Yeni Yatırımcılar için En İyi 10 Öncü Fon | bozuk para hoparlörü

Vanguard ile yatırımcılar, zaman içinde düşük risk ve mükemmel performansla yatırım fonları satın alabilirler. Bu kılavuzda, en iyi Vanguard fonlarından bazılarını topladık.

Vanguard Group Inc., 1975 yılında John Bogle tarafından kurulmuş bir yatırım danışmanlığı grubudur. Firma, yatırım fonlarının en büyük tüccarıdır ve ETF'lerin en büyük tedarikçisi olarak BlackRock iShares'ten sonra ikinci sıradadır. Firma, güven hizmetlerinden, hatta yıllık gelirlere (sabit ve değişken) kadar bir dizi hizmet sunmaktadır. Vanguard Group Inc. şu anda dünyanın 4 kıtasında (Kuzey Amerika, Avrupa, Avustralya ve Asya) yaklaşık 20.000 çalışanıyla faaliyet gösteriyor.

Vanguard en çok aranan yatırımlardan biri haline geldi. şirketlerin yatırım planlarından bu yana yeni yatırımcılar tarafından güvenilir ve uygun maliyetli bir fon yönetimi hizmeti olduğu kanıtlanmıştır.

Vanguard ile One Fund Investment

Çoğu yeni yatırımcıdan beklendiği gibi, paralarını kaybetmemek için ya da sadece firmanın bir başlangıç ​​sermayesi gereksinimi olduğu için genellikle minimum riskli hisse senetleri ve portföyler ile yatırım yapmaya başlarlar. Ancak, birkaç farklı menkul kıymet satın almanın riskleri ve kayıpları en aza indirebileceğini belirtmekte fayda var. Aşağıdakiler, oldukça çeşitli olduğu göz önüne alındığında, bir kullanıcının tek bir fonla başlamak isteyip istemediğine bakmak için birkaç Vanguard fonudur:

  • Vanguard Wellesley Income (VWINX):Bu, Vanguard tarafından kurulan ilk yatırım fonlarından biridir ve tahvil ve bonolardan oluşur; hisse senetleri, yatırım planının üçte ikisini elinde tutan tahvillerle tek yatırım menkul kıymeti olarak. Bu, yeni yatırımcıların başlangıçlar sırasında daha küçük bir riskle satın almaları için bir yol sağlar, ancak bu, daha yüksek riskli alımlara sahip diğer menkul kıymetlere kıyasla minimum getiri sağlar. Birçok standart yatırım planı esas olarak 60/40 oranında hisse senedi ve tahvillere odaklanırken, bu fon gelir elde etmenin bir yolu olarak temettü ödeyen hisse senetlerine kaynak sağlar. 3000$'lık bir başlangıç ​​gereksinimi olan VWX, başlangıcından bu yana emsaline göre büyük ilerleme göstermiştir. Fon, şu anda 1.345'e varan bölümde çeşitlendirilmiş 58 milyar doların üzerinde varlık topladı.
  • Vanguard Star Fund (VGSTX):Öncelikle yatırım yapmak için 1000$ temel gereksinimi olan bu fon, kısa vadeli rezervli hisse senetlerine ve söz konusu yatırım planında en az üçte bir oranında tahvil alan tahvillere odaklanmaktadır. Hisse senetleri, özellikle uzun vadeli projeksiyonlar ve sermayeleri üzerinde minimum risk ile yeni ve mevcut yatırımcılar tarafından odaklanmaktadır. Bu fon şu anda her bir dönem için %7,46, %6,69 ve %8,91 olmak üzere üç, beş ve on yıllık bir zaman diliminde yatırım planlarına sahiptir. Aynı zamanda sabit bir gelire odaklanır ve Morningstar'dan hisse senetlerinde yaklaşık yüzde 50 sağlanır. Fon, şu anda 10 bölüme kadar çeşitlendirilmiş 20 milyar doların üzerinde varlık topladı.
  • Vanguard Target Retirement 2050 (VFIFX):Bu fon, Vanguard'ın emeklilik planlarından sunduğu çok çeşitli tekliflere bir örnektir. Minimum gereksinimi 1000 $ olan hedef emeklilik fonları genellikle belirtilen emeklilik yılına göre yatırılır. Daha kısa veya daha yakın emeklilik yılları, esas olarak daha düşük riskli tahvillere odaklanırken, daha uzun yıllar, 2050'de emekliler için tercih edilen fonla birlikte yıllar azaldıkça değişen hisse senedi yatırımı için daha fazla fon tahsis edilir. Bu fon pahalı görünse de, büyük bir bölümün alınmasına yardımcı olur. portföyün bir parçasıdır ve bunu daha büyük bir kârla telafi eder. Bu fon, şimdiden emeklilik planlarına başlamak isteyen genç yatırımcılar için harika.

Vanguard Endeks Fonları ile Pasif Yatırım

Endeks yatırım fonları, doğası gereği mevcut piyasa unsurları üzerinde analiz yapmak ve bunun sonucunda piyasanın mevcut durumundan bağımsız olarak menkul kıymetler üzerinde minimum getiri sağlamak için gereklidir. Vanguard endeks fonlarının, yeni yatırımcılar için mükemmel olan, minimum 3000 ABD doları tutarında çeşitli benzersiz teklifleri vardır.

  • Vanguard Balanced Index (VBIAX):Yıldız Fon'a benzeyen bu fon, tahvil ve bono kombinasyonu nedeniyle büyük ölçüde çift endeksli bir fon olarak kabul edilmektedir. hisse senetleri. İki menkul kıymet arasında daha büyük kısmı hisse senetleri ile seyrek olarak bire iki orana bölünmüştür. Amerika Birleşik Devletleri'nin hisse senedi piyasası, birincil amacı birçok mikro, mini, orta ve büyük finansal menkul kıymet için ön planda olmak olan Toplam Piyasa Endeksi etrafında toplanmıştır. Bu aynı zamanda, minimum risk arzı ile birlikte uzun vadeli sermaye projeksiyonu için mevcudiyeti nedeniyle çok iyi bir hisse senedi fonudur. Fonlar’ 29 Haziran 2020 tarihli varlık yayını, şu anda 13.500'den fazla bölümde çeşitlendirilmiş 43 milyar doların üzerinde olduğunu bildirdi. Fon ayrıca üç, beş ve on yıllık segmentlerde %8,16, %7,37 ve %9,45 sunuyor
  • Vanguard 500 Index (VFIAX):Bu endeks fonu 1976'da Bogle tarafından kurulan ilk fondu. First Index Investment Trust olarak adlandırıldı ve profesyonel ve bireysel yatırımcıların Standard & Poor's 500 Endeksi (S&P 500). ABD borsasının çeşitli bölümlerine minimum maliyetle maruz kalma imkanı sunar, bu da kullanımı hızlı ve güvenilirdir. VFIAX, yatırım yapmak için önemli bir portföy olsa da, birkaç Fortune 500 şirketinin portföyünde hisse senetlerinin ana pay olduğu göz önüne alındığında, yatırımcıların çeşitlendirme yapmaması durumunda muazzam riskler sunuyor.
  • Vanguard Toplam Hisse Senedi Endeksi (VTSAX):Bu fon, ABD hisse senedi piyasasını analiz eder ve yatırımcılarına araştırma kütüphanesi hakkında bilgi verir ve onu popüler ve geniş çapta aranan bir yatırım fonu haline getirir. Ayrıca Vanguard 500 endeksi ile pek çok benzerlik taşır, ancak farklı fiyatlarda 3000'den fazla şirket hissesi ile daha geniş bir anlayışa sahiptir. Fonlar’ 29 Haziran 2020 tarihli varlık yayını, şu anda Apple, Facebook ve Microsoft'taki üst bölümleriyle birlikte yaklaşık 3500 bölümde çeşitlendirilen 860 milyar doların üzerinde olduğunu bildirdi. Fon ayrıca üç, beş ve on yıllık bir yatırım süresinde %30, %28 ve %18 oranında teklifler sunuyor.
  • Vanguard Total Uluslararası Borsa Endeksi (VTIAX):6000'den fazla hisse senedine sahip olan bu fon, Amerika Birleşik Devletleri'ne ait olmayan menkul kıymetleri temsil eder – hem gelecek hem de tam gelişmiş piyasalarda dünyanın diğer ülkelerinden hisse senetleri. Bir yatırımcı portföyünü karıştırmak istiyorsa, bunu yapmanın yolu VTIAX'tır. Bir yatırım fonu olduğu için VTIAX her zaman tüm menkul kıymetlerin net değeri üzerinden işlem yapar ve yapılan işlemlerden komisyon talep etmez. Bu Endeks, Avrupa'da %43, Asya'da %30, Amerika dışındaki diğer Kuzey Amerika ülkelerinde %7 ve diğer gelişmekte olan ülkelerde %19 riske sahiptir’ piyasalar.
  • Vanguard Toplam Tahvil Piyasası Endeksi (VBTLX):1986'nın sonlarında başlatılan bu fon, VTSAX ile benzerlikler taşıyor ve yatırımcılara tek bir fonda ABD borsası yerine ABD tahvil piyasasına erişim sağlıyor. Bu, artan yatırım getirisi nedeniyle risk almaya ve portföy uyumunu çeşitlendirmeye hazır olan yatırımcılar için daha iyi bir seçenek olabilir. İkinci çeyreğin sonunda, piyasa endeksinin toplam değeri 18000'den fazla ayrı bölümde 270 milyon dolar civarında bir değere ulaştı; mevcut minimum katılım fiyatı 3000 ABD Doları olarak belirlenmiştir.

Vanguard Küçük Sermayeli Hisse Senedi ve Sektör Fonları

Küçük sermayeli bir portföy oluşturmak, finansal menkul kıymetleri yönetmek için ekstra özen gerektiğinden çok şey gerektirir. Bununla birlikte, küçük sermayeli menkul kıymetlere ve diğer agresif fonlara sermaye harcamak, temel olarak 3000 $ 'lık bir taban fiyattan başlayan bir yatırım fonunda daha büyük getiriler sağlar. Vanguard, bu bölümdeki fonları temel olarak ikiye ayırır:

  • Vanguard Explorer (VEXPX):Küçük sermayeli hisse senetleri, aralarından seçim yapabileceğiniz yaklaşık 600 hisse senedi ile bu yatırım planında öncelikli olarak yatırılan portföy ve önemli bir gelir kaynağıdır. Küçük ölçekli hisse senetlerini çeşitlendirmek yüksek risklidir, ancak tekli tahviller veya tahviller yerine birkaç farklı hisse senedi seçilirse uzun vadeli karlılık sağlar.
  • Vanguard Health Care (VGHCX):Bu fon, öncelikle araştırma ve deney merkezlerini, tıbbi ekipman üretim şirketlerini ve ilaç kuruluşlarını içeren sağlık sektöründen gelir elde etmeyi amaçlamaktadır. Teknolojik araştırmaların ilerlemesi ve sağlık hizmetlerine yönelik talebin artmasıyla birlikte VGHCX, son 25 yılda diğer birçok fondan istikrarlı bir şekilde daha iyi performans gösterdi ve fon 5 yıl boyunca yıllık %9,2 ve son 10 yılda %14,2 kar elde etti. . Çeşitlendirilmiş fonlara yapılan yatırımların, tek endüstriyel segmentlere kıyasla düşük risk toleransı sağladığını belirtmekte fayda var. Fonları yöneten Wellington Yönetimi, satın alınan hisse senetlerini ortalama yedi yıl elinde tutar.

Son Söz

Öncü fonlar, hiç şüphesiz, yatırım yapmak isteyenler için en iyi yatırım başlangıçlarıdır. yatırım yapmak, ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, ucuz yönetim ücretleri ve minimum risk portföyü ve fonları içeren çeşitli teklifleri nedeniyle zamandan veya yeni başlayanlardan yoksundur. En iyi yatırım firması gibi görünseler de, finansal aracılar, profesyonel yatırımcılar ve hesap yöneticileri, yüksek riskli portföyleri önlemek için fonların çeşitlendirilmesini sağlamalıdır. En popüler yatırım fonu grubu tarafından sunulan diğer bazı planlar arasında IRA'lar, 401 (K) hesapları ve emekli olmayan hesaplar bulunur. Şu an itibariyle şirket 6 trilyon doların üzerinde bir değere sahip ve dünyanın en popüler 5. yatırım şirketi

Share