yapmak, müşterinin parasının belirli bir yüzdesini geri almasını sağlar.

Hizmet ayrıca bankaya para transferi, yatırımlar ve kişinin yapabileceği tüm para çekme işlemlerinde hiçbir ücret talep etmez. çek hesabından yapmak istiyorum.

Eksileri: Hizmeti kullanmak için her ay 1 ABD Doları, 3 ABD Doları ve 5 ABD Doları tutarındaki sabit ücretler çok fazla görünmese de, küçük bir hesapta hizmet, kişinin parasından neredeyse %5'e varan bir ücret alıyor olabilir.

< p>Sıfır çekim ücretine rağmen, parasını Meşe Palamudu'ndan başka bir tasarruf ve yatırım hizmeti seçeneğine taşımaya karar verirse, kullanıcı her ETF için 50 ABD Doları para cezası ödeyecektir. Bunun anlamı, kişinin 7 ETF'si varsa, mobil uygulamanın 350 ABD doları hareket ücreti talep edeceğidir.

Sonuç

Acorns Inc. ile Tasarruf ve Yatırım, yeni başlayan yatırımcılar için mükemmeldir. özellikle yaşam biçimlerini değiştirmek zorunda kalmadan yatırım yapmak isteyenler. Ne yazık ki, bu toplama ücretleri, emeklilikten sonra kendilerine bakmak isteyen yetişkinler için çok az; müşteri günde birkaç ödeme yapmadıkça, işlem yapmak için daha fazla paraya izin verir.

Meşe Palamudu hesaplarında yapılan işlemler oldukça temkinli ve düşük riskleri olsa da, ağırlıklı olarak hisse senedi ve tahvil piyasalarında işlem görür. SIPC sigortası; hizmet yoluyla para kaybetme olasılığı hala mevcuttur. Hizmet, ülke çapındaki kullanıcılar tarafından verilen 10 üzerinden 8,5 puana sahiptir.

Share