Robinhood Platformu Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey | bozuk para hoparlörü

Robinhood platformu, bir komisyoncu seçmek söz konusu olduğunda en iyi seçeneklerden biri olmaya devam ediyor. Robinhood hakkında bilmeniz gereken her şeyi bu kılavuzda bulabilirsiniz.

Robinhood, komisyonsuz hisse senetleri, opsiyonlar ve ETF işlemleri için tek adresinizdir. Pek çok şirket benzer alım satım hizmetleri sunsa da Robinhood platformu, müşterilerinden alım satım yapmak için ücret talep etmeyen az sayıdaki platformdan biri olmakla övünüyor.

Önemli Noktalar:

<

 • Robinhood, işlemlerde sıfır ücret alan bir işlem platformudur.
 • Platform, müşteriler için minimum depozito sağlamaz
 • Mobil ve masaüstü platformlarda kullanılabilir
 • Robinhood altın hesabı, sahiplerinin marjin ticareti yapmasına olanak tanır.
 • Özet

  Robinhood, ticari hisse senetleri, borsada işlem gören fonlar (ETF), dijital para birimleri ve seçenekleri ücretsiz olarak içeren bir ticaret platformudur; bu nedenle komisyon ödemesi veya gizli masraf yoktur. Uzun bir süre Robinhood, ücretsiz işlem sağlayan birkaç brokerden biri olarak biliniyordu.

  Ancak, diğer büyük çevrimiçi brokerlerin 2019'un sonuna doğru alım satımlardaki komisyonları ve ücretleri kaldırmaya karar vermesinden sonra bu durum biraz değişti. Bu, Robinhood'a biraz gerileme getirse de, oradaki en iyi seçeneklerden biri olmaya devam ediyor. Robinhood, Müşterilerin kripto ticareti için güvenebileceği bir aracı kurumdur.

  Robinhood'a her iki cihaz için tasarlanmış platformları olduğu için hem Web'den hem de mobilden erişilebilir. Bununla birlikte, iki platform çok karmaşık bir şekilde tasarlanmamıştır; bazı hesap seçenekleri ve ticarete konu menkul kıymetler eksik olduğundan bazı Müşteriler bunu yetersiz bulabilir. Robinhood, ücretsiz kripto para ticareti ve kolaylaştırılmış ticaret hizmeti sunan bir kripto değişim platformu olarak öne çıkıyor.

  Robinhood, bazıları aşağıdakileri içeren çeşitli amaçlar için kullanılabilir:

  • Vergilendirilebilir hesaplar bireylerin sayısı
  • Dijital varlıklara sahip
  • Marjin hesapları

  Robinhood Platformunun Tam İncelemesi

  Minimum hesap :aracılık hesabı için minimum tutar 0 ABD dolarıdır. Robinhood Gold hesabı için, denetim limiti olan bir marj hesabı için minimum 2.000 ABD Dolarıdır.

  Ticari Hisse Senetlerinin Maliyeti:0 ABD Doları

  Opsiyon İşlemleri: 0 $

  Hesap ücretleri (yıllık, transfer, kapanış, hareketsizlik): Yıllık, ACH transferi veya hareketsizlik ücreti yoktur. 75 $ ACAT giden transfer ücreti vardır. Robinhood Gold için aylık 5 ABD doları ücret uygulanır.

  Ticari menkul kıymetler:250'den fazla küresel şirket için hisse senetleri, opsiyonlar, ETF'ler, kripto para birimi ve Amerikan Mevduat Makbuzlarını içerir.

  Komisyonsuz Borsa Yatırım Fonlarının Sayısı: desteklenen tüm ETF'ler sıfır ücretten yararlanır işlemler

  Ticaret Hizmeti: tWeb platformu basit bir tasarıma sahiptir ancak yatırımcıların ihtiyaçlarını mükemmel bir şekilde karşılar.

  Mobil uygulama: Android ve iOS cihazlarda kullanıcı dostu bir uygulama, özelleştirilebilir mum grafikleri ve gerçek zamanlı ticaret sinyalleri için bir haber akışı ile birlikte gelir.

  Araştırma ve veri: Ücretsiz olmasına rağmen bazı sınırlamaları vardır. Robinhood Gold'a ayda beş dolara kaydolmak, NASDAQ 2. Düzey Pazar Verileri, analizler ve raporlar gibi araştırma araçlarına erişmenizi sağlar.

  Müşteri hizmeti seçenekleri: sosyal medya ve e-posta .

  Tanıtım: bir arkadaşınızı platforma katılmaya davet etmek, ücretsiz olarak hisse senedinden pay almanızı sağlar.

  Robinhood Platformuyla İlgili En İyi Şeyler

  Komisyonlar

  Robinhood’un kullanıcılara karşı yükümlülüğü, %100 komisyonsuz hisse senedi, dijital varlıklar, opsiyonlar ve ETF alım satımlarının sağlanmasını içerir. Bu komisyonlar kullanıcı iadelerine ekleniyor ve günün sonunda Müşterilerin tasarruflarını oldukça önemli kılıyor. Ancak, günümüzde birçok önde gelen broker ücretsiz işlemler sunuyor, bu nedenle bir broker arıyorsanız, karşılaştırmalarınızı diğer özelliklere göre de yaptığınızdan emin olun.

  Robinhood, takas sisteminde çalışmasına izin veren Clearing by Robinhood adlı bir hizmete sahiptir. Şirket ayrıca diğer yatırımcı maliyetlerini düşük tutmaya kararlıdır ve bu hizmetle Robinhood, hesap ücretlerinin bir kısmını azaltmayı başarmıştır.

  Giden hesap transfer ücreti, 75 dolara mal olan Robinhood platformundaki en büyük ücretlerden biridir. Ancak, bu nitelikteki ücretler, komisyoncular arasında olağandışı değildir. Bir yatırımcı, yatırımlarını başka bir komisyoncuya devretmeye karar verdiğinde, buna hesap transferi denir. Ancak yatırımlarınızın satışına ve gelirin ACH yoluyla hesabınıza aktarılmasına ilişkin herhangi bir ücret yoktur.

  Hesap minimumu

  Robinhood hariç tutulmuştur. hizmetlerinden minimum hesap. Bu, bir yatırımcı olarak hemen ticarete başlayabileceğiniz anlamına gelir. Ancak, yatırım yapmaya başlamadan önce, yatırımı satın almak için yeterli paranız olduğundan emin olmalısınız.

  Kısmi Hisseler

  Robinhood, tıpkı Charles Schwab ve Interactive Brokers gibi diğer brokerler gibi kısmi hisselere sahiptir. Bu, hissenin gerçek fiyatı yüzlerce dolar olsa bile, en az 1$ ile hissenin bir kısmı için ödeme yapabileceğiniz anlamına gelir. Bu özellik ile yatırımcılar çeşitlendirilmiş bir portföy oluşturabilirler. Bu, yatırımcının, bu tür yatırımları kolaylaştırmak için yeterli parası olmasa bile daha fazla şirket satın alabileceği anlamına gelir.

  Yüksek Verimli Tasarruflar

  Robinhood, Aralık 2019'da şu anda %0,30 ödeyen nakit yönetilen bir hesap başlattı. Hesap size, tamamı ücretsiz olmak üzere 75.000'den fazla ATM'den bir banka kartı ve ATM'den para çekme olanağı sağlayacaktır. Ayrıca teklifte 1,25 milyon dolara kadar bir FDIC sigortası var. Bu, Robinhood'un birkaç bankayla yaptığı anlaşmaların bir sonucudur.

  Kullanım Kolaylığı

  Robinhood'un hedef kullanıcı tabanı olan bir akıllı telefon kullanıcısıysanız, kayıt ve hesap finansmanı sürecini kolay ve hızlı bulacaksınız. Her şey uygulama içinde yapılır ve sadece birkaç dakika sürer. İletişim bilgileriniz, sosyal güvenlik numaranız ve hesabınızı finanse etme yöntemleriniz gibi hesaplarınızı oluşturmak için kullanılacak birkaç soru sorulacaktır. Şirket tarafından onaylandıktan sonra, bir saatten daha kısa bir süre içinde size bir bildirim gönderilecek ve ardından şirket tarafından başlatılacak banka havalesi yapılacaktır.

  Robinhood, yatırımcıların işlemlerini anında doğrulamak için birçok büyük bankacılık firmasıyla birlikte çalışıyor. 1.000$'a kadar olan banka havaleleri anında yatırım için kullanılabilir ve ayrıca 1.000$'a kadar olan hisse senedi satışlarından elde edilen gelirler de kullanılabilir. 1.000 ABD Dolarını aşan herhangi bir depozitonun işlenmesi en az dört bankacılık günü sürer. Müşteriler otomatik olarak haftalık, iki haftada bir, aylık veya üç ayda bir planlanmış para yatırma işlemini başlatabilir.

  Basitleştirilmiş Arayüz

  Bazı yatırımcılar Robinhood'un arayüzünü etkileyici bulmayabilir çünkü diğer çevrimiçi borsa komisyoncularında bulunan bazı özellikler eksik. Ancak tamamen işle ilgiliyseniz, platformu ticari işlemler için yeterli bulacaksınız. Robinhood limitli emirleri, stop-limitli emirleri, piyasa emirlerini ve durdurma emirlerini destekler.

  Web ve mobil platformlar, tahsilat adı verilen bir özellikle birlikte gelir. Kategori veya sektöre göre düzenlenmiş hisse senetleridir. Bunun bir örneği, eğlence endüstrisindeki şirketleri veya kadın CEO'ları olan şirketleri içerir. Müşteriler, web platformunda koleksiyonları sıralayabilir ve stokları yan yana karşılaştırabilir.

  Robinhood uygulamasının temelinde bir sekme çubuğu bulunur. Bununla, işlem geçmişine, izleme listelerine, hesap özetlerine ve portföy değerlerine hızla erişebilirsiniz.

  Robinhood Gold

  Bu, Müşteriler için bir marj ticareti aracıdır. Katılmak için yatırımcılar, aylık 5 ABD doları tutarında sabit bir ücret ödeyecektir.

  Yeni yatırımcılar, marj ticaretinin riskli olduğu gerçeğini dikkate almalıdır. Bu özelliği kullandığınızda, ticaret yapmak için komisyoncudan borç para almış olursunuz. Ticaret kötüye giderse, yatırdığınızdan daha fazlasını kaybedersiniz.

  Geliştirilmiş araştırma teklifleri: Diğer brokerlerle karşılaştırıldığında Robinhood yetersiz kalıyor. Ancak şirket, araçları ve müşterileri için mevcut araştırmaları güçlendirmek için ciddi çaba sarf ediyor. Robinhood artık analist puanları, kazanç takvimleri, kazanç çağrılarına bağlantılar ve en çok değişenlerin listelerini sunuyor. Ayrıca, mum grafikleri artık mobil cihazlarda görüntülenebilir.

  Geliştirilecek Şeyler

  Sınırlı menkul kıymetler:Robinhood platformu, yatırım fonlarını ve tahvilleri desteklemez. Ayrıca şirket, müşterileri için henüz otomatik bir temettü yeniden yatırım programı sağlamadı. Bu, müşterilerin’ hesaplar, geldikleri menkul kıymete yeniden yatırım yapmak yerine nakit olarak temettü alacaklardır. Şirket, gelecekte bu teklifi sunmayı planlıyor.

  Tek hesap seçeneği:Robinhood, yatırım amacıyla yalnızca bireysel vergiye tabi hesapları (aracı hesapları) destekler. Çoğu yatırımcı için, emeklilik için ayırdığınız gelirin %10 ila %15'ini IRA veya 401(k) gibi vergi avantajlı bir hesaba yatırdıktan sonra, yalnızca vergilendirilebilir bir aracı hesap aracılığıyla yatırım yapmanız önerilir.

  Müşteri desteği:Birçok yatırımcı için bir telefon numarası, bir şirketin müşteri desteğinin gerekli bir parçasıdır. Ancak Robinhood'da durum böyle değil. Şirketten birisiyle iletişime geçmek isteyen müşteriler, şirketten yayınlanmış bir telefon numarası olmadığı için bunu e-posta yoluyla yapmak zorunda kalacaklar. Ne olursa olsun, Robinhood çok organize bir çevrimiçi yardım merkezine sahiptir ve web sitesi şeffaftır ve gezinmesi kolaydır.

  Son Söz: Robinhood Platformunun Artıları ve Eksileri

  Bir yatırımcı olarak ihtiyacınız, modern bir ticaret platformu veya saygın operatörlerin desteğiyle kripto para ticareti yapabileceğiniz bir yer içeriyorsa, Robinhood çadırınızı kurmak için iyi bir yerdir.

  Ancak, artık Robinhood gibi komisyonsuz işlemler sunan çevrimiçi brokerlerin sayısı arttığından, yatırımcılara birçok seçenek sunulur ve brokerleri karşılaştırın ve onların ilgi alanlarına en uygun olanı seçin.

  Robinhood Platformunun Artıları

  • Robinhood ticaret platformu, basitleştirilmiş Arayüz sağlar
  • Kullanıcılar için minimum depozito yok
  • Ücretsiz kripto ticareti

  Robinhood Platformunun Eksileri

  • Yetersiz müşteri desteği
  • Eksikliği tahviller veya yatırım fonları
  • Emeklilik hesaplarının olmaması
  Share