Stok İncelemesi: Platform Hakkında Bilmeniz Gerekenler | bozuk para hoparlörü

Stockpile – genç ve deneyimsiz yatırımcıların borsanın ne olduğunu kolay ve düşük maliyetli bir şekilde anlamalarına yardımcı olmak için tasarlanmış platform.

2010 yılında Avi Lele tarafından kurulan Stockpile, birincil amacı gençlerin hisse senedi alıp satmasını kolaylaştırmak. Stockpile, hisse senetlerinin yanı sıra borsada işlem gören fonları (ETF'ler) satın almak için kullanılabilecek hediye kartları satar.

Stok, gençlerin ve Y kuşağının finans piyasalarına yatırım yapmakla ilgilenmesini sağlamanın kesin bir yoludur. Herkesin hediye kartları aracılığıyla küçük parçalar halinde hisse satın almasına olanak tanır. Platform çok düşük bir minimum yatırım gerektiriyor ve kullanıcılara düşük işlem ücretleri sunuyor.

İlginç bir şekilde, Stockpile yolculuğu, CEO Avi Lele'nin sevdikleri için uzun ömürlü önemli hediyeler satın almak istediği bir Noel sezonunda başladı. Lele, yeğenleri ve yeğenleri için hisse senedi satın almak istedi, ancak tüm süreci hantal, sinir bozucu ve pahalı bulduğu için onun yerine onlar için oyuncaklar aldı.

Ancak, gençlerin hisse senedi alıp satmasını kolaylaştırma fikri Lele'nin aklından hiç çıkmadı, bu nedenle 2010'da nihayet kullanıcıların e-hediye veya fiziksel hediye kartları satın almalarını sağlayan tek aracı kurum olan Stockpile'ı piyasaya sürdü. sorunsuz ve uygun maliyetli bir yol.

Stokların Tam İncelemesi

Stockpile, Mayıs 2017'de aniden sona erdiğini belirten şimdi feshedilmiş Loyal3 gibi, kullanıcıların kısmi hisse satın almalarına ve S&P 500'deki çok sayıda firmaya yatırım yapmalarına olanak tanır. Stockpile hediye kartı programının iki önemli bölümü vardır: hediye kartları ve hediye kartlarının stok için kullanılması.

Kartlar Stockpile yan kuruluşu Stockpile Gifts, Inc. tarafından verilir ve son kullanma tarihi olmayan e-hediye kartları veya fiziksel kartlar şeklinde gelir. Bu şekilde, alıcı istediği zaman çorap için kullanabilir.

Stockpile platformunun kullanımı çok kolaydır. Hisse senetleri için kullanılabilecek bir hediye kartı satın almak için, web sitesini ziyaret edin ve sayfanın üst kısmındaki “Satın Al” simgesine tıklayın ve seçim sayfasında hediye kartı satın almak istediğiniz çorapları tam olarak seçin, ardından “İleri” ye tıklayın. ”

Bu sizi, hediye kartınızda istediğiniz dolar değerini (25$, 50$, 100$ veya diğerleri) gireceğiniz “Tutar Seç” sayfasına götürür. Bundan sonra, “İleri” ye tıklayın ve alıcının ayrıntılarını (isim ve e-posta) gireceğiniz sayfaya geleceksiniz ve ayrıca adınızı gönderen olarak ekleyeceksiniz, ardından “Ödeme” düğmesine tıklayacaksınız. .

Ödeme sırasında alıcı, kartın tam maliyetini artı ticaret komisyonunu ve kredi veya banka kartı ücretlerini öder. Bu şekilde, kartın alıcısı gönderilen hediye kartının tam tutarını alacaktır.

Hediye kartını kullanmak için alıcının Stockpile'da bir aracılık hesabı açması gerekir. Alıcı henüz 18 yaşından büyük değilse, ebeveynleri onun için bir vesayet hesabı açmak zorunda kalacaktır.

Stockpile ile ilgili iyi bir şey, kullanıcıların bir hisse senedi için kullanmamayı tercih etmeleri durumunda kartlarını bir perakendeci hediye kartıyla değiştirmelerine izin vermesidir. Alıcı, aynı zamanda, kartta orijinal olarak listelenenden farklı bir kartı stok için kullanma özgürlüğüne de sahiptir.

Stok Stokunun Artıları ve Eksileri

Platformun artıları şunları içerir ancak bunlarla sınırlı değildir:

 • basit, kullanımı kolay arayüz
 • çok düşük işlem komisyonları
 • E-kart ve fiziksel hediye kartı seçenekleri
 • Çocuklar ve gençler için vesayet hesaplarının kullanılabilirliği

Önemli dezavantajlardan bazıları şunlardır:

 • sınırlı sayıda finansal araç ( tahviller, vadeli işlemler ve forex mevcut değil)
 • pazar analizi için minimum araştırma ve araçlar
 • sipariş yönlendirme seçeneği veya en iyi fiyat garantisi yoktur.
 • gelişmiş yatırımcılar için uygun değildir
 • müşteri hizmetleri yalnızca e-posta yoluyla sunulur
 • yalnızca ABD'de ikamet edenlere sunulur.
 • Gerçek zamanlı ticaret yok

Stokla İlgili En İyi Şeyler

Kullanıcı dostu:Stockpile, gençler için borsaya giriş işlevi görecek şekilde tasarlanmıştır ve bu nedenle platformun kullanımı oldukça kolay ve basittir. Platformda karmaşık ticaret araçlarının veya araştırma verilerinin olmaması, gezinmeyi çok kolaylaştırır. Kullanıcılar, Stockpile panosunda portföylerinin performansını görüntüleyebilir. Yatırımcılar ayrıca banka havaleleri, hediye kartları satın alma veya kullanma, hesap geçmişi, yasal ve vergi belgeleri, ayarlar ve daha fazlası gibi hayati işlevlere kolayca erişebilir.

Hareket Halinde Ticaret:Stok kullanıcıları, Android ve iOS cihazlarda bulunan mobil uygulama üzerinden hızlı sipariş verebilirler. İlginç bir şekilde, mobil uygulama, masaüstünde bulunmayan birkaç özellikle birlikte gelir. Bunlardan en kullanışlı olanı izleme listesi işlevidir. Bir masaüstünde, kullanıcılar yalnızca mevcut işaretçilere ilişkin sınırlı verileri arayabilir ve görüntüleyebilir, ancak yalnızca mobil uygulama kullanıcıların bu etiketleri izleme listesine eklemesine izin verir.

Gençler için Eğitim Araçları:

güçlü>The Ticker adlı Stockpile blogu, Y kuşağına ve gençlere, onları hisse senetleri ve ETF'lerin dünyasına sokmayı amaçlayan, derinlemesine ve anlaşılması kolay eğitim kaynakları sunuyor. Blog, kullanıcıların bütçelemenin temellerini ve daha fazlasını öğrenebilecekleri bir “Nasıl Yapılır” bölümüne sahiptir. Yatırımcılar ayrıca risk toleransı, temettüler, portföy çeşitlendirmenin önemi gibi çeşitli terim ve kavramları da anlayabilirler. Hepsi bu kadar değil, kullanıcılar platformdaki videolara, sınavlara ve diğer öğrenme materyallerine ve ayrıca bazı terimlerin tanımlandığı iyi bir sözlüğe de erişebilir.

Göreceli Maliyet-verimli:Stockpile'daki tüm işlemler, yalnızca 0,99 ABD doları tutarında bir işlem ücreti alır. Ancak, ilk hisse senedi alımı 2.99$ ücretle geliyor. Banka kartlarıyla hesap finansmanı, yüzde 1,5 işlem ücreti alırken, kullanıcı kart için kredi veya banka kartıyla ödeme yaparsa, kart değerinin yüzde 3'ü kadar ek ücret alınır.

Duyarlı. Müşteri Hizmetleri: Telefon numarası bulunmamakla birlikte, kullanıcılar istek veya şikayette bulunduktan sonra bir saat içinde e-posta yoluyla destek alabilirler.

Eksiklikler

Platform yalnızca gençlere ve Y kuşağına odaklandığından Stockpile, ileri düzey yatırımcılar için sağlam ticaret ve analiz araçlarına sahip değildir. Platformda gerçek zamanlı veri akışı, emir yönlendirme seçenekleri, sepet ticareti veya gelişmiş emir türleri yoktur.

Bir diğer önemli dezavantaj, araştırma araçlarının, göstergelerin, çalışmaların, bilançoların ve analistlerin olmamasıdır. #8217; derecelendirme. Dahası, Stockpile, müşterilerin ihtiyaç veya isteklerine telefonla veya yüz yüze destek yoluyla cevap veremez.

Sonuç

Stockpile'ın birincil amacı, genç ve deneyimsiz yatırımcıların ne olduğunu anlamalarına yardımcı olmaktır. borsa, kolay ve uygun maliyetli bir yolla ilgilidir. Yetersiz işlem ücretleri ve hisse senetleri için hediye kartları kullanma işlevselliği ile Stockpile, çocukların ve Y kuşağının finans piyasalarına giriş engelini hiç şüphesiz yıktı ve aynı zamanda ebeveynlere ve diğer yetişkinlere sevdiklerine daha önemli bir hediye vermeleri için bir yol sağladı. ve oyuncaklardan daha uzun ömürlüdür.

Share