Wealthfront İncelemesi: Temel Özellikler ve Hizmet Teklifleri  | bozuk para hoparlörü

Wealthfront yatırım platformunun tam incelemesine göz atın – temel özellikleri, platformla ilgili en iyi şeyler ve iyileştirilecek şeyler.

2008'de kurulan Wealthfront, şu anda var olan çok sayıda otomatik yatırım platformundan (robo danışmanları olarak da bilinir) biridir. Platform, hem Y kuşağı hem de daha yaşlı yatırımcılara otomatik yatırım yoluyla servetlerini artırabilecekleri bir platform sunuyor.

Wealthfront ve diğer otomatik yatırım platformları, yatırımcıların sofistike ve genellikle pahalı kişisel yatırım danışmanlarının hizmetlerinden yararlanma ihtiyacını ortadan kaldırarak otomatik yatırımı demokratikleştirmeyi başardı.

Yönetim altındaki 11,5 milyar dolarlık devasa varlıkla (AUM) , Wealthfront müşterilerine çok çeşitli yatırım araçlarına, son derece işlevsel planlama araçlarına ve vergi tasarrufu sağlayan sayısız yatırım stratejisine düşük maliyetli erişim sağlar.

En az 500 $ ile herkes Wealthfront'un yatırım tekliflerinden yararlanabilir ve bir yatırımcı da vergi ertelenmiş bireysel emeklilik hesabı (IRA) kullanma seçeneğine sahiptir. Platforma yatırılan fonlar, doğrudan Royal Bank of Canada'nın (RBC) gözetimine geçer.

Piyasadaki diğer birçok robo yatırım danışmanı gibi, Wealthfront da yatırımcının risk iştahını ve finansal ihtiyaçlarını dikkate alan otomatik bir varlık tahsisi formüle ederken Modern Portföy Teorisini (MPT) kullanır. Varlıkları buna göre tahsis ettikten sonra bile, Wealthfront, tahsisin yüzde 100 doğru olmasını sağlamak için sürekli olarak otomatik yeniden dengeleme gerçekleştirir.

Tam İnceleme

Wealthfront'un otomatik yatırım hizmeti hem yeni hem de uzman yatırımcılar için uygundur. işi yapmak için mutlaka profesyonel bir yatırım danışmanı tutmadan finansmanlarını inşa etmek istiyorlar. Wealthfront, yönetilen ilk 5.000 ABD Doları için kullanıcılardan sıfır ücret talep etse de, sonraki yatırımlar yüzde 0,25 oranında ücret alır.

Firma, yatırımcılara yüzde 0,08 borsa yatırım fonu (ETF) gider oranı sunarken, Wealthfront Risk Parity Fund'a sahip portföylerin gider oranı yüzde 0,11 olabilir.

Wealthfront, yatırımcılara 11 varlık sınıfından ETF'lerden oluşan bir portföy karışımı sunar ve bireysel ve ortak emeklilik dışı hesaplar, tröstler, 529 üniversite tasarruf planı, nakit hesaplar, Roth, geleneksel SEP ve devir IRA'ları dahil olmak üzere çeşitli hesap türlerini destekler. Bunun da ötesinde, firma transfer, hesap kapatma veya yıllık yönetim ücretleri için komisyon talep etmez.

Yatırımcılar, yaşam olaylarını planlamalarını kolaylaştırmak için tasarlanmış çok çeşitli araçlara erişebilir. kolej, emeklilik, seyahat ve daha fazlası gibi. Bunun da ötesinde, Wealthfront müşterileri harici yatırım hesaplarını bağlayabilir ve portföylerini teminat olarak kullanarak belirli bir miktarda kredi almalarına olanak tanıyan bir portföy kredi limiti de sağlanır

Firma, müşterilerine cazip faiz oranları ve 1 milyon dolarlık bir FDIC sigortası ile tasarruf hesapları sunuyor. Müşteriler şikayetler, istekler ve sorular için Wealthfront'a Pazartesi-Cuma 10:00 – 20:00 saatleri arasında doğu yönünde telefonla veya e-posta yoluyla ulaşabilir.

Wealthfront'un Artıları ve Eksileri

Profesyoneller

  • Wealthfront, tüm hesap türleri için vergi kaybı toplama olanağı sunar
  • 100 bin ABD Dolarının üzerindeki hesaplar için stok düzeyinde vergi kaybı toplama olanağı
  • 529 Plan seçeneği
  • Ücretsiz finansal planlama – Wealthfront, kullanıcılara Path adlı ücretsiz bir finansal planlama hizmeti sunuyor.
  • Faiz Getiren Nakit Hesaplar – sadece 1 ABD doları ile yüzde 0,26 faiz oranıyla gelen bir nakit hesabı açabilirsiniz.
  • İlk 5.000 ABD Doları için sıfır hesap yönetim maliyeti.
  • Otomatik yeniden dengeleme

Eksileri

  • Kesirli Paylaşımlar mevcut değil – Wealthfront'ta giriş engeli çok yüksek.
  • Büyük bakiyelerde indirim yok.

Wealthfront ile ilgili En İyi Şeyler

Yönlendirme Programı: Wealthfront, mevcut müşterilerine ücretsiz olarak yönetilen ek 5.000 ABD doları alma şansı sunan çekici bir tavsiye programı uygulamaya koydu.

Özelleştirilmiş Transferler:Yatırımcıların portföylerini tasfiye etmek ve platformlarına nakit yatırmak için başka bir danışmandan veya mevcut aracı kurumdan geçiş yapmasını gerektiren diğer robo danışmanların aksine, Wealthfront, vergi faturalarını düşürmelerine yardımcı olmak için bu tür müşterilerin varlıklarını zaman içinde çeşitlendirilmiş bir portföye aktarır. Ancak firma yine de kullanıcılarına, uyumsuz yatırım fonları veya hisse senetleri gibi varlıkları tasfiye etmelerini tavsiye ediyor.

Kredi Hattı: Bu yenilikçi özellik, Wealthfront'un benzersiz bir teklifidir. Yatırımcıların, varlıklarına karşı bir kredi limiti elde etmek için 100.000 doların üzerinde bir portföye sahip olmalarını mümkün kılar. Müşteriler, portföylerinin cari değerinin yüzde 30'una kadar borç alabilir ve krediler yüzde 4,75 ile yüzde 6 arasında bir APR ile gelir.

Akıllı Beta: Wealthfront Akıllı Beta hizmeti, yalnızca portföyü 500.000 ABD Doları veya daha fazla olan yatırımcılar tarafından kullanılabilir. Hizmet, müşterilerin piyasa endeksleri üzerinden getirilerini en üst düzeye çıkarmasına yardımcı olur.

Emeklilik Tasarruf Planlaması:Wealthfront'un bir diğer güçlü yanı, yatırımcıların emeklilik için plan yapmalarını sağlayan emeklilik tasarruf özelliğidir. Firma, bir yatırımcının dahili ve harici hesaplarını dikkatle inceler ve yatırımcının emeklilik hedeflerine ulaşmasına yardımcı olacak en iyi planı tasarlar.

Kolej Planlaması: İlginç bir şekilde, Wealthfront yatırımcıları kolayca plan yapabilirler. uygulaması aracılığıyla çocuklarının kolej eğitimi. Müşterinin tek yapması gereken, kendi seçtiği bir üniversiteyi seçmektir ve Wealthfront uygulaması, yatırımcının almaya uygun olduğu mali yardımın tam miktarını hesaplayacaktır.

Ev Planlaması:Wealthfront, yatırımcıların hayallerindeki evleri satın almak için tasarruf etmelerini mümkün kılarken aynı zamanda uzmanlardan faydalı öneriler, ipotek tahminleri ve daha fazlasını almalarına olanak tanır.

Seyahat Tatilleri: bu yatırımcıların seyahatlerine başlamak için çalışma programlarından zaman planlamasına yardımcı olur. Servet cephesi hesaplayıcısı, bir yatırımcının finansal verilerini tarar ve müşteriye, işten ne kadar zaman ayırabileceklerini ve yokluğunun varislerin diğer finansal hedefleri üzerindeki etkisini bilmesini sağlar.

529 Üniversite Tasarruf Planı :Bu özellik, Nevada sakinlerine ücretsiz olarak yönetilen 25.000 dolarlık bir portföy alma fırsatı sunuyor. Hizmet, yılda yüzde 0,43 ila 0,46 arasında bir all-in ücreti alıyor. Bu, Wealthfront'un 529 planı eyalette yerleşik olduğu için Nevada'ya geri verme yöntemidir.

Nakit Hesap: Wealthfront, FDIC sigortasıyla birlikte gelen bir nakit hesap hizmetini tanıttı. 1 milyon dolara kadar ve sadece 1 dolar ile açılabilir. Bunun da ötesinde, yatırımcılara yüzde 0,35 faiz de veriliyor.

Geliştirilecek Şeyler

Wealthfront'un en büyük eksiklikleri, fraksiyonel satın almak isteyenlerin ihtiyaçlarını karşılamamasıdır. platformda büyük bir indirim yoktur.

Sonuç

İleriye dönük düşünmenin çok çeşitli finansal ihtiyaçlarını karşılamak için özenle tasarlanmış çok sayıda hizmet teklifiyle yatırımcılar, Wealthfront çiftlerinden sıyrılıyor. Çok rekabetçi yönetim ücretleri de onu piyasadaki en uygun maliyetli robo danışmanlarından biri yapıyor.

Share