Stash İncelemesi: Avantajlar, Demerits ve Muadilleriyle Karşılaştırılması

Stash, doğru yatırım kararları vermek isteyen yeni yatırımcılara birçok yardım sağlar. İşte Stash'ın temel özellikleri, kullanım koşulları, faydaları ve dezavantajlarının tam incelemesi.

Yapılacak en iyi yatırım konusunda tavsiye veya rehberlik arayan kullanıcılar, Stash ile ETF'lere ve hisse senetlerine ayrılmalıdır. Stash şu anda bazı rakiplerinden daha düşük bir dereceye sahip ve şu anda kullanıcılarından hesaplarını yönetmek için hiçbir ücret talep etmiyor. Firma ayrıca kullanıcılarına ücretsiz finansal danışmanlık ve kredi indirimleri sunuyor.

Önemler

 • Finansal danışmanlık ve mükemmel müşteri desteği
 • Portföy bölümleri
 • Büyük değere sahip yatırım planları

Demerits

 • Büyük ETF finansal maliyeti

li>

 • Yeni yatırımcılar için zor olabilecek bireysel sermaye yönetimi
 • Zaka Yatırım Fonu'nun Tam İncelemesi

  Stash, yeni yatırımcılara, çeşitli yatırımlarını yürütmek için mobil uygulamasını kullanarak tahvil ve hisse senedi gibi finansal menkul kıymetlerdeki çeşitli planlar arasından seçim yapma yolu sunar. Stash uygulaması hesabı açmak, aylık 1 ABD doları ücrete ve e-banka kanalını web üzerinden ve ayrıca sürekli kullanım için avantajlarla gelen ATM kart hizmetlerinden yararlanmak için özel bir geçişe tabidir. Stash, yatırım için minimum 0 ABD doları tutarında bir başlangıç ​​sunar ve portföy bölümü ile kullanıcılar, bir şirketin menkul kıymetlerini bit veya finansal hisse olarak daha düşük fiyatlarla satın alabilir.

  Stash ayrıca orta ve tam bir paket sunar. hesap hizmetlerinde. Aylık 3 dolarlık bir ücret, kullanıcılara aynı temel planı ve geleneksel bir IRA veya Roth olabilen uzun vadeli yatırımlar için bir emeklilik planı sağlar. Tam paket, yukarıda listelenen tüm avantajlar, çocuklar için iki tür hesap, metalik bir ATM kartı, ekstra avantaj paketi ve her ay yatırım metrikleriyle birlikte aylık 9 ABD doları ücrete tabidir.

  Stash aşağıdakiler için idealdir:

  • En iyi yatırım portföyleri hakkında tavsiyeye ihtiyaç duyan yatırımcılar
  • Potansiyel yatırımcılar
  • Yüksek yatırım yöneticileri

  Zayıfın Parladığı Yer

  Yatırım Danışmanı

  Stash'ın birincil amacı, yeni kullanıcıların, firmanın güvenilir olduğunu büyük ölçüde kanıtladığı yatırımın temellerini öğrenmelerine yardımcı olmaktır. Uygulama, minimum kayıp alımlarını ve finansal korumalarını bir zaman diliminde değerlendirmek için yeni yatırımcılarına bir anket gönderir. Ayrıca çok çeşitli ETF'ler sunar, tercihlere dayalı seçenekleri en aza indirerek kullanıcıların bütçelerine uygun portföyler seçmelerine yardımcı olur.

  Uygulama ayrıca portföyünüz bazında en iyi hisse senedini, hangi hisse senetlerine en fazla fon tahsis edilmesi gerektiğini ve varlıklarda en düşük riske sahip hisse senetlerini belirler. Daha sonra, önerilen seçeneklere kaynak tahsisi kullanıcıya yüklenir, mevcut birçok seçenekle kendilerini hala kafası karışmış bulan kullanıcılara, mobil uygulamaya yerleştirilmiş sezgisel koç özelliği yardımcı olabilir.

  Stash's Portfolio Builder kullanıcıların çeşitli hisse senetlerini çeşitlendirerek toplu olarak portföylerini istiflemelerine yardımcı olan mevcut ETF'lerin bir listesi hakkında derinlemesine bir açıklama sağlar. Kullanıcılar, sunulan seçeneklere aktif olarak yatırım yapmayı veya portföylerinden en iyi getiriyi elde etmek için gerekli gördüklerinde bunları kaldırıp değiştirmeyi seçebilirler.

  Stash tarafından sunulan yatırım planlarının çoğu ETF'lerden oluşur, ancak Stash tarafından tek hisse senetleri de sunulur. Uygulamada hisselerinin çoğuna sahip olan Apple ve Costco ile platformda seçilebilecek 1800'den fazla finansal menkul kıymet var. Minimum portföy yatırımı ile Stash, kullanıcılarının daha büyük bir hisse fiyatının küçük bir yatırımı olan 1 $ gibi düşük bir fiyatla şirket hisselerini satın almalarına olanak tanır.

  Stash, hem hisse senetlerini hem de hisse senetlerini görüntüleyerek kullanımı kolay bir arayüz sağlar. Tek ekranda borsada işlem gören fonlar. Kullanıcılar, uygulamayı inceleyerek şunları elde edebilir:

  • yatırım planlarına ve nasıl çalıştıklarına dair kısa bir genel bakış;
  • risk toleransı ve seviyeleri hakkında grafiksel bir düzen;
  • mevcut hisse senedi fiyatları, göstergeler ve işlem gören fonların finansal maliyeti.

  Kullanıcılar verimliliği gözlemlemeyi seçebilir ve genel halk için risk toleransı ile birlikte bir yatırımın sosyal farkındalığı. Uygulama, kullanıcılara isterlerse telefon rehberini veya sosyal medya hesaplarını senkronize etmeleri için bir yol sağlar.

  Bir sosyal hesabı yatırım uygulamasına bağlamak, portföylerini sosyal sayfalarında duyurur ancak yatırım sermayeleri, bakiyeleri ve kişisel bilgileri gizli tutulur. Yeni yatırımcılardan uygulamanın çalışma şekli hakkında birkaç soru gelebilir, ancak kullanıcılara bunlara karşılık gelen yanıtları vermelerine yardımcı olmak için bilgilendirici bir bölüm sağlanmıştır. Ankette daha önce listelenen bazı soruların cevapları da kategoride verilmiştir.

  Tematik ve Misyon Odaklı Yön

  Stash, bazı ETF'leri, açıklamalarına eskisinden daha iyi uyan başlıklarla tanımlar. Örneğin, Modern Meds ve Vanguards Minimal Investment ETF olarak da bilinen ve Small ama Mighty olarak adlandırılan SPDR S&P BioTech ETF'yi ele alalım. Yüksek fiyatlı portföyler, fahiş oranlı tahviller olan iShares ETF üzerine kuruludur ve müşterilerin yüksek riskli portföylerden korunmasına yardımcı olur. Bu işlem gören fonlar daha sonra üç alt segmente ayrılır: İnançlar, Hayat ve Denge.

  İlk segmentteki yatırımlar, kullanıcıları kendi başlarına veya kalp arzularına göre yatırım konusunda kişisel kararlar alma konusunda eğitmeye odaklanan “İnanç” ismine göre temalı. Örneğin, Clean & Green, yeşil enerji borsasında işlem gören fonların bir yan kuruluşudur. Doğru Şeyi Yap, iShares MSCI USA ESG Select yatırımı kapsamında özellikli bir şirkettir. Liderlik eden kadınlar, cinsiyete göre çeşitlendirilmiş hisse senetlerine ve menkul kıymetlere dayalı, yönetici veya operasyon görevlisi olarak kadınları olan daha büyük şirketleri hedefleyen bir yatırım segmentidir. Balanced bölümü, bazıları Agresif Karışım ve Park My Cash'i içeren genel yatırım planlarına dayanmaktadır. Üçüncü bölüm, İnternet, geleneksel mağazalar, Terapi vb. gibi genel günlük gereksinimlere odaklanır.

  Tematik yatırım planları yeni ortaya çıkmakla kalmıyor, tavırları Motif Investing tarafından tasvir edilen kalıplarla da eş anlamlıdır, ancak kullanım açısından Stash'tan daha az titizdir. Motif, işlem gören fonların adlarını değiştirmek yerine bir kavram veya fikre odaklanırken 30'luk gruplar halinde Hisse Senetlerini veya ETF'leri Yığınlar.

  Sermaye Gerekmez

  Stash, bir başlangıç ​​için yatırım sermayesinde çok az veya hiçbir şey gerektirmez. Minimal yatırım portföyleri düşük sermaye için fırsatlar sunar ve Stash genellikle daha büyük hisseler satın alan ve yatırımcıların menkul kıymetlerini parça parça satın almalarına izin veren bir toptancı olarak hareket eder. Başka bir deyişle, birkaç hisse senedi ve ETF'de alım yapmak için küçük sermaye gerekir. Kullanıcılar ayrıca, aylık yatırımlarını ve büyüme tahminlerini yıllık veya on yıllık bir ölçekte belirtmek için kaydırma seçeneklerini etkinleştirmeyi seçebilirler. Uygulama, getirileri artırmak için kullanıcıları aylık katkı paylarını artırmanın avantajları konusunda teşvik ettiğinden de harika.

  Robotik Özellikler

  Bir banka hesabını veya banka kartını Stash uygulamasına bağlamak, belirli bir süre içinde yapılan tüm satın almaların yuvarlanmasını sağlar ve bu toplamlar 5 ABD Doları olarak işaretlendiğinde, daha sonra Stash uygulamasına iletilir ve böylece yatırım sermayesi artar. Smartstash özelliği, uygulamanın, kullanıcının talebi üzerine küçük kârları izlemesini ve tasarruf hesabına aktarmasını da sağlar. Stash ayrıca, kazançları artırmanın harika bir yolu olan hisse senetlerinden kazanılan temettülerin yeniden yatırılmasına da izin verir. Yeniden yatırım programı mevcuttur.

  Stok Geri Ödül Programı

  Stash, hisse senedi veya ETF satın alımlarınızın bir kısmı olan yatırım planlarında çok çeşitli teşvikler sağlar. Temel ve orta plan, aylık %0,125 bonus sunar ve tam planı tercih edenler ayda iki kat kar elde eder.

  Zaman Eksiklikleri

  Vakıf Ücreti

  Stash, aylık yenileme hizmeti için üç paket sunuyor. Aylık 1 $ ücret gerektiren ilk ve en ucuz segment, bir yatırım hesabı ve e-kanallarından yararlanmak için özel geçişten oluşur; bu, iyi görünebilecek ancak sermayeleri arttıkça aktif yüzdesi artar. İkinci katman her ay 3 ABD doları ile yenilenir ve uzun vadeli yatırımcılar için emeklilik hesapları ve zaman içinde faturaları artıran ücret hasarı sağlar.

  ETF Maliyetleri

  Sürekli kullanım için yıllık ücret gereksinimleri Vanguard'ın minimal yatırım fonlarının çoğunluğunu oluşturan otomatik yatırım analizörlerinin yanında tartıldığında oldukça fiyatlı olan Stash'ın hizmetinin %0,23'ü kadardır.

  Şeffaflık

  Kayıt süreci oldukça pahalıdır ve öncelikle sizin için hangi yatırım planının doğru olduğunu belirlemeden belirli bir tutarda tutarlı bir şekilde yatırım yapmayı zorunlu kılar. Web sitesi ayrıca hisse senedi teklifleri veya işlem gören fonlar dizisi hakkında yeterli ayrıntı sunmuyor.

  Stash Sizin İçin Uygun mu?

  Stash yeni yatırımcılara çok fazla yardım sağlıyor. Sezgisel koç özelliği ve uzmanlardan gelen eğitim yardımı, öngörülemeyen hataları önlerken zaman içinde karşılığını verdiği için doğru yatırım kararlarını vermede. Ayrıca minimum portföy çeşitlendirmesine de yer verir. Yeni yatırımcılar işin püf noktalarını öğrendikten sonra, yakında aylık ücretlerin pahalı olduğunu ve yalnız çalışmanın daha iyi olduğunu fark edebilirler.

  Share